Amerikában tényleg olyanok a reggelek, mint a filmekben?
Nézzük a magyar valóságot:
- kelés kora hajnalban, vaksötétben
- félálomban kapkodás, hogy az ember időben elindulhasson
- reggeli a suliban/melóhelyen mikor épp jut rá egy szusszanásnyi idő (már aki reggelizik egyáltalán)
Ezzel szemben az amerikai filmekben:
- felkeléskor már hétágra süt a nap
- mindenkinek jut ideje kényelmesen elkészülni, egyesek még tusolnak is
- elkészítik a reggelit, és a család együtt, jókat beszélgetve megreggelizik
- aztán mindenki összeszedi magát, és szép kényelmesen elindul suliba/melózni.
Ott tényleg ilyen az élet, hogy ennyire ráérősek? Vagy csak a filmekben, és valójában meg ugyanaz megy, mint nálunk??? Szerintetek? Aki élt vagy éppen most is az USA-ban él, ossza meg a tapasztalatait :)
Na, azért te is torzítasz, nem mindenki 6-ra jár melózni.
Nálunk kelés fél hétkor (bizony sokszor süt a nap), fürdés, reggeli, és hétkor indulunk dolgozni.
termeszetesen nem olyan, sot!
amikor a gyerekeket mar 8kor ki kellett dobnom a sulinal bizony mi is sotetben keltunk, az egyik gyerek 15 percig allt a forro zuhany alatt hogy felebredjen, szappan zero, csak aztatta magat... a masik 2 gyerek addig evett valamit es a negyedik feloltozott majd a paplanjaval egyutt befekudt a kocsi hatuljaba es addig aludt tovabb, amig ki nem kellett szalnia a sulinal
nem az en gyerekeim voltak ugyhogy nem erdekelt, hogy semmi reggeli, semmi mosdas, semmi fogmosas... es ok voltak a tipikus amerikai csalad... nem akiket a filmben latsz, hanem a valosag
persze nem minden csalad ilyen igenytelen mint ezek voltak
a nap itt is akkor kel fel mint otthon, ugyhogy egyre sotetebb van reggelente
zuhanyozni mar akkor is zuhanyoztam reggel amikor meg Magyarorszagon eltem, ugyhogy nem ertem a reggeli tus miert furcsa
a legtobb ember kocsival jar, vagyis nincs a reggeli fel 6os menetrendszerintihez kotve
de az iskolaban becsongetnek es nem szabad kesni, a szuloknek pedig altalaban 9kor kezdodik a munkaideje es sok kesest mar szova tesznek
a filmek ki vannak sarkitva es nagyon sokszor ferditik a valosagot, de szerintem ezt te is tudod...
Ezek a filmek,csak egy idealizált élethelyzetet mutatnak be ami köszönőviszonyban sincs a valósággal(ahogy az amerikai filmek általában,néhány kivételtől eltekintve persze).
Az igaz,hogy az angol nyelvterületen,így az USA-ban is nagy kultusza van a reggelizésnek úgyhogy erre talán még jobban idefigyelnek mint mi,de alapból ott is ugyanolyan keservesen indulnak a napok mint itthon.
Ez a ráérősség,hogy 20 percig reggeliznek aztán 10 percig zuhanyoznak,10 percig fogat mosnak és 20 percig öltözködnek,miközben a nyakkendőjüket kötögetik csak egy szűk réteg esetében lehet valóság,ahol a szülők otthon végzik a munkájukat és a gyerekekhez saját bejáratú magántanár jár.
Amikor azt látod,hogy felkeléskor hétágra süt a nap jusson eszedbe,hogy az USA jó részén kevesebb napsütés van mint itthon(pl: New York-nak olyasmi az éghajlata mint Angliának)úgyhogy elég hiteltelen,hogy mondjuk fél 7-kor süt a nap ezerrel.
Ez nagyon függ attól is, h. adott település a US melyik államában (Sunshine State vs. Alaszka), az adott időzóna melyik 'szélén' van.
(Európánban sem ugyanolyan fényviszonyok vannak reggel 7-kor Szabolcsban ill. Belgiumban, pedig azonos időzóna...) Mindkettőt próbáltam, és télen reggel fél 8-kor Belgiumban még sötét volt...)
Az is befolyásoló tényező, h. milyen társadalmi/ anyagi helyzetben lévő családról van szó, esetleg van-e baby sitter, v. anyuka 'háztartásbeli', mennyi idősek a gyerekek (azaz 'önjáróak-e'; kell-e öltöztetni, felügyelni, noszogatni őket, v. értelmes középiskolások).
Milyen korán kell elindulni/ milyen messze van a suli, a munkahely...
A filmek tényleg ált. az idillikus állapotot mutatják.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!