Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért akarják az emberekekt...

Miért akarják az emberekekt spirituálisan feljebb emelni, ha mégsem változik ilyenné a világ?

Figyelt kérdés

Már számtalanszor feltettem ezt a kérdést. De az emberek itt nem hittek nekem.


Még 2012 november táján A Fókuszban műsorban Barabás Éva jelentette be, hogy ezek után csak spirituális műsorokat adnak le a tv-kben. És 2012 a spirituális felemelkedés kezdete lesz. Visszakeresném a műsort, csakhát ez a fene mádia a vágott műsorokat hagyja a honlapjain.


Pár cím a vetített filmekből: Párterápia (2010), (A barátnőm pasija (2010), Képlet, stb... Ezek ilyen oktató és tanító filmek. Vagy ti nem így látjátok? Nem igaz, mi?


X-faktor énekesek: Olyan szövegeket énekelnek, hogy törj ki a sötétségből, légy erős, stb... Honnan indultam,

S közben mennyit áldoztam.

Óvtam éjszakákon át,

A holnap féltett zálogát.

Mert ha vannak álmaink,

Biztos lesznek könnyeink.

Ám a félhomályon át,

Már dereng az ÚJ VILÁG.


És mindegyik ezt a spirituális felemelkedésről énekel. Vagy ti nem így látjátok? Nem!


Minden műsorban és filmekben felerősödött a hit és istenem, jézusom. Egyre többször hallható. Vagy ti nem így látjátok, Nem! Akkor ti mit néztek tv nézés közben? A négy falat?



2013. okt. 15. 21:44
 1/4 A kérdező kommentje:

Vagy pl: az eredet című film, amit szintén leadtak.


A másik érdekes dolog, hogy azelőtt olyan filmeket soha nem adtak le, amik 1 vagy 2 évvel azután adtak ki a mozikban. Mert az túl drága egy olyan film, ami épp akkor jött ki.


Most meg adják le a 2010-es, 2011-es filmeket. Hogy-hogy erre van már pénz? Ugye ezek is spirituális, oktató jellegűek. Nyílván azért.

2013. okt. 15. 21:57
 2/4 A kérdező kommentje:

Javítsatok ki, ha tévednék, de ezt az egészet a média robbantotta ki a Maja új világrend históriájával. Tehát, ha valami lesz, ha úgy alakulna egyszer, hogy megpróbálnának megállítani, az mind a média hibája.


Terroristának titulálják az ilyen embereket. Ha a média nem hinti el a sót ugyebár!

2013. okt. 15. 22:13
 3/4 anonim válasza:

Hali!

Előre is bocs ha számodra haszontalan dolgot írok, lehet, hogy félre értelek mert nem eléggé tiszta pontosan mit is kérdezel.


A fenti kérdésed értelmetlen szerintem. A világ alatt az emberi társadalmat érted gondolom. De hogyan változna "olyanná" a világ ha előbb nem emelkednek feljebb az emberek? Elvégre nélkülünk nem tud felemelkedni a saját világunk. Tehát előbb az emberiségnek kellene pár szintet ugrania hogy a világ is ugorjon.


Az új világ folyamatosan változó és totálisan absztrakt fogalom, és ami a legfontosabb, hogy egy folyamat és nem egy pillanatnyi történés. Ahhoz, hogy bármi bárhová emelkedjen sok időnek kell eltelnie és a kezdetétől a végéig (már ha egyáltalán van vége egy ilyen folyamatnak - nem hiszem) is lehet nagy időkorlát.


Ja, hogy a tévék majd spirituális dolgokat fognak leadni? Én kizárólag a budapest tévén vagy melyiken láttam anno hogy jósolnak meg küldik az enerdzsit, más spirituálisat nem találtam.


Annyit egyébként a spirituális felemelkedésről, hogy minden eddigi meghatározó korban a suméroktól vagy még korábbról kezdve minden akkori kultúrának és civilizációnak megvolt a saját maga világképe, gondolkodása, történelme, bölcsességei, szokásai, vallása és ezekhez tartoztak a különféle istenségek, próféták, szent írások, a dolgok különböző megmagyarázása, a jövendölés és a különböző utópia és disztópia képek és az aktuális világvége-kép is.


Egyébként ez az egész egy újfajta vallásfelfogás felé igyekszik, mert a tudomány kibontakozása megborította az eddigi felfogást, szokásrendszert és hozzáállást de még mindig megvannak a régi gyökerek a valláshoz amik elég erősek. Mivel bárhogy fejlődik a technika még nem látunk a halálon túlra, nem tudunk sokat a földönkívüliekről sem, az élet létrejöttéről stb ezért az emberek passzívan de "félnek", főleg ahogy öregednek. Szerintem egyébként a vallás mindig a gyengeségek és a félelmek palástolására szolgált a magánéletben.


Az oktatás alapból csak tudásbővítést jelent szerintem, semmi hasznos vagy pozitív hozadéka nem kell, hogy legyen. Tehát bármilyen filmet vetíthetnek, mindegyikkel képesek lehetnek oktatni hiszen betolják az arcodba a fontos elemeket és leülepszik a tudatalattidban. Mint ahogyan a reklámokkal manipulálnak és a tudatalattid miatt többet vagy épp egy adott terméket/márkát vásárolsz. Kevés jó oktató jellegű film van, nagy részük társadalomkritikával él hogy elérje amit akar de jellemzően hiába kapnak magas pontszámot nem jut el a széles közönséghez. Mert nem robbannak fel benne 3 fejű földönkívüliek akik közben rappelnek és táncolnak hogy aztán 10db méregdrága autót törjenek szét a fizikának ellentmondó módon. Amelyik filmek eljutnak a nagyközönséghez és talán van oktató jellege a sok szar között elrejtve az úgysem jut el az emberek agyáig, mert leszarják. Ezért is folyton változó és egyéntől függő dolog az új világ. A mi új világunk a kapitalizmus ami 500 éve még elképzelhetetlen volt nagyon sok ok miatt.


A spirituális felemelkedésre én nem gondolok, mert nem fogunk oda eljutni. A világon alapból nagyon kevés csoport jutott el magasabb spirituális szintre (pl bizonyos indiai vallási irányzatok, tibetiek és sok más ősi brigád akik csak félig vannak a földön jelen) viszont ezek egyre kevesebben vannak, és meglepő módon az indiaiak azok akik a leggyorsabban zárkóznak fel hozzánk teljesen maguk mögött hagyva a spirituális dolgaikat. A tudomány fog mindenre választ nyújtani előbb vagy utóbb csak bizonyos kulcskérdéseket meg kell tudnia válaszolni. Már ma is ez az új "vallás". Üzleti szempontból az 1. ipari forradalom óta, a magánéletben meg kb a tévé óta:D.

Azzal pedig, hogy a barabás évike mit mond ne törődj.:D Egyébként eléggé lesarkítottad a dolgokat de hát aki keres az talál, de ez tipikusan olyan téma amiről napokig lehetne beszélgetni.


Én egyébként semmit nem nézek tévézés közben, mert 14 éves korom óta nem tévézek. Ha pedig a tévében szereplő népszerű műsorokat látom valahol akkor én sem gondolkodom túl sokat rajta, mert brutálisan ingerszegény agymosó műsorok mennek. Ma poénból belenéztem az rtl moston ebbe a vándersön izébe amit most kezdtek el adni ... hát no comment, valahogy nem tudnék semmit észrevenni mert olyan szinten leolvasztja az agyat.

2013. okt. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha te is 16-17 órákat húznál le a melóban mint én konkrétan meghalni is fáradt lennél, nem, hogy még ilyen baromságokon agyalj -.-
2013. okt. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!