Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik jobb szerintetek a...

Janka hunor kérdése:

Melyik jobb szerintetek a sorozat vagy a fil?

Figyelt kérdés

2015. febr. 25. 15:01
 1/5 A kérdező kommentje:
Elnézést az m betü kimaradt:(
2015. febr. 25. 15:02
 2/5 anonim ***** válasza:
Az az alapanyagtól függ. Sok könyv megfilmesítésénél van olyan érzése az embernek, hogy azt sorozatban kellett volna megcsinálni, mert kimaradnak fontos dolgok az idő szűkössége miatt.
2015. febr. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval.


Másrészről, egyes történeteket egyszerűen nem lehet sorozatba önteni. Vannak bizonyos világok, amik hosszabb távon tudnak hozni elég mondanivalót és érdekes karaktert, ami tud táplálni egy sorozatot. Így például a Trónok Harca, ami könyv formájában is rengeteg kötetből áll, nehéz lenne egy-két filmben kiadni (bár bevallom, nem olvastam a könyveket, a sorozatból csak pár epizódot láttam). Vagy akár a Harry Potter példáját követvén kötetenként egy film verzióban is. Szerintem film formájában rendkívül unalmas lenne, tekintve, hogy a sorozat népszerűségének nagy részét a 18+ jeleneteknek köszönheti.


A Harry Potter univerzumból például könnyen lehetne sorozatot készíteni, nagyon sok kielemezetlen karakter, faj, helyszín, esemény van benne, illetve akár a következő generáció bemutatásából is össze lehetne dobni valamit. Bár a filmek így is összesen közel 20 órásra nyúlnak. Sorozat formájában viszont szerintem hamar elveszítené az értelmét, ellaposodna, csakúgy mint a Walking Dead teszi mostanság.


Sok képregényből vagy hosszú könyvsorozatból jellemzően csinálnak sorozatfeldolgozást.


Ha nem szeretsz leülni a TV elé, és időarányosan követni az epizódokat, (vagy manapság inkább interneten megnézni egy egész évadot várakozás nélkül, miután kijött), szereted a hosszan, lassabban kibontakozó eseményeket, amikbe apróbb történéseket és rengeteg karaktert tűzdelnek közbe, akkor sorozat. Jobban el lehet merülni a részletekben, több játékidő van minden bemutatására, amíg az nem lép túl az unalmas, eseménytelen határon.


Ha meg rövidebb mozgóképi szórakozásra vágysz, értelemszerűen filmek. Amiben kevés játékidő alatt kiveséznek egy történetet, könyvalap esetén általában rengeteg kihagyással és változtatással. Illetve kevesebb karakter, követhetőbb eseménysor. Mind a készítők, mind a nézők számára.

2015. febr. 26. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérdés az előttem szólóhoz: a Harry Potterben hol van 18+-os rész? Ne vedd sértésnek, de én sem az olvasásnál, sem a filmnézésnél nem vettem észre semmi szexre utaló jelet. Maximum akkor, amikor csókolóznak a szereplők. Máskor nem. És ezt légyszíves ne vedd sértésnek, mert nem annak szántam. :)

Amúgy meg az előző hozzászólóknak van igaza.

2015. márc. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tippkin: Bocsánat, kissé hosszúra és zavarosra nyúlt a válaszom. A 18+-os részeket a Trónok Harcára értettem, hogy a sorozat népszerűsége jelentős részét köszönheti annak. A Harry Potter TV sorozattá alakításával az is velejárna, hogy unalmas, kevés szereplős beszélgetős jelenetekkel tömnék tele, amikor igazán semmi sem történik.


Egyébként, elnézést a Trónok Harca rajongóktól, kivehető a válaszaimból, hogy nem rajongok érte különösebben.

2015. márc. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!