Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Látta már valaki a Futótüzet?...

Látta már valaki a Futótüzet? Ha igen, hogy tetszett?

Figyelt kérdés

Én tegnap mentem el a barátnőmmel, és imádom! *_*

Az első két könyvet olvastam is, a harmadikat sajnos még nem, alig bírom kivárni. Ja és gondolom 2014-15 körül a Kiválasztottat is vászonra viszik, azt is muszáj megnézni... :D Nektek hogy tetszett?



2013. nov. 23. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Én tegnap láttam és nagggyon naggyon tetszett *--*

az első részét is szerettem és őszintén kicsit féltem h ez a rész nem lesz majd olyan szintű, de nem csalódtam :)))

2013. nov. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy neked is tetszett :D
2013. nov. 24. 13:35
 3/6 AngelVivianne válasza:
100%

Na, akkor bemásolom a bő vélemény kifejtésemet, amit egy rajongói bloghoz írtam még tegnap, amikor kikérték a véleményét az olvasóiknak:


Úristeeeeen, már 3 órája vége van a mozinak, de még mindig nem tudom feldolgozni, hogy ez milyen szuper volt!!! Én a trailer-ekből és az előre közölt jelenetekből előtte azt szűrtem le, hogy gyenge lesz a film, és egyáltalán nem olyan, mint amilyennek elképzeltem, de amikor már az egész filmet láttam egyben, akkor az összes ilyen jelenet is tökéletesen illeszkedett a filmbe, és így már nagyon hasonlítottak a könyvre! Direkt figyeltem, hogy egy csomó mondat százszázalékos mása volt a könyvben lévőknek, és ez nagyon tetszett! Kevesebb részlet maradt ki, mint az elsőből, ez a film kifejezetten a könyv rajongóinak készült szerintem. Az első tíz percet szerintem is nagyon gyorsan lezavarták, mint ahogy valaki írta itt a kommentekben. Aki nem olvasta a könyvet, annak nagyon kusza lehetett, sőt, tudom is, mert két olyan barátnőmmel mentem, akik csak most tudták meg tőlem, hogy van belőle könyv is. :D Megígérték, hogy a film alatt nem zavarnak a kérdéseikkel, de utána szinte az egész könyv tartalmáról beszámoltam nekik, hogy értsék. :D

De végül is szerintem a film egyébként is inkább a könyvrajongóknak készült.

Egy dolgot hiányoltam, de azt nagyon: "Éjfélkor kezdődik." Katniss így Wiress ötödik "Tick Tack" mondata után már rá is jött a csavarra, pedig a könyvben kicsit több rajta a gondolkodás. (Jó, meg ugye az első este volt a 12 dörgés, amiről már kezdték találgatni Finnickkel, hogy mi lehet.)

Az, hogy például Bonnie-t és Twill-t kihagyták, csakúgy, mint ugye Madge-t, és a polgármestert elég zavaró. Mondjuk azt mondták, hogy rövidíteni kellett a filmen, de a könyvrajongók simán elnézték volna azt a plusz 5-5 percet. Így a tizenharmadik körzet létezésének kiderülésére szánt legalább 5 perces filmjelenetet Bonnie-val és Twillel lezavarták annyival, hogy Plutarch a végén beszámol róla 10 másodperc alatt. Ez annak, aki nem olvasta a könyvet elég zavaró lehet, miután ők nem kaptak bepillantást Katniss sejtéseibe, amikből a történet haladásával együtt ki lehetett volna következtetni ezt a végén. Két óráig tök más hitben hagyták őket, és az utolsó két percben meg már alig lehet felfogni, hogy mi ez a hirtelen változás.

A lázadásokról Katniss ugye a könyvben meg a polgármester tévéjéből értesül - a látogatás is max. 5 perces jelenet lett volna ezzel együtt -, itt viszont lezavarták egy 5 másodperces képpel, hogy a vonat vezetőjének fülkéjében meglátja Katniss a felvételeket a lázadásokról.


DE! Ezektől a film nézése közben teljesen el tudtam vonatkoztatni, mert annyira kíváncsi voltam a többi részre, és nagyon tetszett, ahogy megoldották az egészet. Az egész film alatt dobogtam a lábammal, és ökölbe szorítottam a kezemet, úgy izgultam, pedig tudtam, hogy mi fog történni. Csak nagyon érdekelt az elképzeléseim vizuális megvalósítása.


Az Aréna lett a legeslegjobb az egész filmben, hatalmas gratula Francis Lawrence-nek, örömmel olvastam a mozi előtt a Pesti Est-ben, hogy az utolsó két részt is ő vállalta el.


Ami még nagyon tetszett, hogy az első képkocka, és az utolsó képkocka egy az egyben ugyanaz, mint a könyvben. Azt hiszem, a könyv valahogy úgy kezdődött, hogy "a Nap rendületlenül kúszott fel az égen, és nemsokára kezdődik a Győzelmi Körút", és a filmben is az első kép, ahogy Katniss a tó mellett bámulja a Napot.

Az utolsó mondat pedig szintén ugyanaz, ami a könyvben, ami bár elég idegesítő volt még úgy is, hogy tudom, mi fog történni a harmadik részben, de azért tetszett, hogy ennyire könyv hűek voltak.


Ez a legeslegjobb film, amit valaha láttam. Nekem hatalmas pozitív csalódás!


Ja, és nem engedik be a 13 éveseket egyedül, ha esetleg még valaki próbálkozna vele. :D Oda kellett hívnom apukámat, hogy beengedjenek, és épphogy a film kezdetére sikerült bejutnunk a terembe, mire apa odaért. De megérte! Úristen, már most újra akarom nézni!!!

2013. nov. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Úristen, köszi a terjedelmes választ, maximálisan egyetértek! :D Amúgy minket beengedtek a barátnőimmel, pedig én csak most leszek 14, ők pedig már 14 évesek :o

Mindegy is. :D Sajna én a harmadik részt még nem olvastam, az első kettőt is kölcsön kaptam, de minél előbb el szeretném majd olvasni! *-*-* És már most várom a Kiválasztottat, úgy hallottam, azt két részre vágják, de nem biztos :D

Köszi a választ még egyszer! :)

2013. nov. 25. 18:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy kicsit különbözik a véleményem. Szerintem nem ütötte meg a második rész az első rész szintjét. Az első rész iszonyat jó volt a második kicsit nekem slamposabb lett, de ez nem maga a történet hibája hanem inkább a elkészítésé. Mindentől függetlenül a könyv szenzációs, én imádom! :)
2013. dec. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi neked is a választ.:3
2013. dec. 7. 11:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!