Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Régen tényleg sokkal jobb...

B1nc1 kérdése:

Régen tényleg sokkal jobb anime voltak vagy csak én láttam már túl sokat?

Figyelt kérdés

Lass an egy ès fèl ève nèzek animèt majdnem napi, de inkàbb heti szinten. Igaz elötte is nèztem te akkor mèg nem voltam ùgy benne ebben az anime tèmàban.

A lènyeg az, hogy az anime amit egy ève làttam sokkal jobban emlèkszek rà mint amelyiket multhèten fejeztem be. Lehet, hogy màr tulsàgosan ellaposodott a story, amit annò mèg ùjnak jònak talàltam. Csak hàt nincs sok külömbsèg anime ès anime között a legtöbjüknek ugyan az as alapja...

Arra kifejezetten emlèkszek, hogy a Vampire Knights milyen nyomot hagyott bennem, pedig így visszatekintve, nem egy nagy durranàs...

Bàrmi ötlet, hogyan tehetnèm ùjra izgalmassà ès èrdekessè az animèket? ( az elmult egy ès fèl ève kb. 150 animèt làttam)



2015. jan. 26. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Ez egy elég értelmetlen kérdés. Ha nincs mostanában olyan anime, ami "nyomot hagy benned", akkor keress olyat, ami hagy.

Amúgy meg: "Csak hàt nincs sok külömbsèg anime ès anime között a legtöbjüknek ugyan az as alapja... " Ez a kijelentés egy akkora nagy baromság, hogy kilóg a monitoromról. És ezt neked, aki már kb 150 animét látott, igazán tudnod kéne.


Ui.: Az, hogy sok animét nézel nem zárja ki, hogy ismerd a magyar nyelvet, úgyhogy megköszönném, ha nem francia ékezeteket használnál. Valamint ajánlom figyelmedbe a helyesírási szótárat is.

2015. jan. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Bocs a helyesíràsom miatt, öt ève nem èlek magyar földön, szòval elèg gyatra. Ha szeretnèd írhatok èkezetek nèlkül is, mivel a billentyüzetemen nincsenek èkezetek míg a telefonomon meg csak azok can nak amiket hasznàltam.


Igen elèg jòl tudom èn aki több szàz animèt làtott, had írjam le az animèk 99% ànak a törtènetèt.

Elösször is van egy fiù aki elèg ügyefogyott, de jòszivû. Ezzel a csàvòval valami baj törtènik, amir ô elhatározza/ràkènyszerül hogy megvàltozzon az általa kitûzött cèl èrdekèben. The end.

(Gondolj bele, nem sok anime van aminek más az alap törtènete, lehet az Tokyo Ghoul, vagy Fate/Stay night vagy akàr Attack on Titan. Mind egyik ezt az alapot dolgozza fel)

2015. jan. 26. 23:06
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Vegyük példának a Hunter x Huntert. Van egy srác,akit az apja elhagyott azért,hogy vadásszá válhasson. Ezért a fiú is vadász lesz,hogy megtudja miért választotta az apja ezt a mesterséget.

Vegyük például a Gintamat........ Én sem tudom miről szól.. Mindenről! :D

Legyen például a Bleach! Jah az tényleg ez a séma. :)

Én is sok animét láttam már s egyre többe nézek sak bele anélkül,hogy végignézném.

Ez csak azt jelenti, hogy a minőségibb animék után érdeklődsz nem azok iránt amiket a tömegnek gyártanak.

Ne csak a shounen témában keresgélj s ha valami nem nyeri el a tetszésedet akkor ne kényszeritsd magad a végignézésére.

Esetleg szüneteltesd egy hónapig az animéket és utána,mint ha elvonásról tértél volna vissza! :)

Esetleg keresgélj a mangák között! Rengeteg eredeti történetet találhatsz ami nincs feldolgozva. Valamint a mostani anime adaptációk nagyrésze nem csüng a mangán vagy pedig egy remekművet 26 rész alatt akar leadni.

Sok sikert! :)

2015. jan. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Itt bizony két probléma van: az egyik, hogy lehet túl gyors egymásutánban nézed az animéket. Ha ez így van, nem csoda, hogy nem emlékszel rájuk mélyrehatóan. Sokkal nagyobb nyomot hagy valami, amit hosszú ideig nézel, mint amit befejezel és kezded is a másikat.

A másik probléma az, hogy mindig ugyanolyan animéket választasz. Így nem csoda, hogy mindig egyformákat találsz. Én immár több mint tíz éve nézek animéket, és a kedvenceim közül csak néhánynak hasonló az alapsztorija ahhoz, amit itt leírtál. Válassz most más műfajúakat, ne csak shounent. Tegyél próbát néhány slice of life vagy akár shoujo animével pl.


Egyébként ha megnézed, az élőszereplős filmek/sorozatok is túlnyomórészt ugyanarra a sémára épülnek. Kapásból mindenki fel tud sorolni vagy 20 vígjátok ami detto ugyanaz, csak kicsit máshogy adják elő. Nincs új a nap alatt, ez van.

2015. jan. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mostanában tényleg elég sok a tömeggyártott klisés anime, de azért néhány érdekesség is feltűnik néha-néha. Ha csak a frissebbeket vesszük ott van például a Zankyou no Terror vagy a Parasyte. Amúgy viszonylag egyszerű a megoldás, nézz másféle animéket is! Természetesen a klisék szinte elkerülhetetlenek, de ez szinte minden más dologgal is így van. Itt van néhány, ami szerintem nagyon jó volt, és nem is az az alapja, amit leírtál. Próbáltam többféle műfajból is szemezgetni őket. Remélem, találsz valami kedvedre valót bennük.

Baccano!

Seirei no Moribito

Bakuman

Berserk

Chihayafuru

Psycho-Pass

Guin Saga

Haibane Renmei

Devil May Cry

Shinsekai Yori

2015. jan. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A Steins;Gate-et is nézd meg, az egyik legjobb anime, amit valaha láttam - és nem az a klisé sztori az alapja, amit leírtál! :)
2015. jan. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves masodik valaszolo:

Lattam a hunterxhunter-t, eleg kozepszero anime volt. Igaz volt potenciaja arra, hogy kivalo anime legyen, de szerintem ott megbukott, hogy a keszitoknek nem volt mersze/vagy ideje rendesen godolgozni az anti hero-kat (A joker szero csavot meg a feher haju battyat, mar nem emlekszem a nevukre) Ha oket jobban kidolgoztak volna, es egy 12 eves korhatar helyett mondjuk egy 14es vagy talan 16osat celoztak volna meg sokkal jobb lett volna az anime.

Kedves harmadik valaszolo:

Hat, mondhatjuk azt, hogy tul sok animet nezek egyszerre/ egymas utan. Jelenleg 6 ongoing animet nezek, pluzba valamikor beszeretnem fejezni a Black Lagoon-t meg a FMA Brotherhood-ot is. Asszem ez tobb a kelletenel xD

Probaltam, mar mas kategoriaban keresni, de amit talaltam (a slice of life) kategoriaban, azt igazabol szerintem csajoknak keszitettek. Es azzal ugymond nem tudok azonosulni (na most jo nagy baromsagot irtam xD)

Kedves negyedik valaszolo:

Lattam mar amiket kuldtel, azok tenyleg nem "annyira" klisesek. De azert koszonom szepen. Csak az a baj hogy nem tudom megallapitani, hogy klises anime lesz e ageszen addig amig meg nem nezek legalabb egy harom-negy reszt. Es akkor meg mar ugy vagyok, hogy inkabb befejezem, hatha van valami jo a vegen. (Igy voltam pl a Mirai Nikki-vel) Eloszor nem nagyon teszett mert azt gondoltam, hogy a kanos tinezsereknek keszitettek (mint a legtobb ecchi animet) gondolom ertheto miert hittem azt. De amikor lattam a befejezest. Az egyszeruen fantasztikus volt, es meg mindig az eggyik legemlikezetesebb/kedven animeim kozott van. Szoval ha valamit elkezdek azt mar akkor befejezem.

Kedves otodik valaszolo:

Halottam mar rola, de meg nem lattam, amint lesz egy kis szabadidom megnezem.

2015. jan. 28. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!