Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Harry Potter: Csak én érzem...

Harry Potter: Csak én érzem úgy, hogy Dobby jobban ragaszkodik Harryhez mint Harry a manóhoz?

Figyelt kérdés
Dobby mindig olyan lelkes Harry-vel szemben,viszont ez fordítva szerintem kicsit más. :(

2013. nov. 15. 20:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van.
2013. nov. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez engem kifejezetten idegesített a filmekben is és a könyvben is. Az kedves gesztus volt,hogy eltemette,de Dobby nagyon sok mindent tett Harryért.
2013. nov. 15. 21:06
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez így van. Harry-t kifejezetten idegesíti sokszor Dobby viselkedése. A manó meg nem fogja fel hogy amit néha tesz, rossz. Meg persze ugye még is szabad manóvá tette (vagy mivéxD) Harry, úgyhogy már csak ezért is ragaszkodik annyira hozzá.
2013. nov. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Dobby megtiszteltetésnek veszi azt hogy Harry a barátja, meg persze felszabadította szóval hálás neki meg úgy tünik nagyon szereti.

De Harry is szereti őt hiszen felszabadította, és eltemette.

Azért tűnhet így mert Dobby néha furcsán viselkedik pl a második részben kifejezetten idegesítő volt.

A könyvben többször megjelenik, én nagyon szeretem sokat nevetek rajta :D

2013. nov. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Harry volt az első aki úgymond "emberszámba" vette Dobby-t, mivel ugye a házimanók sorsa nem volt épp túl kegyes a varázslócsaládoknál. És ugye feltétel nélkül ragaszkodnak a gazdájukhoz. Dobby is hiába árulta el a második kötetben Malfoy apuka tervét, de mégis meg kellett büntetnie magát miatta, mert nem volt hűséges. És miután Harrynek sikerült felszabadítania, Dobby még inkább hősként tekintett rá, szinte az új gazdájának tekintette, holott már szabad manó volt.

Igen, olyan mintha Harry többször nem tudott volna mit kezdeni a manó túlzott rajongásával, de szerintem valamilyen szinten ő is ragaszkodott a manóhoz, még ha ez csak akkor tudatosult is benne, mikor szegény Dobby meghalt. És az, hogy mindenféle mágia nélkül, fizikai erővel akarta eltemetni, az szerintem sokat elárul arról, hogy Harry is kötődött a manóhoz.

2013. nov. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Én onnan gondolom ezt,mert pl amikor a 7/1 filmben ugye hopponálnak a végén, Harry egyből Hermionéhoz rohan, és amikor a manó keservesen szól hozzá,akkor figyel fel rá,pedig Dobby hozta ki őket. Nyilván a barátja is fontos neki, mivel Bellatrix elég kegyetlen volt,de Dobby nagyon sokat segített.

Igen a 2. részben valóban kissé idegesítő volt,de így is aranyos volt és szerethető,a későbbiekben meg pláne.

Éppen ezért rideg kicsit nekem Harry. De egyébként nagyon szeretem a könyvet és a filmet is.

2013. nov. 15. 22:18
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A filmből ne indulj ki, sok minden máshogy vagy benne vagy egyáltalán nincs benne.

Olvastam a könyvet konkrétan nem emlékszem rá hogy hogyan volt az a jelenet, de az is lehet hogy nem úgy ahogy a filmben csinálták.

2013. nov. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Így jobban belegondolva bárkire rá lehet mondani, hogy jobban odavan Harry-ért, mint Harry ő érte. Szóval...
2013. nov. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Tényleg igazad van. Harry karaktere tényleg kicsit "megfejthetetlen". Vegyük pl Ginny esetét. Azt tudtok,hogy oda van Harry-ért, viszont fordítva eléggé más a helyzet,vagyis a kifejezése. A hatodik, hetedik részekben sem jön át nekem nagyon a szerelmük. Viszont az jobban látszott,hogy Cho nagyon tetszik neki.

De lehet én látom rosszul. Ti mit gondoltok?

2013. nov. 16. 13:11
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne a filmre hagyatkozz, aban minden máshogy van. A 6. könyvben Harry egész végig vyvodott, hogy mi legyen Ginnyvel, meg hogy milyen mocskos álmai vannak a legjobb barátja húgával.
2013. nov. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!