Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik Woody Allen filmeket...

Melyik Woody Allen filmeket nézzem meg először, ha még sosem láttam egyet sem?

Figyelt kérdés
Melyikekkel és milyen sorrendben kezdjem?

2015. aug. 16. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a sorrend tökmindegy!

Én még csak 1 filmjét láttam: A Jade skorpió átka. Nagyon jó krimi-vígjáték, csak ajánlani tudom!

Ezen kívül még szerintem amiket mindenképp látni kell:


Holly Woody történet

Amit tudni akarsz a szexről - de sosem merted megkérdezni

2015. aug. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

Az Annie Hallal érdemes elkezdeni. Abban a filmben kristályosodott ki Woody önmarcangoló, emelkedetten intellektuális, értelmiségi gondolkodó karaktere.

Korábban inkább egy abszurd, burleszkes humort használt, azzal tisztelgett az általa nagyon nagyra tartott Marx testvérek előtt. Ez jelenik meg az Amit tudni akarsz a szexről..., a Hétalvó és a Fogd a pénzt és fuss című filmjeiben. Az Annie Hall után jobbnál-jobb filmeket rendezett a kitalált karakter köré. Ilyen a Manhattan például. Később komolyabb hangvételre váltott a Bűnök és vétkekben, a Hanna és nővéreiben vagy a Férjek és feleségekben. A kilencvenes évektől kezdve kezdett el gyengébb filmeket is készíteni, mint a Füles, a Süti nem süti és hasonlóak, de még napjainkban is előjön időről-időre egy Vicky Christina Barcelonával vagy egy Világ második legjobb gitárosával. Vannak olyan filmjei, mint a Match Point, amiket én nem szeretek, de mások imádják. Vannak középszerűbb romkomjai is, mint az Éjfélkor Párizsban vagy a Varázsige: I Love You, de még ezek is nézhetőek. Újabban már nem szerepel a filmjeiben, de az általa kitalált neurotikus, önmarcangoló értelmiségi szinte mindig előkerül, csak mással játszatja el.


Szóval szerintem a sorrend:

- Annie Hall

- Hanna és nővérei

- Bűnök és vétkek

- Amit tudni akarsz a szexről

- A világ második legjobb gitárosa

- Vicky Christina Barcelona


és utána bármelyik a fentiek közül, vagy a Csillagporos emlékeink, esetleg a Játszd újra, Sam. Rengeteg filmje van, ezeknek jó háromnegyede jól sikerült, és kb. a 40%-a zseniális.


Bár a tageknél beírtad, hogy művészfilm, de Woody Allennek semmi köze a művészfilmekhez.

2015. aug. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ami kimaradt az a Manhattan, ami szerintem Woody második legjobb filmje. Az pedig, hogy mi művészfilm, mi nem, az más kérdés. Woody Allen filmjei teljes mértékben megfeleltethetők művészfilmeknek, sokkal inkább, mint pl. Tarantino filmjei.

Allen filmjeiben megjelenik az öncélúság, a terápia jelleg, így Woody művészete, emellett közel sem a profit maximalizálásra, vagy a minél szélesebb tömeg megragadására törekszik. Azt hiszem egyszer mondta is, hogy ha film költségvetésénél a kiadás több, mint a bevétel, akkor tudja, hogy valamit jól csinált.

2020. okt. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!