Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nem értem A Harry Potter...

Nem értem A Harry Potter 3-ban az időnyerőt, eltudnátok magyarázni? ( A többi lent)

Figyelt kérdés
Elég bonyolult amit nem értek de próbálom elmagyarázni,szóval...volt egy olyan jelenet,hogy Harry Potternek VALAKI megdobja a tarkóját,hogy kinézzen az ablakon,(több is volt:megjelenik előtte egy patrónus,kiált a farkas Hermione hangjával stb.) A történet szerint maguk Harryék voltak azok...de ők nem lehettek,hiszen még akkor nem tekerték vissza az időt,illetve,ha ők lettek volna,akkor miért nem mentették meg Csikócsőrt először? Ha mélyebben bele megyünk akkor ez nagyon bonyolult és számomra ez érthetetlen ,de remélem érthető voltam :) Egyébként mielőtt érkeznének a támadó kommentek én is nagyon szeretem ezt a filmet csk ez nem világos

2013. dec. 30. 09:03
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

10-es: Az a baj, hogy úgy képzeled, hogy az első jelenben csak egy van belőlük és csak utána duplázódnak, mikor megforgatják a homokórát. Eleve kettő volt belőlük, de ezt az eredeti páros nem vegette észre, mert akkor lehet, higy máshogy csinálnának valamit, és összeomlana minden.


Persze ez világos. Amit látunk, mikor a film pereg, a legelső páros (akik még nem utaztak vissza az időben) azok nem lehetnek azok, akikkel kezdetét viszi az eseménysorozat (fentebb említettem, hogy mi). Egyszerűebben fogalmazva. A filmbeli eredeti Harry és Hermione már a sokadik "klónjai" önmaguknak, mivel egy korforgásban vannak már a történet kezdete óta.

2013. dec. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Milyen klónja? Nincs körforgás, egyetlen időegyenes van, ami azon a háromórás intervallumon dumlázódik, és a párhuzamos részén lakik az új páros, az eredeti, végtelen hosszú egyenesen pedig mindenki más.
2013. dec. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Csináltam egy ilyet hozzá. Harry nem tudná megmenteni saját magát mivel a dementor támadásnál "meghalna" és mivel csak később utazna vissza az időben, ezért nincs rá lehetősége az idűutazásra.

2013. dec. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Teljesen feleslegesen msgyarázom, mivel makacsul elhatároztad, hogy nem akarod megérteni.
2013. dec. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Van körforgás. Harry bajba kerül, utána jövőből jött Harry megmenti. Aztán a megmentett Harry visszamegy az időben, megmenti a bajban lévő Harryt, ő megint visszamegy az időben ... és így tovább a végtelenségig. Mi nem tudjuk meg, hogy mikor kezdődik el a láncolat.
2013. dec. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Így a filmben akiről azt gondolnánk, hogy az eredeti Harry, már ők csak a körforgásnak a 26, vagy 10 milliomodik, vagy ki tudja hanyadik változatai. Csak minden pontosan ugyan úgy működik. íSemmi nem változik meg, ezért nem tudjuk, hogy hol tart a láncolat.
2013. dec. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Ebből adódóan az indító eseménynél van a probléma, a hiba. Mert a legelső Harry-t nem kéne senkinek megmentenie és meg kéne halnia.

Ugyan az, mint az időparadoxon. Ha Feri visszamenne a múltba és megölné a saját nagyapját, akkor nem tudna visszamenni a múltba és nem tudná megölni a saját nagyapját, mert akkor nem születne meg az apja és ezáltal Feri sem.

2013. dec. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Te eldöntötted, hogy ez egy baki, ezért hiába magyarázom, hogy miért nem az. Rowling nem írja le az időnyerő működési elvét, nem magyarázza el. Úgy értelmezzük, ahogy akarjuk. Ahogy te értelmezed, úgy baki, ahogy én értelmezem, úgy nem baki. Akkor szerinted melyik a jó értelmezés?
2013. dec. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Bele lehet sok mindent magyarázni, de szerintem nem érdemes. Ez egy mese, aminek a szórakoztatás a célja, nem pedig tudományos értekezés, ami az időutazás paradoxonát hivatott megoldani. Ezen vitatkozni olyan, mintha pl. a Csillagok Háborúján, hogy "dehát nem is terjed a hang az űrben, akkor hogy hallatszanak a lövések" :)


BUÉK mindenkinek!

2013. dec. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Na igazad van. Ez szép befejezése volt a vitának. Na most már végre ebben egyetértek veled. :)


BÚÉK!!!

2013. dec. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!