Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nem lenne jó újra leforgatni...

Nem lenne jó újra leforgatni a Star Wars: A Jedi visszatér című filmet?

Figyelt kérdés

Már látom a lelki szemeim előtt a konzervatív rajongók válaszát:


"NEM! Az egy klasszikus, úgy kell hagyni..stb"


Igen, ezek ők. Én viszont nem a régi Star Wars filmeken nőttem fel, és most, ahogy a Baljós árnyaktól kezdve visszanéztem a sorozatot, az jutott eszembe, hogy ráférne egy alapos remake. Például az elején, azok a különös lények egyszerűen nevettségesen néznek ki. Annyira látszik, hogy gumi az egész, meg jelmez... Számomra ez a látvány rovására ment. A mai technológiával ezt is jobban meg lehetne oldani. Szóval véleményem szerint jó lenne leforgatni újra ezt a részt, de akkor már a 4-5. részekre is ráférne egy leporolás.


Még valami: Külön örülök, hogy a Jedi visszatér utolsó jelenetében abban a verzióban, ami nekem van meg, Hayden Christensen játszotta Anakint. Nekem ugyanis ő az igazi Anakin. :D



2015. júl. 18. 22:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
74%

Katasztrofális kudarc lenne. A világ egyik legismertebb és legnépszerűbb filmjét, aminek szó szerint milliónyi elhivatott rajongója van, nem lehetne csak úgy újraforgatni és elvárni, hogy senki ne nézze ezt rossz szemmel. Van egy-két félresikerült effekt benne, az tény, de részben pont a hagyományos effektek miatt kedvelik annyira ezeket a filmeket, és az előzményeket pedig részben a szemet zavaró CGI tömkeleg miatt gyűlölik.


Eleve azok a felújított változatok is mennyi bosszúságot váltottak ki, hát még micsoda botrány keveredne abból, ha az egészet újracsinálnák. A rajongók már régóta arra várnak, hogy inkább az eredeti mozis verziókat adják ki újra, amiket ők megszerettek, bármiféle extra jelenet meg belenyúlás nélkül -- maximum annyi változtatással, hogy kitisztítják a képet.


Ha annyira muszáj lenne javítani az effekteken, akkor ahhoz elég lenne csak minimális változtatásokat eszközölni, lecserélni digitálisan pár bénább bábot meg ilyesmit. De még ez is hatalmas felháborodást szülne, hiszen az embereknek már annyira, de annyira elegük van abból, hogy folyton belekontárkodnak ezekbe a filmekbe.

2015. júl. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Meg ott a másik részleg is, mint a például épp aktuális Terminátor.


Előre kijelentették, hogy az a céljuk, hogy újragondolva kiadják az első 3 filmet.


Nos, ami eddig kisült belőle, az minden lett csak nem az ami egy Terminátor filmtől elvárható. Szépnek szép lett, csak közben a hangulat teljesen hiányzik belőle, tele komolytalan részekkel, ráadásul a szereplőket is sikerült úgy kiválasztani, hogy egyedül csak Arnold aki hiteles még így is. Sarah szerepére például nem volt épp testhezálló Clarke kisasszony, hiába tette jól a dolgát, ha egyszerűen alkatilag nem illett a karakterhez.

2015. júl. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Most a Disney féle Star Wars szériától is erre számítok sajnos, van egy jól csengő nevük, amivel el lehet adni a filmet, az más kérdés, hogy hosszú távon a nevet is elcsépelik, de a bevétel a cél nekik.
2015. júl. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Talán 50-100 év múlva...
2015. júl. 19. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
74%

Nem kellene ehhez újraforgatni, a mai technikával semmi akadálya nem lenne az általad gagyinak nevezett "lényeket" CGI-al kicserélni.

Sőt, a blu-ray-en ez már nagyrészt meg is történt.


Ugyanakkor akár tetszik neked, akár nem, az emberek nagy részének pont a régiek hangulata tetszik jobban, és az újakat fogadják el nehezebben.


Teljesen logikus döntés inkább újabb részeket készíteni, és nem azt újraforgatni, ami más megvan.


A Star Wars pont, hogy a kezdetei miatt lett legenda, azokkal a filmekkel lettek a rajongói és a kultusza... egy remake-et nem lehetne elfogadtatni.

2015. júl. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
87%

"Még valami: Külön örülök, hogy a Jedi visszatér utolsó jelenetében abban a verzióban, ami nekem van meg, Hayden Christensen játszotta Anakint. Nekem ugyanis ő az igazi Anakin. :D"


na elmész te a büdös francba.

forgassuk újra akkor már a keresztapát is, marlon brando helyett legyen ben stiller, al pacino helyett meg adam sandler.

sőt, forgassuk újra a metropolist is, mert szarok az effektek.

SŐT!!! ott a mona lisa. mennyire szarul néz már ki? meg lehetne csinálni 3D-ben, színváltós háttérrel, hát nem lenne csudajó? fessük át!

beethoven ötödik szimfóniája is elég gagyin indul, lehetne benne dobgép meg mindenféle tiestós effekt, és kis grofó zsámózhatna alatta.


csak hogy tudd, egy művészeti alkotás kordokumentum. nyomorult luca$ magát köpi szembe az állandó átvariálásokkal, hogy a hozzád hasonló ízléssel nem rendelkező egyének szeretetét kivívja és megéljen belőlük.


a sw 1-3 amúgy is nézhetetlen és ordenáré. főleg az 1 egy rohadt szánalmas disney matiné 8 éveseknek, a 2-3 pedig egy green boxban készült animációs film, inkább a toy story-hoz hasonlít mint az sw-hez.

2015. júl. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
ja ráadásul én sem a klasszikus sw trilógiát nőttem fel, sőt, 11 évesen először a phantom menace-t láttam moziban, és csak három-négy évvel később néztem meg a klasszikus sw-t. nem is vagyok nagy rajongó, de van szemem és ízlésem.
2015. júl. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Látom, nagyon ellene vagytok annak, hogy készüljön belőle egy remake.


Szerintem ez attól függ, hogy hogyan tekintenénk rá. Nyilván nem várná el senki sem, hogy az originalt múlja felül, viszont izgalmas belegondolni, hogy a mai technológiával milyen lenne felvenni az újra a jeleneteket, illetve ugyanazokat a párbeszédeket. És honnan tudjuk, hogy a mai színészek annyira pocsékul teljesítenének? Ha az idősebb korosztálynak nem is, de a fiatalok egy részének szerintem elnyerné a tetszését.


Most amikor volt a Termniator Genezis, nekem kifejezetten tetszett, hogy elővették az első rész klasszikus jeleneteit, és kis módosításokkal, de felújították. Jó volt újra látni, amint Kyle Reese Nike cipője hirtelen előbukkan, mint a klasszikusban. :D


Egyébként abban mindenképpen igazat adok, hogy nem volt még szerintem olyan Remake, ami túl tudott volna tenni, az originalon, mármint ami a filmvilágot illeti. Legalábbis, én nem tudok erről. A videójátékok világában más a helyzet, az 1996-os Resident Evil (PSX) 2002-es Remake-je magasan verte az originalt, most adták ki nemrég megint.

2015. júl. 27. 14:48
 19/21 anonim ***** válasza:
74%

Csak az a különbség, hogy a Star Wars-nak lényegesen nagyobb a rajongótábora, mint a Terminátornak.

Valamint a közelgő új trilógia miatt én nem tartom elképzelhetőnek, hogy úgy 100 éven belül újraforgassák.

2015. júl. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

mindenképpen ki kellene belőle hagyni a törpe medvéket és az eredi ötletet megvalósítani a vuki bolygót.

és a rohamosztagosokat sem kellene ennyire töketlennek bemutatni hogy pár nyomoronc medve meg 20 lázadó odaver olyan embereket akik profi katonák.

2015. okt. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!