Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Lelouch a Code Geassből...

Lelouch a Code Geassből szerintetek jó vagy gonosz?

Figyelt kérdés
2014. jan. 8. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagyon komoly kérdés. A történet közepén el voltam szörnyedve, hogy valami hasonló cucc mint a Death Note. Abban Jagamit ki nem állhattam, csak L-t szerettem, miután meghalt, az egész anime semmit sem ért már sztem.

Később már nem volt ez az érzésem Lelouchról, főleg nem a vége után. Fura, de a végére kitörlődik az emberből, hogy felrobbantotta a japánok hajóját meg mennyi hasonló kegyetlen dolgot vitt véghez. A végére talán megváltozott, sőt biztosan. Ez azonban nem törli el a bűneit.


Sokak szerint meghalt a végén, pont azért, mert ennyi bűnnel a rovásán hiteltelenül hatna a Happy End.


Sokak szerint viszont meghalt mint ember, de tovább él mind halhatatlan.


A bűnei ellenére én a második megoldást tartom helyesnek, pusztán önző okokból, hogy jó legyen a vége. Mert, azért valljuk be, okés, hogy meghal, de ez nem nagy cucc, ha tudja, hogy úgyis halhatatlan.

2014. jan. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 cathilina ***** válasza:
100%
Lelouch számomra kicsit olyan, mint Merle Mesterségem a halál című műben Rudolf Lang - rohadt tömeggyilkos mind a kettő, a szerzőnek mégis sikerül elfeledtetni ezt az olvasóval, amikor az életük személyes aspektusaira koncentrál. Ennek ellenére Lelouch szerintem nem csak számomra hihetetlenül antipatikus, de elég nehezen is neveznék jónak bárkit, aki ennyi embert ölt meg - arról nem is beszélve, hogy Lightnak önzetlen (bár téves) okai vannak arra, amit csinál, ellenben Lelouch engem mindig is egy sértődött ötévesre emlékeztetett.
2014. jan. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Lelouch fokozatosan vesztette el az indítékait, amik miatt a céljait elakarta érni. Elveszíti a testvéreit, kiderül h a szülei ellökték, meghal a szerelme stb... Én pl. Kururugit nem bírom. ő sokkal rosszabb, mint Lelouch. Sztem pedig ha életben maradt akk legalább végre megtalálhatja a lelki békéjét CC oldalán. Én akkor sajnáltam meg Lelouchot mikor a geass megnövekedése miatt kiadja a parancsot Euphinek. Az volt a sorozat fordulópontja . (Bár az elég beteges amikor azt mondja h lehet Euphemia vot az elsô szerelme...)
2014. jan. 9. 02:01
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem mondanám, hogy Shirley volt a szerelme. Pont az az érdekes benne, hogy van 3 lány is: Kallen, Shirley és CC. Suzaku nem vált volna soha gonosszá, ha nem kapott volna Lelouchtól olyan parancsot, hogy éljen. Viszont akkor már régen halott lenne, mert feláldozta volna magát az első adandó alkalommal. Miután pedig az atombomba szerű izével kiirtott egy fél várost, már nagyjából mind1 neki. Amikor kiadja Euphemianak a parancsot, az nagyon durva, tisztára sokkos állapotban voltam. Érdekes, hogy senkinek nem árulta el, hogy direkt csinálta.


Vannak tehát olyan esetek, amikor nem szándékosan okozott bajt.


Viszont számtalan olyan is van, hogy kihasznált másokat és ami még rosszabb, sok ember vére szárad a lelkén.


Így utólag belegondolva, ha nem halna meg a végén, akkor teljesen hiteltelen lenne a karaktere, viszont mégis ott van a végén a CC-s jelenet...

2014. jan. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

én találom őt egyedül jónak?

igaz, hogy a cél nem szentesíti az eszközt, és a bűneiért nem nyerhet feloldozást az elkövető, bármi célból is cselekedett, de mi van akkor, ha nincs más választás?

hiszen látjuk, mennyire sikertelenek a japánok próbálkozásai...

a körülményeket nevezném a gonosznak, melyek sorozatos bűncselekmények elkövetésére sarkallták a főhőst.

az animéban szereplők, sőt mi, nézők is: egyértelműnek találjuk, hogy a változás meg kellett történjen, elfogadhatatlanok voltak az azelőtt uralkodó zord körülmények, s felháborító, a japánok hátrányos helyzete(nem voltak emberek a birodalom szemében).

ebben a világban nem volt más választás az erőszakon kívül, lelouch ezt jól tudta. a japánokat erőszakkal győzték le, erőszakkal ,,szelídítették'' meg, így jogaikat is csak hasonlómód szerezhették vissza.

amint megjelent lelouch, a japánok támogatták őt, mert reményt adott számukra, és cseppet sem riadtak vissza a gyilkolástól... a másik fél reakciója sem különb.

lelouch lehetőséget adott (az egyetlent), az emberek pedig éltek vele.

én úgy éreztem, lelouch a végén szándékosan vállalta magára a bűnöket, s ezzel a mártír szereppel: elnyerte a legnagyobb csodálatomat.

legalább is...így emlékszem^^'' azt sem tudom, hány éve láttam :) (valami nagyon rég)

2014. jan. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem vagyok jó töriből. De mindem vezetőről ,tábornokról, parancsnokról, királyról stb. El lehet mondani ,hogy miatta halt meg rengeteg ember. És azért egy vezető ha tudni akar valamit azt tudni is foglya. (Pl hány ezer kémet vagy kémnek vélt embert kínoztak az emberei stb. Lelunch pedig csak gyors halált hozott ellenfeleinek nagyrészt.) És egy olyan vezetőt sem tudok mondani (vagy talán egyet kettőt) akik saját maguk feláldozásával mentenek meg egy országot, világot. Amúgy engem zavar ,hogy emiatt kicsit olyan Krisztus szerű lett a főhös (bár ő nem bűntelenül halt meg)
2019. szept. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!