Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért annyira gáz, ha nem...

Miért annyira gáz, ha nem tetszik egy film?

Figyelt kérdés

Konkrétan a Harcosok klubjáról lenne szó. Nekem valamiért nem tetszett az a film, olyan unalmas volt, meg nem is nagyon értettem a lényegét, szóval az utolsó fél órát kb meg se néztem. Erre valamelyik nap egy barátommal kitaláltuk, hogy filmet nézünk és mondta, hogy nézzük meg a Harcosok klubját, én meg erre mondtam, hogy én azt nem akarom nézni, mert nem szeretem. Erre először teljesen elképedt, aztán leordibálta a fejem, hogy miért nem tetszik, az az egyik legjobb film a világon, meg amikor mondtam, hogy nem egészen értettem, mi is a lényege, azt mondta, azért nem értem, mert hülye vagyok és nem fogom fel és hogy akkor nézzem inkább az ilyen bugyutaságokat, mint a Dr. Szöszi, úgy is az való nekem...

De most nem értem, miért kell ezen úgy kiakadni? Most tényleg rossz ember vagyok, amiért nem tetszik az a film? -.-


2014. dec. 29. 23:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Vannak, akik nem képesek elfogadni, ha valakinek nem tetszik a film, ami neki nagyon. Különösen igaz ez a Harcosok klubja-féle mainstream, igen nagyra tartott filmek egyes agresszívebb rajongóira.

Megjegyzés: ha szép és kedves lány vagy, én szívesen filmezem veled, ne aggódj, én nem szólogatok be :P

2014. dec. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Lehet :/ Egyébként miért tartják ezt a filmet annyira nagyra? Mit szeretnek benne olyan sokan? :o

És köszi xd

2014. dec. 30. 00:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem gáz, normális hogy mindenkinek más tetszik.

Amúgy meg ha nagy rajongója a filmnek az említett srác, tudhatná, hogy azért nem értetted, mert pont a végét nem nézted meg, ami összerakja az egészet, és nem azért mert nehéz a felfogásod. Amúgy az szerintem is nagyon vontatott film, de a végén kiderül hogy legalább érdemes volt végigszenvedni. Mondjuk nem nézném újra. Hasonló a véleményem a Tökéletes trükk-ről is. Ezekben jó a csattanó, csak győzzed kivárni.

2014. dec. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A Harcosok klubja a világ egyik legismertebb, legjobban imádott, úgyszólván "legalapabb" filmje, ezért nem is meglepő, hogy sokan vannak, akik hihetetlen komolyan veszik azt, hogy valaki ismeri-e és szereti-e vagy sem. Én amúgy nem láttam, nem is érdekel, bár a film lényegét önkéntelenül is ismerem, mert ennek van az összes film közül az egyik leghíresebb fordulata, ezért sok helyen találkozom a leírásával vagy rá történő utalásokkal.


Vannak emberek, akik lehurrogják a fejed, ha egy ilyen ismert művel nem vagy képben, de ne zavartasd magad, csak mondd meg, hogy a film nem érdekelt és neked személyesen nem jött be, amit láttál belőle. De azért ne is úgy add elő, mintha ezzel neked állna feljebb, mivel a filmkedvelők ezt könnyen félreérthetik, és nekik úgy tűnhet, mintha pocskondiáznád a filmet. Általános emberi tulajdonság, hogy személyes sértésnek veszik, ha rosszat szólsz arról, amit szeretnek.


Legalább téged egy ilyen közismert és népszerű film miatt ordítottak le. Engem ultraszar, kritikailag abszolút kudarc, széles körben gyűlölt filmek kritizálása miatt is leszóltak már, pedig azok a filmek tényleg megérdemelték, hogy ne szeressem őket.

2014. dec. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2014. dec. 30. 16:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem az a baj, ha nem szereted a filmet, bárkinek lehet pocsék az ízlése.


A gond az, hogy ha tényleg mindenki számára tiszta, hogy mekkora kultusza van a Harcosok klubjának és ennek ellenére se képes végigülni, hogy legalább egy kerek képe legyen a filmről. Mondhatni alapműveltségnek számít a film a fiatalabb generációk között.


Ezen felül még azt is problémának látom, hogy nem érted, azért ez nem egy Tarkovsky film. Persze lehet, hogy csak nagyon fiatal vagy.


Amúgy a barátod meg egyszerűen retardált, hogy emiatt balhézott.

2014. dec. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!