Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Van annak jelentősége hogy a...

Van annak jelentősége hogy a sitheknek piros fénykardjuk van?

Figyelt kérdés

2014. jún. 24. 04:03
 1/3 Warren Scott ***** válasza:
100%

Túl sok jelentőssége nincs, bár a sitheknek jó okuk van rá, hogy vörös "pengét" használjanak.


A vörös színt az okozza, hogy a fénykard markolatában a sithek mesterséges kristályt használnak a "penge kialakításhoz" a jedik pedig természetes kristályokat, (Adegan és Ilum kristályok) ezért van náluk pár szín variáció.


A sithek szemszögéből a mesterséges dolgok tökéletesebbek, így a mesterségesség tökéletességét és a saját kristály készítésének képességét "dörgölik a jedik orra alá" a vörös fénykardok használatával.


Gyakorlati haszna is van a szintetikusan előállított vörös kristályok használatának, ugyanis az ezekkel létrehozott "pengék" erősebbek, és ritkán ugyan, de előfordul, hogy a természetes kristály használatával létrehozott jedi "pengét megtöri" a jedi fénykard túlterhelésével.


A szintetikus kristályt használó fénykardok azonban némileg instabilabbak és kevésbé jól manőverezhetőek mint természetes kristályt használó társaik.


A sithek eredetileg azért kezdtek mesterséges kristályokat használni, mert nem volt számukra elérhető természetes kristály lelőhely.


forrás:

[link]

2014. jún. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Azt akartam írni, hogy "a nézők abból tudják, hogy ők a gonoszak", de Warren Scott már adott egy sokkal átfogóbb és kielégítőbb választ :D
2014. jún. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy marha későn jöttem, de hátha még tudok segíteni. Itt egy videó erről a témáról.


[link]

2017. nov. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!