Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Vannak itt Star Wars rajongók?

Vannak itt Star Wars rajongók?

Figyelt kérdés

Én az vagyok, kedvencem a III. rész, meg persze Anakin Skywalker/Darth Vader, meg a VI. rész.

Nekem bejött ez az előzmény trilógia, szerintem tök jó, hogy megtudjuk mindennek az előzményét, meg az is jó, hogy fel vannak újítva és szebb a képminőség a régieknél, mint például Anakin Skywalker szelleme a VI. részben.


Igazából azért van ez a kérdés, mert körülöttem ugyan szerették, meg nagy szám volt, de mára nagyjából túlléptek rajta, és úgymond lejárt lemeznek tartják, holott nekem még mindig a kedvenc filmem, és nagyon várom a VII. részt, reméljük ez mindenkiben visszahozza majd az első hat részt is.


Nektek kedvenc rész?

Idézet?

Jelenet?

Megható/vidám jelenet?

Kedvenc karakter?

Bejött-e az előzmény?


Igazából beszélgetni szeretnék a Star Warsról, mert nem tudok már senkivel.


Vannak lányok is? :DD


Utólag annyi, hogy bejött nagyon az előzmény, szerintem a szereplők a legeslegjobb választások voltak, mondjuk anakin is hasonlít rendesen a fiára.

De az tény hogy a barna hajú anakin skywalker jedi szereplője mellé nem egy olyan kis kerek fejű, szőke hajú 9 éves anakin kellett volna.



2014. júl. 4. 02:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia! :D

Én 18/L vagyok. Nagyon szeretem a Star warst. Még ért az a megtiszteltetés, hogy az első részét 4 évesen moziban láttam, mert a szüleim elvittek, és hát kevés dologra emlékszik az ember olyan korban, de Amidalára még mindig emlékszem :P De csak mert féltem tőle :D


Nekem a kedvenc részeim 4-6ig. Sokáig a 2-3 volt, de aztán kinőttem, és rájöttem, hogy az eredetiek sokkal-sokkal jobbak. Szerintem csak azért szerettem a 2-3-at mert éppen romantikus korszakomat éltem. :P


A kedvenc idézetem egy olyan idézet amit poénból szoktunk mondani egymásnak a barátommal, de így fél4 tájékán nem jut eszembe, a 3. részvégén az Obi-Anakin harcnál van.


Megható jelenet szintén az a rész, és amikor Anakin elég. Emlékszem, amikor először láttam, patakokba folytak a könnyeim :)


Kedvenc karakterem Luke, de nem tudom megmondani, miért :) Mindig szurkoltam, hogy összejöjjenek Leilával, aztán amikor nagyobb lettem, rájöttem, hogy nem kéne.. :D


Az előzmény jó volt, de semmiképpen sem a legjobb részek. Az elsőre már nem is nagyon emlékszem, mert unalmas volt, és azt általában kihagyom, ha maratonba nézem. Emlékszem a versenyzős részre, az izgi volt :) Sokat játszottam is vele régebben, amikor még talán internet se volt :D


Most pedig a lego star warst lego gyűrűk urát és lego marvel akármicsodát nyomom otthon :D Imádom!! Ja meg lego batman. Azzal kezdtem 2 éve, amikor megvettem az xboxomat, mert 1000Ft-ért sikerült megszereznem eredetibe, és utána rászoktam :3

2014. júl. 4. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Warren Scott ***** válasza:

Kedvenc rész:

A Birodalom Visszavág - egyrészt a születésem évében mutatták be, másrészt az egyik első olyan közismert film ahol legalább időlegesen a "gonosz" győz és ezzel beállítja az alap hangulatot a következő filmhez, valamint "jelzi", hogy Vader nem kispályás.


Kedvenc idézet:

"-Tedd, vagy ne tedd! De ne próbáld!" - Yoda


Megható és egyben vicces jelenet:

Han Solo fagyasztása

Leia: -Szeretlek!

Han: -Tudom.


Kedvenc karakter:

Egyértelműen Vader. Mert ha nagyon bele akarom magyarázni, akkor az eddigi hat rész gyakorlatilag az ő életútja, és a tanulság, hogy jó szándékkal is lehet rossz dolgot tenni, és soha nem késő a helyes dolgot tenni, akkor sem ha előtte majd' minden mást rosszul csináltál.


Bejött-e az előzmény?:

Be, bár az első részben egy halom olyan dolog volt amit a történet vezetése szempontjából sokkal jobban és egyszerűbben is meg lehetett volna oldani, hogy az előzmény három része jobban átlátható legyen. Aztán persze ott Jar Jar Binks kérdése is. Bár nagyon divat lehordani a karaktert és az első részben valóban leginkább a félresikerült "mókás mellékszereplő" kategóriát tölti ki, mégis az első és második részben kulcs szerepe van és szerencsére a második résztől már Lucas is komolyabbra vette a figurát.


Az előzmény filmekben az Obi-Wan és Anakin kölcsönhatás ami kimondottan tetszett.


Igen, vannak lányok is, ismerek is párat :P

2014. júl. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én nem tudom, hogy miért, de nekem az a szöveg tetszett, amikor Dooku Anakinnak:

"Érzem, hogy, félsz tőlem, Skywalker. Harag van benned, és gyűlölet, de, nem használod ki!


Igazából nekem tetszett a Jedi és Sith Anakin is, mert az hogy átállt a sötét oldalra, nem az ő hibája, hanem a Jedi Rend, és a szabályok, törvények hibája, és nem bíztak benne, csak alsóbbrendűnek tartották, mester címet sem kapott. stb.


A legjobb fénykardja az tény, hogy Dooku-nak volt, én Anakin helyébe, amikor megölte, eltettem volna, jó lesz az még a későbbi időkre, amikor átáll :DD


Luke Skywalker is jó szereplő, csak az a baj, hogy olyan érzést kell, mintha nem is ő maga cselekedné a dolgokat, csak szerencséje van.


Anakin az már nem volt olyan érzékeny, magyarul: Ment, azt kész, tette amit kell, ha baj lesz belőle, ha nem.

Bizonyos szemszögből idegesítő lehet, de nem rossz dolog.

Luke túlságosan is függött valakitől, Anakin pedig nem, de hát, ízlések és pofonok.


Én nekem tetszett még Yoda, Mace Windu is, és Sidious is.

Azért annak is volt ereje.


A legmeghatóbb jelenet szerintem, amikor Anakin és Obi Wan harcol a végén, és akkor arra gondolok, hogy 1-2-3. részben minden jó, volt, barátok voltak, és most mindennek vége, nincs többet Anakin se, barátság se, és a zene alatta, az szomorú.


A másik az a hatodik rész vége, amikor Luke viszi a fáklyát, hogy hamvassza apját, és akkor is eszembe jut, hogy megtalálták a Tatooine-on, a padawan és jedi kora, aztán a bukás, és vaderként, és ez volt Anakin Skywalker, a kiválasztott, aki tényleg egyensúlyt hozott az erőbe, azzal hogy megölte az uralkodót, és még a fiát is megmentette, hogy feláldozta magát, és amikor megy a hamvasztás, a zene alatta, ezek így szomorúak.


A régebbi emberek nem nagyon ismerik az előzmény trilógiát sajnos, és nem is nagyon kiváncsiak rá, azt mondják a felnőttek, hogy az már nem igazi Star Wars, nálatok is így van.


Luke Skywalkert gondolják főszereplőnek, persze az is, de a legfőbb az mindenképp Anakin Skywalker.

2014. júl. 4. 14:57
 4/12 Warren Scott ***** válasza:

A Star Wars nekem Star Wars marad amíg a hivatalos filmekben el nem követnek valami olyan csapnivalóságot mint a Terminator sorozatban a negyedik rész volt (már a harmadik is feszegette az ingerküszöböm)


Várom már a következő hármat, és remélem, hogy nem úgy készítik mint az első részt, hogy minél több marketing piaca legyen, hanem inkább rendes tartalommal töltik meg a cselekményt.

2014. júl. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Kedvenc részem: Nem mondanám, hogy van olyan rész, amire azt mondanám, hogy a kedvencem, egyformás szeretem mindet. Ha mégis mondani kéne, talán a 3. részt mondanám


Kedvenc idézet: "Aki feladja a reményt, az életet adja fel." - Clone Wars ( Ez nem a filmből volt, ha nem baj) ;)


Jelenet: A harmadik rész elején a Coruscant fölötti űrcsata.


Megható/Vidám jelenet: Megható: 66-os parancs a gyakorlatban

Vidám: Palpatine császár halála. (Mindig is utáltam Sidiust)


Kedvenc karakter: Egyértelműen Grievous tábornok


Bejött-e az előzmény: Igen

2014. júl. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Végre Star Wars rajongók! :) Nem is tudok olyan filmet mondani, ami jobban tetszik a kategóriájában. Nekem is bejön az összes rész, hiába szídják sokan az előzmény trilógiát.


Kedvenc rész: mindegyik. Ha mindenképp kell választani, akkor a Jedi visszatér. Abban van a legtöbb kedvenc jelenetem.

Kedvenc idézet: Yoda - "Mindig több a kérdés, mint a válasz.", "Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld!"

Kedvenc jelenet: rengeteg van. A legnagyobb kedvencek azok, amikor Anakin és Obi, illetve Han és Leia csesztetik egymást.

Megható jelenet: amikor Obi legyőzi Anakint. Az űrhajón vagy min utazva (már rég láttam) szomorúan bámul maga elé.

Amikor Luke megpróbálja megmenteni Vadert.

Kedvenc karakter: Anakin Skywalker - érzelmes, jó szándékú (legalábbis eleinte), kiszámíthatatlan és az ő története köré épül a Star Wars

Han Solo - pimasz, vicces, találékony

Kyle Katarn (EU) - badass, hasonlít Solóra

Bejött-e az előzmény: még jó hogy :) Sokan Hayden miatt utálják, de szerintem jól játszotta a szerepét. Ha nyálas is volt, Lucas tette azzá. Nem tudok jobbat elképzelni

a helyére.


26/L

2014. júl. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ez igaz, valakinek sír a szája, hogy hogy lehet Darth Vader ez a kis csutkap*cs.

DE!

Kezdjük ott hogy az előzmény jóval, kb 20 évvel előrébb játszódik, és vader fiatal volt, ott meg öregebb.

Anakin valami 23 éves volt a 3. részben, és nem a színészre gondolok, hanem mert anakin YE 41.9-ben született, és a 3. rész meg YE 19. akkor meg miért nem jó?

És folytassuk ott, hogy nagyon is hasonlít a fiára fiatalkorában.

Igazad van, jobbat nem lehetett volna találni.

Kösz amúgy a válaszokat, még írhattok.

2014. júl. 4. 23:54
 8/12 A kérdező kommentje:
vagyis nem előrébb hanem régebben játszódik
2014. júl. 4. 23:55
 9/12 A kérdező kommentje:

Nekem a 3. a kedvencem ugyan, de főképp Anakin miatt, Vader születése, és a kapocs miatt a régi és új fimek közt.

De az tény hogy a 4-5-6. rész még mindig sokkal izgalmasabb, mint az első három

(lásd: halálcsillag rombolás, endori csata, az a tatooineos szakasz is jó, amikot jabba ki akarja végeztetni lukeot meg a többit és boba fett beleesik a sarlaccba

2014. júl. 5. 00:00
 10/12 A kérdező kommentje:

Luke jóval később kezdte a tanulást mint más jedik, én valahogy úgy gondolom hogy az 5. részben "padawan" volt, a 6. részben pedig jedi.

Amúgy én mindenesetre örülök hogy lukenak zöld lett a fénykardja, legalább másabb mint anakiné, és így jobb hogy nem ugyanaz.

Persze nekem a kék a kedvenc színem, meg anakiné, magától érthető :DD


De egy kérdés:

Elvileg úgy lesz, hogy Luke az apja fénykardját a feleségének adja, de honnan szedi elő, amikor leesik a bespinen a kard és a jobb kézfeje is?


Meg asszem luke bespinen talált jobb kézfejéből csinálnak majd egy Luke-klónt?


Bonyolult ez az egész star wars, de jó dolog :DD

2014. júl. 5. 00:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!