Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért utálják sokan a Walt...

Kata424 kérdése:

Miért utálják sokan a Walt Disney Meséket?

Figyelt kérdés

2015. máj. 21. 13:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, én csak azokat nem szeretem, amiknek borzalmas a zenéjük pl. Herkules.

És a kedvenceim meg, amikben szép betétdalok vannak pl. Az oroszlánkirály, Tarzan, Aladdin stb.

2015. máj. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát kinek mi a kedvence... megértelek. De sokan azt mondják, hogy elhülyíti a gyerekeket, meg hogy ,, Nem jön el a szőke herceg fehér lovon, kislányom" ez mondjuk igaz, meg az is hogy az élet nem mindig happyend, de attól szerintem ezt egy gyerek felfogja...
2015. máj. 21. 14:00
 3/12 A kérdező kommentje:
És akkor mindegyiket szidják sokan... Pedig én szerintem nagyon jó mesék. Igaz, ha nem is az élet értelmére, vagy az életed végére akarnak célozni - hogy mindennek jó lesz a vége - de néha jó nézni őket, és el lehet rajtuk szórakozni! ˙( Mármint, mesét nézni)
2015. máj. 21. 14:03
 4/12 anonim ***** válasza:
szerintem aki nem Disneyn nő fel, nem is igazi gyerek
2015. máj. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az hát... kell a gyerekeknek a mese! Inkább mesét nézzenek, mint hogy a gépet nyomják egész nap! Én is a Disney meséken nőttem fel, nekünk is volt egy kocka számítógépünk, de valahogy a mesék és az udvaron való játék jobban lefoglalt.
2015. máj. 22. 10:58
 6/12 anonim ***** válasza:
A régi disney rajzfilmek tényleg jók. az ujjak már szinte mind egy kaptafára készülnek, és nagyon nyálasak. És idegesítő sok dalolás. Kivétel a most készült Hős hatós, az egész jó volt. bár abban is voltak zenés részek, de legalább nem a főhős kezdett énekelni.
2015. máj. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mert a Walt Disney rendesen pénzközpontú lett. Tudják ők jól, mi kell a gyerekeknek, tudják, hogy a cukorkával, a cukormázzal tudják őket becsalogatni a mozikba, és a dvd boltokba. Már egy ideje ugyanarra a sémára épülnek ezek a filmek, a kreativitás maximális hiányával. Egységesen a Walt Disney-t szerintem csak nagyon kevesen utálják, viszont ezt az új Disney-t aki utálja, megértem, és egyet értek vele abban, hogy amit csinálnak, az nagyon gáz. Tök ugyanazt művelik, mint az Apple. Amíg Steve Jobs élt, addig sikerült mindig új, és kreatív ötletekkel előállniuk, mióta meghalt, ugyanazt dobják ki évről évre, csak egy kicsit szebb bőrben.

Most minden Disney mese a cukiságra megy, arra, hogyha megnézték a gyerekek, és hazamentek a moziból, akkor akarjanak Disney mesés táskát, tolltartót, füzetet, posztereket. Azt akarják, hogy mindenhol a Disney vegye körül az embereket, úgy épüljön be az emberek életébe, mint egy bélféreg. A fogyasztói társadalomnak egyfajta hipnotizálása folyik.

Nemrég éppen a Marvel-t vette meg úgy cakkumpakk a Disney, és láss csodát, mostantól ők is évről évre ugyanarra a sémára épülő szuperhős filmeket adnak, de most egyel továbbléptek a gonoszságban, és már új karaktereket sem dolgoznak ki, hanem a már több évtizede létezőket használják fel maguknak, úgy, ahogy csak akarják.

Persze ez félig meddig a Disney utálata, de azzal együtt járnak a mesék is, mert ez, amit csinálnak, kihat a mesékre is. A mesék pedig kihatnak a gyerekekre, és a cél pedig az őrjöngő fogyasztó-gyerekek létrehozása, akik csak akarnak és akarnak és még többet akarnak. Hasonlót művel a McDonald's is, ők is játszanak a gyerekek mentális oldalával, s ezzel már gyökeresen megváltoztathatják az elkövetkezendő generációk viselkedését és életformáját a közeljövőben.

És konkrétan a mesékkel? Évről évre ugyanazok a jellemtelen karakterek, akik mindig átesnek valami drámán, de sok a vidámság, meg az elfogadás kérdése mindig felvetődik,jó és gonosz párharca folyik, beszélő állatokkal, meg dalolással, mert nem tudják mással megtölteni a kötelező játékidőt. Uncsi, és mivel mindenhol ott van, és belefészkelik magukat az életedbe, idegesítőek is.

Remélem azért nem voltam nagyon negatív, habár sokan úgy fogalmaznak, már "kinőttem" az animációs filmekből, máig szeretem őket, főleg a rajzoltakat, amíg távol állnak a Disney-től, és ténylegesen jó céllal készültek. :)

2015. máj. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Bajuszbá köszönöm a véleményedet! Nem voltál negatív. Tényleg elrontják a disney-t. Nekem az a véleményem, hogy amíg az áldott, és kreatív Walt Disney ( mármint az öreg ) élt, sok olyan mese született, amik élvezhetők, és kreatívak voltak. Minden ott kezdődött, hogy Disney meghalt, és a 3D-s animáció megszületett. Nem tudom hogy az Oroszlánkirály is olyan animáció volt-e, ( de szerintem nem) de ez még nem volt baj... Az a baj, hogy a disney is elkezdte ezt a animációs biz-baszt, és én már a mai disney meséket nem is nézem. egyszerűen unalmasak... Hős6-os... Aranyhaj... Rugdosnám fel őket a büdös p_csába az égbe!!! Azt hiszem Walter Elias Disney forog a sírjában... Amit ő hajdan megalkotott, azt most pár idióta elrontja. Tisztelet a kivételnek, amelyik mese tényleg jó...
2015. máj. 22. 19:21
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a mostani Disney mesék is jók. Valaki itt írta, hogy a mostani mesék nyálasabbak, szerintem ez nem igaz, hiszen a mostaniak inkább viccesebbek, szerintem mondjuk a Hófehérke jóval nyálasabb, mint pl. Az Aranyhaj. De ettől függetlenül megértem, sokan a régi, klasszikus meséket jobban szeretik, én is szeretem amúgy.


És szerintem nem ezek az animációs filmek rontják le a Disney hírnevét, hanem konkrétan a Disney Channel. Szegény Walt Disney szerintem akkor forogna a sírjában, ha látná, milyen sorozatokat mutogatnak a gyerekeknek az ő neve alatt. Pl. Ez a violetta című. Ilyet kell mutogatni egy kislánynak, hogy az a k***a nem tud 3 pasi közül dönteni. Hát gratulálok.


Szóval én nem a meséket bírálnám, hanem a Disney név alatt futó idióta sorozatokat.

2015. máj. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Természetesen! Meg lehet nézni mi lett a Disney Chanel Dédelgetett lánykáiből: K_rva! Pl: Violatte, amit te is mondtál ugye, Miley Cyrus stb...
2015. máj. 24. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!