Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tragikus sírós film?

Tragikus sírós film?

Figyelt kérdés

Olyan szomorú filmet keresek, ami a drámaiság ellenére nem lesz unalmas és vontatott, és tartalmaz valami ténylegesen tragikus dolgot.

Ami eddig nagy hatással volt rám: the impossible, my sisters keeper.

Jöhet katasztrófafilm is akár(ami nm túlzottan elrugaszkodott) ,ha elég megható,vagy elgondolkodtató. És a valós történetek jobban megérintenek.


Köszi ;)



2013. dec. 6. 21:50
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Amik még nagyon meghatóak voltak számomra: Csíkos pizsamás fiú, Schindler listája.


Érdekelnek a nehéz gyermeki sorsokkal, vagy gyermekkori tragédiákkal és akár a fogyatékossággal foglalkozó filmek is

2013. dec. 6. 21:55
 2/12 anonim válasza:
94%
hatchi-t nézd meg:) én azon nagyon írtam.:)
2013. dec. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
The diary of Anne Frank (2009, asszem). Ennek a vegen sirtam
2013. dec. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Szentjánosbogarak Sírja. Mire véget ért, 31 éves férfi létemre úgy sírtam, mint egy ötéves gyerek. Rajzfilmről van szó, ami egyszerre komoly, szívhez szóló, megható, embertelen és emberséges, és persze zseniális. Tényleg csak ajánlani tudom, ne szalaszd el.
2013. dec. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Belső tenger

(Mar adentro, 2004) [link]


Mégis, kinek az élete?

(Whose Life Is It Anyway?, 1981) [link]


Dal egy agyonvert fiúért

(Song for a Raggy Boy, 2003) [link]

2013. dec. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Heló!


Ezen filmek mindegyike kiváló alkotás, nem egy a hetedik mávészet kultikus darabja.


Az elefántember, Amadeus - Salieri karaktere révén mondom elsősorban, no meg azért, mert párját ritkító film -, Persona, A hetedik pecsét, A Manderley-ház asszonya, Az ötödik pecsét, Másodpercenként 5 centiméter, Jagten, A vágy villamosa, Ace in the Hole, Szigorúan ellenőrzött vonatok, Biciklitolvajok - megkerülhetetlen alkotás -, Fiúk a rács mögött, Osession, Patyomkin páncélos ...

2013. dec. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Az osztály (Klass). Egy kiközösített srácról szól, akit aztán megvéd az egyik osztálytársa. Nagyon ajánlom!
2013. dec. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A jövő kezdete

Az élet szép

2013. dec. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

A szabadság útjai (DiCaprio és Winslet megrázó sztorija)

Gilbert Grape (DiCaprio egy szellemi fogyatékos fiú bőrébe bújik)

Ez a fiúk sorsa (ugyancsak DiCaprio Robert De Niro társaságában tragikuskodik)

Amerikai szépség (igen, ez tényleg tragikus sztori)

A remény rabjai (hát ezt szerintem nem kell bemutatni)

A felolvasó (holokauszt történet Kate Winslet Oscar-díjas alakításában)

A zongorista (na ezen lehet sírni bőven)

Egerek és emberek (Gary Sinise és John Malkovich - Malkovich szellemi fogyatékos, potyogni fognak a könnyeid)

P.S. I love you (moziban láttam, 15 perc utána már csak annyira emlékszem, hogy nem látok ki a bőgésből)

Philadelphia (Tom Hanks egy aides férfi bőrébe bújik, akit a betegsége miatt rúgnak ki, Denzel Washington ügyvéd segítségével perlik a céget /Hanks Oscar-alakítása/)


Hirtelen ennyi jut eszembe. A Forrest Gumpot csak azért nem írom le, mert azt biztosan láttad.

2013. dec. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek. Egy részét már láttam az ajánlottaknak, de még így is tudok szemezgetni bőven :) szép napot!
2013. dec. 7. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!