Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a Furcsa Játék című film...

Mi a Furcsa Játék című film cselekménye?

Figyelt kérdés
A tegnapi párizsi események és erőszak kapcsán egy fórumon futólag említették ezt a filmet, és az elmondás szerint kb. a Mechanikus narancs és Az osztály című filmek keresztmetszete. Biztos, hogy nincs gyomrom megnézni, de nagyon érdekelne a részletes cselekmény. Tudom, prosztóság ilyen spoilerre felbújtó kérdést feltenni, de most az egyszer kivételt teszek, szóval ha valaki leírná, megköszönném!

2015. nov. 14. 10:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Ugh, csak nem a Haneke féle filmre gondolsz?!
2015. nov. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
de, igen.
2015. nov. 17. 14:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem fogom tudni teljesen kielégíteni a kívánságodat, egyrészt mert elég régen láttam, másrészt mert volt olyan rész, ahol áttekertem.


SPOILER

Az egyik legnyomasztóbb film, amit valaha láttam... Alapvetően arról szól, hogy teljesen hétköznapi papa-mama-fiú megérkezik a nyaralójukba. Hamarosan megjelenik náluk egy fiatal srác, elegáns golfruhában (ha jól emlékszem), és tojást kér kölcsön, egy közeli baráti család nevében. Nagyon udvarias, kimondottan jófiús, bár az egész szituáció kissé különösen alakult, mert miután az első tojást leejtette, a kapott másodikat is lepottyantja; majd úgy rémlik, hogy mama mobiltelefonja is beleesik a mosogatóba.

Aztán hamarosan befut a tojáskérő srác barátja is, és nem nagyon mennek el... A család kínzásáról nem tudok részleteket, mert nem maradt meg bennem túl sok, inkább csak a film hangulata. A két srác végig tenyérbemászóan higgadtan beszél a családdal, miközben gond nélkül szétzúzzák apuka térdét egy golfütővel, majd lelkileg és fizikailag is ledominálják őket. A család nem éli túl a hívatlan vendégek látogatását. A kutyájuk sem.

Végül: némi utalás a film végén arra, hogy a közeli szomszédokat is meglátogatja a két "szimpatikus" fiatalember.


A párizsi merényletekkel kapcsolatban nekem nem jutna eszembe ez a film... Nem volt ideológiai háttér a fiúk cselekedete mögött, nettó szadizmusból tették, amit tettek.

2015. nov. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!