Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek a Hobbit 3....

Mi a véleményetek a Hobbit 3. részéről, az 5 sereg csatájáról?

Figyelt kérdés

Engem borzasztóan zavart, hogy megint a szokásos dolgok történtek.


Ismét az utolsó pillanatban legyőzik az ellenséget, megint a sasok mentenek meg mindenkit, és ismét legyőzik a többszörös túlerőt a jók.


Maga a film tetszett, de valami jobbra számítottam mégis. Az a baj, hogy minden jelenetet előre ki lehetett találni még úgy is, hogy nem olvastad a könyvet..



2014. dec. 19. 02:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Nem becsmérelni akarom a Gyűrűk Urát/Hobbitot, de egyértelműen elvan különítve a jó és a rossz oldal, mint a legtöbb történetben,így amit írtál,annak egy részét már tudni lehet abban a pillanatban amikor elkezded nézni a filmet. A tipikus "mindig győz a jó" felvonás.
2014. dec. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
44%

1# - egyet értek.

Előzményfilmről beszélünk, akárhogy is erőlködünk, hogy szeparálják el a Gyűrűk ura trilógiától, szóval megvan benne az, ami a Star Wars előzménytrilógiát (többek közt) taccsra vágta. Nincs miért izgulni benne, a főszereplők tudjuk, hogy megélik a LOTR idejét, az új karakterek között semmi izgalmas nincs, az egyetlen talán, aki említésre méltó az a törpék vezére, de ő is csak egy árnyalattal dimenzionáltabb, mint a többiek. Meg úgy amblokk a komplett Hobbit trilógia eszméletlenül unalmas, legalábbis a LOTR-hoz képest, sőt sok helyen meglehetősen gyerekes és mellőzi a gore jeleneteket, kivétel persze a csatajeleneteknél, ahol tucatjával ölik az orkokat, akiket az első kommentelő által említett "abszolút jók és abszolút rosszak" felállás miatt egyszerűen nem lehet sajnálni, sőt igazából Saruman kivételével egyik gonosznak sincs egy milliméternyi mélysége se, de neki is csak akkor érthető a háttere, ha ismerjük a háttértörténetet. De visszatérve az infantilizmusra, az egész Hobbitnak olyan műanyaglapos Laporello könyv érzése van. Úgy hülyülnek egymással a törpék mint valami általános iskolás csapat, Gandalf is néhol olyan komolytalan, hogy nem igaz, pedig ő elvileg a Tolkien univerzumban egy arkangyali szinten álló valaki.

A történet kiszámítható, a karakterek papírvékonyak, de legalább a csatákért megéri megnézni őket.

2014. dec. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Csak most hétvégén tervezem megnézni, de azt meg kell jegyeznem, hogy ettől a trilógiától amúgy se kellett volna csodát várni. Én imádom Tolkien univerzumát, de a Hobbit egy gyerekmese, amit az író a gyerekeinek írt esti mese gyanánt. Aztán később a könyvkiadók nyomására ebből nőtt ki a Gyűrűk ura. Szóval az említett infantilizmust borzasztó nehéz lett volna kivenni a sztoriból úgy hogy közben azért valamennyire "Hobbit" maradjon.
2014. dec. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Ez alapján neked nem a filmmel van bajod hanem a könyvvel, mivel ott is ez történik. Ami most nagyon durva saccolással több mint 50 éve íródott. Ez van, nincs új a nap alatt a történetmesélésben sem. Másrészt ez egy gyerekeknek íródott történet. Ennyi. Ha nem tetszik, nem kell nézni.
2014. dec. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

A Szilmarilokat kezdtem el olvasni, a többi könyvet még nem olvastam. De még a Szilmarilokban is csak úgy a 40. oldalnál tartok. A kérdésem az lenne, hogy va olyan jelentős ütközet vagy bármi, ahol nem a jók nyernek? :D mert a 6 film alapján elég lehangoló volt, hogy mindenhol a "papírforma" jött be.


Esetleg egy ilyen jelenetet is megfilmesíthettek volna vagy valami, hogy ne legyen elcsépelt a dolog.

2014. dec. 19. 18:55
 6/20 anonim ***** válasza:
Ha jól rémlik akkor a negyedik (vagy ötödik?) nagy csatában Morgoth győz, meg előtte is lesz még pár pár alkalom, hogy a jók kínlódnak.
2014. dec. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
68%

Tisztázzunk valamit!


1. A Tolkien univerzum az eposz műfajában íródott.

Tehát tessék EPOSZKÉNT kezelni, ne várjatok el nem eposzhoz tartozó műfaji kellékeket!


pl: Iliász, Odüsszeia, Aeneas, Roland-ének, Arthur király legendája, Atilla-legenda, Szigeti veszedelem stb

(Kalevala?)


Hozzájuk mérjétek a Gyűrűk urát, de főleg a Szilmarilokat.


Tolkien tisztában volt vele, hogy a briteknek nincsen eredetmítoszuk, eredet-eposzok, ezért hát nekilátott, hogy írjon egyet.


Nem kell számon kérni a többdimenziós karaktereket, szexet, humort, akciót, mert az eposz egy magasztos, erős ideológiai-vallási tartalommal bíró, következésképp eleve fehér és fekete, jó és rossz küzdelméről szól.


Irodalmi műveltség, absztrakt gondolkodás kérdése az egész és ez a mai fiatalokból hiányzik, ezért tesznek fel ilyen kérdéseket.


3. Vak is látja a keresztény párhuzamokat, basszus gondoljátok már végig:


Galadriel - Szűz Mária (ez biztos, maga Tolkien mondta)

Gandalf - pap, (asszem keresztelő Szent János)

Frodó - krisztusi attribútumokkal rendelkező karakter

sasok - deus ex machina, isteni csoda

törpök - kapzsi zsidók (ezt is Tolkien mondta)


Tolkien: a gyűrűk ura egy katolikus keresztény mű, annak ellenére, hogy Isten neve csak egyszer hangzik el (Eru Illuvatar) a könyvben.


A jellegzetes és visszatérő idézetek is bibliaiak.



4. Hobbitról,

A 4-es kommentelőnek igazsága van, a hobbitot 80 éve írta Tolkien, gyerekmese, afféle U12-es karikával.

Szemére is rótták, hogy sok benne az erőszak, gyilkolás és a gyerekekre rossz hatással van.

Egy gyerekmesétől ne várjatok sokat.

Játékosság (találós kérdés Gollam és Bilbó között), humor (törpök bénázása), kaland, morális tanulságok.


5. a film borzasztó rossz lett


El kellett volna dönteni, hogy gyerekeknek vagy felnőtteknek készül, a kettő között nincs átjárás.


A cselekményt simán be lehetett volna szuszakolni EGYETLEN háromórás filmbe az egész könyvet.

Basszus a gyűrű szövetsége dupla hosszúságú, mint a hobbit, mégis csak egy film készült belőle.



Szemét hollywood nem hazudtolta meg magát, ismét berakták a szokásos kliséket, egy sosemvolt tünde csajszit, meg a törp-tünde szerelmet, ami gondolom egy antirasszista kampány része, ezzel két legyet ütnek egy csapásra.

A Rómeó és Júlia jelenet a végén kifejezetten hiányzott. :) Az feltette volna a koronát a nyáltengerre.


SPOILER

Biz. szereplők halálát is tönkrevágta a rendező.

2014. dec. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Már nem azért de ha is olvastad akkor miért szólod le? A világon a történetek igencsak jelentős részében a jó győz a végén. Ha neked ez nem tetszik, az nem azt jelenti, hogy a történet rossz. A mesék kicsit mélyebb okokból alakultak ki, mint hogy te 2014-ben elmenj a moziba és 3 órát izgulj. Régen az emberek mit tanultak volna abból, hogy a rossz győz? Semmit. Azt, hogy nem érdemes jónak lenni és élni. Akkoriban nem arról szóltak a történetek, hogy legyen pár óra amíg besz*rsz meg száguld benned az adrenalin.
2014. dec. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintetek van rá esély, hogy más köteteket is megfilmesítsenek? Vagy azok szerzői jogát nem hajlandóak eladni?
2014. dec. 19. 22:00
 10/20 A kérdező kommentje:
Utánanéztem, és itt azt írják, hogy Peter Jackson egy 72 részes sorozatot tervez a Szilmarilokból: [link]
2014. dec. 19. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!