Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Kinek, mi a véleménye, a...

Kinek, mi a véleménye, a hamarosan kijövő, új Star Wars 7-ről?

Figyelt kérdés

Én Star Wars fan vagyok,így lég pozitívan állok hozzá a filmhez,de van 1-2 dolog,ami már most nem tetszik....

Először is alapból az hogy 6 karikás a film,azaz semmi durvát nem várhatunk el a filmtől...persze nem azt mondom hogy csináljanak belőle egy horrorfilmet,de szerintem az egész Star Wars széria ha nem is 16-os,de 12 karikás biztos hogy van...mégegyszer hangsúlyozom,nem is egy horrorfilmet szeretnék látni,de aggódok,hogy a 6-os karika miatt "gyengébb" lesz a film. :/

Emellett igazából a fiatal,no name színészek sem jönnek be...persze nem Brad Pittekre,meg Johni Deppekre fájna a fogam,de manapság eléggé fel van kapva Chris Pratt,(aki a Jurassic Wordlbe jó főszerepet alakított),Jamie Bell,és Channing Tatum.Mindegyikük nagyon jó,és fiatal színész...ha nem is mindannyiukat,de vmelyiket szívesen néztem volna az SW-ben....Mindenesetre remélem hogy egy izgalmas hosszú filmet láthatunk majd! :)


2015. okt. 12. 17:44
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Utolsó kommentelő köszönöm a "kiállást". :) Amúgy Liam Neeson valóban fantasztikus lenne,mert tudtommal Qui-Gon legyőzte a halált.
2015. okt. 13. 06:48
 12/15 anonim ***** válasza:

"Ha ilyet szeretnél játszani, hogy arrogáns stílusban szóról-szóra kielemezzük a másik mondandóját és közben gúnyos megjegyzéseket teszünk a másikra, akkor benne vagyok."

Játszunk :)


"az érettségizett fiatalok nagyjából fele olvasta Welsh könyvét."

Norvégiában és Svédországban. Magyarországon tízből két fiatal ismeri az egészet.


"akkoriban talán még nem volt az, bár azért játszott addigra már néhány sikeres és kifejezetten jónak mondható filmben, gondolok itt például az ugyancsak Boyle által rendezett Sekély sírhantra"

Harrison Ford is játszott kifejezetten jónak mondható, sikeres filmekben, mint például az ugyancsak Lucas által rendezett American Graffiti és a nem kevésbé ismert, Coppola által készített The Conversation. Ettől ő még nem volt nem noname.


"Úgy gondolom, hogy bőven szerepelt Ő ezeknél minőségibb opusokban is.

Gondolok itt a Kasszandra álmára, a Maradj!-ra és az Augusztus Oklahomában-ra"

Rendben, legyen. Elfogadom. Ezek a filmek mind az SW prequel után készültek.


"Lehet, hogy Fisher neve nem mondott senkinek semmit, de McGregor neve igenis mondhatott, ha minimálisan is foglalkozott az ember filmekkel."

Ez lényegtelen. A tömegek nem az ő neve miatt szerették a prequelt, legtöbbjüknek fogalma sem volt a színészről.


"Emellett nem gondolom, hogy az SW csak és kizárólag gyerekeknek szólna."

Én sem. Nem is mondtam. Ettől függetlenül mese, és nem a kaszabolásra, kiokádott véres belekre építkezik. Ráadásul a korhatár besorolás csalóka, Magyarországon teljesen más gondolatok és pszichológiai vélemények alapján történik. Legjobb tudomásom szerint Amerikában még nem is sorolták be, de várhatóan PG-13-as lesz az új epizód.


"Nem gondolom, hogy Natalie Portman nagyobb húzónév lett volna akkoriban, mint McGregor."

Én is ezt mondom. Egyik sem volt húzónév, mert a Star Wars nem a színész-húzónevekre építkezik.


"Ha ütni akartam volna, (bár mért akartam volna) akkor Liam Neeson-t hozom fel, akit már mindenki ismert '99-ben"

Neeson úgy aránylik a Baljós árnyakhoz, mint Guinness a Star Wars-hoz. Fontos szerepe van, de mégis csak mellékszereplő.


"Azt viszont érdekesnek találom, hogy ha véletlenül letévedek egy Apu azért iszik, mert te sírsz! műsorra, senki nem ennyire agresszív és lekezelő mint Te interneten, pedig ők is a filmes ismeretük jó részét a Hét mesterlővészéből szerezték, mint ahogyan Te is."

Köszönöm, hogy megtisztelsz. Ugyan valóban bele-belehallgattam néha a fenti rádióműsorba, de Puzsér Róbert hihetetlen félműveltsége mindig irritált, ahogy az egész karaktere en bloc, úgyhogy még az általam nagyra tartott, a Tan Kapujának köszönhetően személyesen ismert Farkas Attila Márton ellenére sem hallgattam. Utoljára talán az verte ki a biztosítékot, mikor Puzsér arról magyarázott, hogy Huszárik Zoli filmjei nem élvezhetők, mert "esztétizálnak", ahogy Antonioni Nagyítása is nézhetetlen, mert nincsenek benne nagyívű dialógok és erőteljes jelenetek :) Ez volt az a pont, hogy kikapcsoltam az egészet. Nem tudom, hogy azóta hol tart a műsor, de remélem, hogy továbbra is kitartóan neveli a fiatalokat az amerikai független filmek irányába...

Az Apu azért iszik, mert te sírsz! nevű műsort nem ismerem, de örülök, hogy minden műsorvezető jólnevelt és tisztelettudóan beszél. A magam részéről a filmeket gyerekkoromban, a nyolcvanas években ismertem meg többek között olyan embereknek köszönhetően, mint Réz, Kóczián vagy épp maga Jancsó, olyan mozikban, mint például a körúti Filmmúzeum.

2015. okt. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem akarok túl hosszan írni, tegnap elég volt.


1. Én saját tapasztalatról beszéltem, a saját ismerőseimről. Be tudnád linkelni a kutatást, ami bizonyítja, hogy hány fiatalból hány olvasta/ismeri Welsh életművét? Köszönöm!


2. Valóban játszott Ford ezekben a filmekben, de milyen szerepekben? Gyakorlatilag statisztált. Ez ne legyen már egyenértékű azzal, hogy valaki több ugyan csak sikeres filmben főszereplő volt.


3. Nem mondtam, hogy ezért szerette bárki, csak jeleztem, hogy igenis voltak híres színészek.


4. Az alacsony korhatáros besorolás igenis probléma lehet. Én se kaszabolást akarok látni, de ez egy újabb megkötés a rendező számára, ami sose jelent jót egy művésznél. (Bár nem vagyok benne biztos, hogy J.J. Abrams-et tekinthetjük annak.)


5. De, azt mondtad, hogy Portman jobb példa lett volna. Persze ez nem igaz, örülök, hogy beláttad.


6. Neeson nem úgy aránylik a Baljós árnyakhoz, mint Guinness az Új reményhez. Guinness valóban mellékszereplő volt, Neeson pedig a főszereplő, legalábbis ha egy nevet kell kiemelni a filmből, ez nem kérdés.


Puzséron nem akarok vitatkozni, de igen sok hasonlóság volt az Ő hozzáállása és a Te írásod között. A Hét mesterlövésze viszont már vagy 4 éve megszűnt.

Az Apu azért iszik, mert te sírsz! egy Puzsér és FAM által vezetett sok éve tartó beszélgetés sorozat. Ők pont nem "jól neveltek", de a közönség a személyes beszélgetések alapján nagyon is annak tűnik.

2015. okt. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Be tudnád linkelni a kutatást, ami bizonyítja, hogy hány fiatalból hány olvasta/ismeri Welsh életművét? Köszönöm!"

Kutatás nem hiszem, hogy létezne. Máskülönben viszont, mivel egy művészeti iskolában tanítok érettségizett (többségében már diplomás) fiatalokat, ezért meglehetősen jól meg tudom ítélni, hogy mit szokás manapság ismerni egy átlagos fiatalnak, és mit nem.


"Az alacsony korhatáros besorolás igenis probléma lehet. Én se kaszabolást akarok látni, de ez egy újabb megkötés a rendező számára, ami sose jelent jót egy művésznél."

Azt kéne érteni, hogy Amerikában nincs is olyan korhatár-besorolás, hogy 6+. A filmet egyelőre még nem sorolták be, az IMDB szerint várhatóan PG-13-as lesz, ami tökéletesen megfelel a várakozásoknak a Star Wars ismeretében. Innentől kezdve édes mindegy lesz, hogy a magyar forgalmazó és az NMHH milyen karikával küldi moziba a filmet. És arról sem tudok, hogy J.J. és a Disney között lett volna probléma a korhatárral kapcsolatban.


"De, azt mondtad, hogy Portman jobb példa lett volna. Persze ez nem igaz, örülök, hogy beláttad."

Én azt mondtam, hogy ha már példálózni akartál, Portmannel jobban jártál volna. Persze, az is mellément volna, de kevésbé, mint a másik. Érted.


"Guinness valóban mellékszereplő volt, Neeson pedig a főszereplő, legalábbis ha egy nevet kell kiemelni a filmből, ez nem kérdés."

A Baljós árnyak főszereplője a kisfiú, ez teljesen egyértelmű. Az összes többi karakter tulajdonképpen csak asszisztál mellette. Persze, a Baljós árnyak dramaturgiailag nincs túl jól összerakva, de még így is tökéletesen átlátható. Neeson szerepe egy röhejesen hosszúra nyújtott cameo.

2015. okt. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Igazából nem érdekel, hogy hányan ismerik Welsh munkásságát, nem fogjuk megtudni.


Nem ismerem az Amerikai korhatár besorolásokat. Vedd úgy, hogy erről nem mint a Star Wars-ról, hanem általánosságban beszéltem.


Ezt a Portman dolgot még mindig nem értem, szerintem Te se, csak kötöd az ebet. Nem fogom újra leírni, hogy miért nincs igazad.


Hogy lenne a kisfiú a főszereplő? Mi az istenről beszélsz? A film első harmada után jelenik meg és az egész storyban utánfutóként működik. Neeson karaktere mellett McGregor is eltörpül, nem hogy a gyerek. Az összes szálat Qui-Gon mozgatja, az ő akarata és döntései érvényesülnek.


Van egy mondás, valahogy úgy hangzik, hogy ne vitázz olyannal, aki szándékosan nem akar megérteni. Úgyhogy én ezt most be is fejeztem.

2015. okt. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!