Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek melyik a jobb az...

Szerintetek melyik a jobb az Inception (eredet) vagy a Mátrix?

Figyelt kérdés
És mi a véleményetek a Mátrixról? Csak az első rész a jó, vagy mind a 3? Előre is köszi...

2014. aug. 26. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Én csak az Eredetet láttam (be van tervezve a Mátrix is), de ahogy hallom, sokkal könnyebben emészthető és egyszerűbb talán megérteni, mint a Mátrixot.
2014. aug. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A Mátrix egy klasszikus, az eredet pedig egy tényleg gondolkodtató film. Nekem mind a két film (pontosabban a Mátrixnak két részét láttam) nagyon tetszik. Talán az Eredet jobban, mert komolyan bele kell merülni ahhoz, hogy az egészet megértse valaki és mert Hans Zimmer is készítette a zenéjét.
2014. aug. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
4%

Mátrix klasszisokkal jobb film, de kizárólag az első része, a második-harmadik részt a tűzre kéne dobni.


Az Eredet egy látványos akció film, egy érdekes, bár nem túlságosan átgondolt ötlettel.

2014. aug. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A Mátrix már hogy lenne jobb film, pláne klasszisokkal??!

És még az is az érzésem vele kapcsolatban, hogy azért lett klasszikus, mert csak. Szerencséje volt.


A Mátrix ráadásul bevallottan a Techno műfajt képviseli a filmművészeten belül. Talán nem véletlenül, a zenéje is ipari könnyűzene.

2014. okt. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%

Az is az érzésed? Mi mellett?


Igen, klasszisokkal jobb film. Mondhatjuk, hogy szerencséje volt annyiból, hogy jókor jött ki, pont az ezredforduló előtt, amikor ez a téma aktuális volt. Mindenkiben benne volt a kérdés, hogy mi lesz most? Ezt viszont nem gondolom szerencsének, egy igenis tudatos film volt.


Hogy miben is rejlik a Mátrix zsenialitása? Az egyik legjobb filmre vitt disztópia, brilliáns történettel, és eredeti látvánnyal. Technikailag a mai napig bőven megállja a helyét.


Amibe az igazi nagy Sci-Fi rajongók bele szoktak kötni a Mátrix kapcsán az az, hogy rengeteg egyéb Sci-Fiből lett összelopva. Erre csak annyit tudok mondani, hogy bárcsak mindenki ilyen profin tudna lopni.


A Techno műfajt nem is értem, hogy hogy érted. De az biztos, hogy az "ipari könnyűzenei" soundtrack a valaha volt egyik legjobb. Bárcsak ilyen lenne a mai pop.


Ehhez képest az Eredet mi? Egy banális álom az álomban lövöldözős akciófilm. Valóban látványos, valóban egyedi a sztori, csak ha egy kicsit átgondolod, nem sok értelme van. Tartalmilag amúgy meg nulla a film.

2014. okt. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jó, jó. Igazad van, leérveltél. Végülis ez meggyőzőbb.


Talán túl elfogult voltam... El is kullogok inkább........

2014. okt. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Most ironizálsz vagy duzzogsz? Esetleg a kettő egyszerre?
2014. okt. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Semelyik sem. Csak rájöttem, hogy nem volt igazam.
2014. okt. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A mátrix remek film(csak az első rész),az eredet viszont zseniális.
2014. nov. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!