Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mitől lesz egy film vagy...

Mitől lesz egy film vagy sorozat kultikus vagy szubkultikus, vagy egyszerűen csak bármikor újranézhető klasszikus?

Figyelt kérdés

Olyan filmekre gondolok amikből hosszú idő elteltével is idéznek, vagy csak megemlítik, hogy emlékszel arra a jelenetre amikor...

Ezek nem feltétlenül nagy hollywood-i blocbusterek (remélem jól írtam)

A teljesség igénye nélküli és egy kicsit szubjektív felsorolás (nem fontossági sorrendeben, és vannak köztük olyanok, amik nekem személy szerint egyáltalán nem tetszettek:

- Mátrix

- Kill Bill

- Kutyaszorítóban

- Ponyvaregény

- Alkonyattól Pirkadatik

- Firefly

- Xena, Herkules

- Buffy, Angel

- Game of Thrones

- Szárnyas Fejvadász

- Battlestar Galaktika

- Utolsó Cserkész

- ti jöttök, mondjatok párat, hátha lesz amivel még nem találkoztam



2014. ápr. 23. 21:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Még teljesen új, de szerintem a True Detective is ilyen lesz.

Attól, hogy iszonyatosan színvonalas, egyedi hangulat és Matthew McConaughey tényleg nagyon kitett magáért.

Nekem az új kedvencem, a hozzá válogatott zenék is nagyon jók, mindig azokat hallgatom.

2014. ápr. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Xena :) vicces. Amúgy blockbuster, csak egy 'k' betű maradt ki. :)


Sorozatból nálam a Breaking Bad mindenképp.

Filmekből jókat írtál, nagyjából egyet is értek, én még ezeket hozzá tenném: Bárányok hallgatnak, Született Gyilkosok, Ragyogás, Keresztapa, Amerikai História X, Halálsoron, Titanic... még lehetne folytatni, hirtelen ezek jutottak eszembe.

2014. ápr. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A k lemaradása csak véletlen, de úgy látszik ennyi kellett.


1#

A True Detective-ből vagy négy részig bírtam. Nem bírtam tovább hallgatni a két főszereplő kiejtését. Néha csak ennyin múlik.

Ettől még lehet nagyon jó (másoknak), de kultsorozatnak nem merném nevezni, és szerintem soha nem is lesz az. Hamarabb el lesz az felejtve mint gondolnánk. Szerintem.


2#

A breaking Bad-et nem nézem, de sokszor találkozom vele, és azt mát inkább mondanám, hogy egyszer kult lesz, de majd az idő eldönti.

A felsorolásod nagy részével egyetértek (van is amit én is be akartam írni, csak nem akartam hosszúra nyújtani).

Azonban, ismét csak szerintem, a Halálsoron (amit láttam már párszor és mindig lenyűgöz) és a Titanic (egyszer pont elég volt) nem kult filmek.


Pont az érdekelne, hogy mitől lesz valami az. Mert szerintem lehet egy lepontozott, kevés ember által ismert alkotás is bizonyos körökben kultusz alkotás (bocs a szóismétlésért).


No de mindegy. Embere válogatja. Ez szubjektív.


A válaszokat köszönöm.

2014. ápr. 24. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!