Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » George Lucas utalt már arra,...

George Lucas utalt már arra, melyik galaxisról mintázza a Star Wars galaxisát?

Figyelt kérdés
vagy egy teljesen újat talált ki? nyilatkozott már ezzel kapcsolatban?

2014. aug. 20. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Ö, úgy érted, hogy melyik már meglévő fantáziavilágról? Mert akkor Asimov regényei elég nagy hatással lehettek rá, plusz egy kis buddhista beütés, meg a tipikus európai tündérmesék világa.
2014. aug. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem, LÉTEZŐ GALAXISRA értettem. nem arra voltam kíváncsi, hogy te miért nem szívleled a trilógiát. de ha már itt tartunk, a Bibliát veszi alapul, de nem ez volt a kérdés.
2014. aug. 20. 18:48
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Jedi (pontosabban dzsidáj-gekki) japán szamuráj harcosra utaló kifejezés, ami korábbi Kuroszava filmekben is felbukkan. George Lucas-ra állítólag nagy hatással voltak.

Padavan - szanszkrit kifejezés, ami a hinduizmus mesteri láncában az aktuális tanítványt jelenti.

Egészen konkrétan szó szerinti biblikus utalásra nem emlékszem a Csillagok Háborújában. Az persze más kérdés, hogy a visszatérő, és a világot felszabadító Legnagyobb Harcosnak, akire a végső időkben várnak, kifejezetten messianisztikus vonásai vannak. Darth Wader pedig, aki a minden idők legnagyobb dzsedi lovagja, mégis "áttér a sötét oldalra": tévedhetetlenül az Antikrisztus képe.


Mindazonáltal az eredeti kérdésre válaszolva:

A közismert nyitómondat:

„Réges régen, egy messzi-messzi galaxisban…”

pontosan a történet időtlenségére, térben és időben elhelyezhetetlenségéra utal: arra, hogy a "hol" és a "mikor" meghatározhatatlan kérdések, de nem is számítanak.

2014. aug. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondta, hogy nem szeretem? Igazából meglepődnék, ha találnál nagyobb rajongót, mint én. Viszont attól még amit írtam, meg amit a másik válaszoló írt igaz.

A kérdésed ilyen értelemben meg... Még a saját galaxisunkat se ismerjük teljesen, nem hogy másokat, hogy a jó életbe mintázta volna egy létező helyről a fantáziavilágát?

Még egyszer hozzátenném, imádom a Csillagok háborúját, de attól még csak egy (frenetikusan jó) mese.

2014. aug. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!