Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Kinek, mi a véleménye, a...

Kinek, mi a véleménye, a hamarosan kijövő, új Star Wars 7-ről?

Figyelt kérdés

Én Star Wars fan vagyok,így lég pozitívan állok hozzá a filmhez,de van 1-2 dolog,ami már most nem tetszik....

Először is alapból az hogy 6 karikás a film,azaz semmi durvát nem várhatunk el a filmtől...persze nem azt mondom hogy csináljanak belőle egy horrorfilmet,de szerintem az egész Star Wars széria ha nem is 16-os,de 12 karikás biztos hogy van...mégegyszer hangsúlyozom,nem is egy horrorfilmet szeretnék látni,de aggódok,hogy a 6-os karika miatt "gyengébb" lesz a film. :/

Emellett igazából a fiatal,no name színészek sem jönnek be...persze nem Brad Pittekre,meg Johni Deppekre fájna a fogam,de manapság eléggé fel van kapva Chris Pratt,(aki a Jurassic Wordlbe jó főszerepet alakított),Jamie Bell,és Channing Tatum.Mindegyikük nagyon jó,és fiatal színész...ha nem is mindannyiukat,de vmelyiket szívesen néztem volna az SW-ben....Mindenesetre remélem hogy egy izgalmas hosszú filmet láthatunk majd! :)


2015. okt. 12. 17:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
lesz véleményem ha kijön a film.
2015. okt. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Várjuk meg amíg kijön a film :)


Mondjuk én nem kifejezetten rajongtam az első 6 részért sem.

2015. okt. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Chris Prattet én is szívesen láttam volna, szerintem nagyon jól alakított a Jurassic Worldben.


Sokan az új fénykardon akadtak fent, aminek kézvédője van... de gondoljatok bele: Anakin, majd Luke is. Igazából van értelme, és szerintem nem is néz ki hülyén.


Igazi véleményt a film után tudok mondani, de nagyok az elvárásaim egy ilyen sikeres és jól megalkotott széria iránt. Én is nagyon szeretem a Star Warst, haverom úgyszintén, tehát lelkesen várjuk, reméljük, van is mit.

2015. okt. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én kicsit bizonytalan vagyok. Elolvastam a köny több mint a felét így nekem elég komoly elvárásaim vannak a filmel kapcsolatban. Személy szerint én a címén akadtam ki, a film címe Ébredő erő viszont a könyvé A birodalom örökösei. Én "zavart éruek az erőben" és eléggé gyanus is nekem a dolog(ban aki érti mire célzom)de ne hamarkodjuk el majd meglátjuk.
2015. okt. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én elég szkeptikus vagyok, inkább úgy állok ehhez a filmhez, hogy sz*r lesz és akkor kellemes meglepetés lesz ha mégse:D
2015. okt. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Hát, Szakikám, ahogy a soraidat elnézegetem, te nem vagy azért az az igazi SW-értő típus.


"Először is alapból az hogy 6 karikás a film,azaz semmi durvát nem várhatunk el a filmtől..."

A Star Wars, az egész filmkánon egy MESE. Mégis milyen durvaság van például a régi trilógában? Jó, egyszer leröpül a csúnya fazon keze a cantinában és mutatják kb. két másodpercig.


"Emellett igazából a fiatal,no name színészek sem jönnek be..."

Akkor te nem tudom, hogy mit néztél a régi trilógián, ugyanis azokban fiatal, no name színészek játszottak. Az egyszem Fordon kívül egyik sem gondolta komolyan a színészkedést, egyik sem futott be nagyobb karriert. Az egész szereposztásból igazából Alec Guinnes és Vader hangja, James Earl Jones voltak azok, akik ismertek voltak korábban.


De ha már itt tartunk, a feleslegesen elkészített prequelből sem rémlik sem Anthony Hopkins, sem Dustin Hoffmann. A főszereplők közül ott ki volt nem noname fiatal színész?


"Mindenesetre remélem hogy egy izgalmas hosszú filmet láthatunk majd! :)"

Az izgalmasra én is kíváncsi vagyok. Hosszra gondolom ugyanannyi lesz, mint bármelyik másik EP.

2015. okt. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Mondjuk Ewan McGregor. A Baljós árnyak előtt három évvel megcsinált egy jelentéktelen filmet, biztos nem hallottál róla, az a címe, hogy Trainspotting.


Valószínűleg a 90-es évek legnagyobb kult filmje a Harcosok klubja és a Ponyvaregény mellett. Amúgy ezek sem rossz filmek, idővel nézd meg őket.

2015. okt. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Mondjuk Ewan McGregor. A Baljós árnyak előtt három évvel megcsinált egy jelentéktelen filmet, biztos nem hallottál róla, az a címe, hogy Trainspotting."


Igen, filmesztétaúr, maga most nagyon megasszondta. Nyilván nem láttam a Trainspottingot és nem tartom a legnagyobb brit (skót) filmnek valaha. A polcomon is csak poénból van fent Welsh regénye és a kilencvenes években is merő véletlenségből ragasztottam ki a film plakátját a falra.


És mondd, Ewan McGregor az egy megagigasztár? Mert szerintem nem az. A Trainspottingban jót alakít, az SW óta viszont alig két erősebb szereplése volt (az egyik Ridley Scottnál, a másik Polanskinál), egyébként a filmográfiája másodvonalbeli, vagy süllyesztőbe került filmekből áll. Néha kisebb mellékszerepeket kap jobb filmekben, de hol van annyira felkapva, mint egy Channing Tatum?


Carrie Fisher is játszott más filmekben, egyik-másik nem is rossz (például Woody Allen Hannah and her Sisters című filmjében is szerepel), ettől még őt a SW helyezte fel a térképre (majd tüntette el onnan a trilógia után).

Szerinted 10-ből vajon hány SW-prequel-néző gyereknek mondott valamit McGregor neve a Baljós árnyak előtt?


Ha már mindenképpen ütni próbáltál, erőteljesebb példa lett volna Natalie Portman, aki később is le tudott tenni valamit az asztalra (Aronofsky-nál), és aki már gyerekkora óta neves színész, például a Besson által rendezett Leon miatt, mely a kilencvenes évek egyik kultfilmje, egyszer majd nézd meg.


Ettől függetlenül McGregor, Natalie Portman és főleg Christensen messze nem voltak olyan húzónevei a prequel trilógiának, amire kapásból felkapja a fejét az ember, ahogy annak idején Hamill, Ford és Fisher sem voltak azok. Ha tetszik, ha nem, a Star Wars-ban sosem a nemzedék legnagyszerűbb, legkiemelkedőbb, legnagyobb vagy pusztán a legfelkapottabb sztárszínészei játszanak. Nem is ezért szeretjük az SW-t, és nincs is szükség arra, hogy Edward Nortonok, Christian Bale-ek játszanak ezekben a filmekben.

2015. okt. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha ilyet szeretnél játszani, hogy arrogáns stílusban szóról-szóra kielemezzük a másik mondandóját és közben gúnyos megjegyzéseket teszünk a másikra, akkor benne vagyok. Elöljáróban hozzáteszem, az én előző kommentem hangvétele csak válasz volt arra, amit a kérdezőnek írtál hasonlóan lekezelő stílusban. Ezért elnézést kérek, viszont a mostaniért nem fogok.


1. Bebizonyítottad, hogy ismered a Trainspotting-ot, ezzel érzékeltetni próbáltad, hogy mennyire kompetens vagy a témában, de el kell, hogy keserítselek, az érettségizett fiatalok nagyjából fele olvasta Welsh könyvét.


2. Mára "megagigasztár" lett, akkoriban talán még nem volt az, bár azért játszott addigra már néhány sikeres és kifejezetten jónak mondható filmben, gondolok itt például az ugyancsak Boyle által rendezett Sekély sírhantra. De micsoda isteni szerencse, hogy Te noname színészekről beszéltél és én csak jelezni próbáltam, hogy ez azért talán még sincs így.


Azon nem feltétlenül akarok vitatkozni, hogy melyik film sikeres, ennek több formája lehet. Viszont ha McGregorról beszélünk én biztos, hogy nem a Szellemírót vagy a Sólyom végveszélybent emelném ki. Úgy gondolom, hogy bőven szerepelt Ő ezeknél minőségibb opusokban is.

Gondolok itt a Kasszandra álmára, a Maradj!-ra és az Augusztus Oklahomában-ra, ahol valóban csak egy mellékszerep jutott neki, de a többiben mind főszerepben láthattuk. Plussz mindenképpen meg kell említeni az általam nem túl nagyra tartott Nagy Halat is. Ehhez még hozzá tartozik, hogy közel se láttam az összes filmjét.


Fogalmam sincs, hogy Tatum mennyire van felkapva, nem olvasok bulvárt, így maximum annyit látok belőle, hogy az IMDB néha kidob valami tinivígjátékot, amiben játszik.


3. Lehet, hogy Fisher neve nem mondott senkinek semmit, de McGregor neve igenis mondhatott, ha minimálisan is foglalkozott az ember filmekkel.


Emellett nem gondolom, hogy az SW csak és kizárólag gyerekeknek szólna. (Jó, a Baljós árnyak talán igen, de ezt senki nem tudhatta, mielőtt belépett a terembe.)


4. Nem gondolom, hogy Natalie Portman nagyobb húzónév lett volna akkoriban, mint McGregor. Az ő nevét senki nem ismerte, hiába játszott egy kislányt a Leon-ban, vagy hiába mellék szerepelt a Everyone Says I Love You-ban vagy a Heat-ben.


Ha ütni akartam volna, (bár mért akartam volna) akkor Liam Neeson-t hozom fel, akit már mindenki ismert '99-ben. Nem szeretném részletezni, hogy miért.


Az utolsó bekezdésedre nem szeretnék különösebben reagálni, mivel nagyjából egyetértek azzal amit mondasz, de ha ilyen ordenáré lekezelő stílusban kommunikálsz az interneten, akkor legalább legyél pontos.


Azt viszont érdekesnek találom, hogy ha véletlenül letévedek egy Apu azért iszik, mert te sírsz! műsorra, senki nem ennyire agresszív és lekezelő mint Te interneten, pedig ők is a filmes ismeretük jó részét a Hét mesterlővészéből szerezték, mint ahogyan Te is. Próbálj kulturáltabban beszélni neten, mert igen csúnyán el fog ferdülni így a személyiséged. Attól még, hogy itt nem tud senki szájon vágni, még nagyon nem szép dolog amit csinálsz!

2015. okt. 13. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm szépen a kommenteket :) Másodszor én igen is ismerem a Star Warst,mert ezen (és a Gyűrűk Urán)nőttem fel...és szerintem Anakin égése,a többször levágott kezek,illetve alapbol Griveus tábornok látványa nem 6 karikás!És ezért írtam,hogy a 6-os karika miatt remélem,hogy az ilyen jelenetek,karakterek nem maradnak el,mert szerintem ezek kellenek egy SW filmbe.
2015. okt. 13. 06:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!