Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Star Wars-t melyik résszel...

Star Wars-t melyik résszel érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés
Anno láttam jópárat (de nem sorrendben) szóval van egy kis kavarodás :) Melyik résszel érdemes kezdeni? A legelso trilógia 1 részével vagy az újjab trilógiával aztán a régivel?
2015. szept. 8. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Meg vannak számozva 1-től hatig. Sorozatokat az első résszel szokás kezdeni. Ami Jelen esetben a Baljós árnyak. Utána a Klónok Támadás, majd a Sithek Bosszúja, utána a Csillagok Háborúja, majd a Birodalom Visszavág és végül a Jedi Visszatér. Durva nem? :D
2015. szept. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"Sorozatokat az első résszel szokás kezdeni"


ezt elmondanád a rendezovel is? :) A legtobben nem az elso résszel kezdték a Star Warst ugyanis az évekkel késobb jelent meg :)

2015. szept. 8. 20:01
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Szia! Hamarosan jönnek a régi "rajongók", akik azt mondják, hogy az előzménytrilógiát meg se nézd, ennek ellenére én mégis azt javaslom, hogy az I. résszel (Baljós Árnyak, 1999) kezdd, mert George Lucas is így képzelte el, és a történet így lesz kerek, és szerény véleményem szerint a VI. rész vége így sokkal hatásosabb. Tehát a sorrend

I. rész: Baljós Árnyak (1999)

II. rész: A Klónok Támadása (2002)

III. rész: A Sith-ek Bosszúja

IV. rész: Egy Új Remény (1977)

V. rész: A Birodalom Visszavág (1980)

VI. rész: A Jedi Visszatér (1983)

VII. rész: Az Ébredő Erő (2015, hamarosan a moziban)


Ha nagyon bele szeretnéd magad ásni, akkor tudom még ajánlani a Klónok Háborúja című animációs sorozatot, ami a II. és a III. rész között játszódik, illetve a Lázadók című animációs sorozatot, ami a III. és a IV. rész között játszódik. Továbbá 2016-ban jönni fog egy Rogue One című "mellékfilm", ami a IV. rész előtti eseményeket meséli el. Remélem segítettem!

2015. szept. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszi szépen :)
2015. szept. 8. 20:48
 5/5 anonim ***** válasza:
+ még hasznos végigjátszani a kotor 1-2-t
2015. szept. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!