Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Most akkor miről is szólt a...

Most akkor miről is szólt a tökéletes trükk?

Figyelt kérdés
angolul néztem, meg amúgy is bonyolult volt, szóval nem igazán értettem, főleg a végét
2013. aug. 6. 00:23
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
A könyv legvégén bizonyítva van, hogy Angier nem hasonmást használt. A filmben is.
2013. aug. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
igen ez a naplós cucc is bezavart :D meg ugye az összevisszaság :D nem szoktam én meg ezeket a kusza filmeket, de tetszett :D
2013. aug. 6. 01:36
 13/24 anonim ***** válasza:
a könyv még kuszább, mert van benne egy plusz főszereplő egy saját történetszállal :D
2013. aug. 6. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
A könyvet nem olvastam. A filmben mivel van bizonyítva?
2013. aug. 6. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
de ott legalább vissza tudom olvasni mi volt :D a filmben macerás tekergetni
2013. aug. 6. 01:43
 16/24 anonim ***** válasza:
Korábban írtam.
2013. aug. 6. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

[link]

itt van a részletes cselekmény

2013. aug. 6. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ezt most nincs kedvem végigolvasni, esetleg holnap. Viszont ha még itt vagy, nem másolnád be azt a részt, ami bizonyítja, hogy működött a gép?

Köszi előre is!

2013. aug. 6. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

persze, tessék:


"Angier Colorado Springsbe utazik, hogy felkeresse Nikola Teslát, s rájöjjön Borden trükkjének titkára. Tesla épít egy teleportáló gépezetet, ám az nem működik tökéletesen. Angier Borden naplójából ráébred, hogy felültették. Úgy érezvén, hogy elpocsékolta pénzét, visszamegy Tesla laboratóriumába, ahol felfedezi, hogy a masina képes megalkotni és teleportálni bárminek a másolatát, amit aláhelyeznek. Tesla kénytelen elhagyni Colorado Springst Thomas Edisonnal való ellentéte miatt, de végül eljuttatja a gépet Angierhez. Egy levélben figyelmezteti őt, hogy semmisítse meg.

[...]

Borden ismét elmegy Angier előadására. Beoson a színfalak mögé, ahol Angiert egy vizeskabinban találja; a záron lévő lakat miatt nem tud kimászni belőle. Borden megpróbálja megmenteni Angier életét, ám a férfi megfullad. Cutter rajtakapja Bordent, aki börtönbe kerül. Bűnösnek találják gyilkosság vádjában, az ítélet pedig akasztás. A börtönben közlik vele, hogy kislánya állami gondozott lesz, hacsak át nem adja trükkjének titkát egy bizonyos Lord Caldlownak, aki ez esetben magához veszi Jesst. Borden kénytelen együttműködni, de nem nyújt át minden jegyzetet, amíg nem láthatja gyermekét a kivégzése előtt. Angier naplójának végére ér, ahol azt olvassa, hogy Angier reméli, élvezi a börtönben töltött időt, ahol az ő megölése miatt rohad. Mikor Lord Caldlow meglátogatja Bordent Jess-szel, a bűvész előtt nem marad titok tovább, hogy Caldlow maga Angier. Teljesen legyőzötten, Borden átadja Angiernek „A Teleportáló Ember” titkát, de az összetépi a papírt, anélkül, hogy elolvasná. Cutter elmegy Lord Caldlowhoz, aki felfedi előtte valódi kilétét. Meglepettségében, hogy Angiert életben látja, oldalán Jesszel, a félelmetes felismerésre jut, hogy hová is vezetett Angier megszállottsága. Bordent ezt követően felakasztják.

[...]

Cutter követi Angiert az elhagyott épületbe, ahol kérdőre vonja. Miután tudomást szerez a halott Angier-másolatokról, undorral hagyja el a helyet. Angiert lövés éri a sötétből, ahonnét Borden lép elő, s felfedi egykori barátja előtt, hogy ő és Fallon ikrek voltak, akik ketten éltek egy életet. Egyikük Sarah-t, másikuk Oliviát szerette. Az eredeti trükkre is ez a magyarázat. Olyannyira elkötelezettek voltak az illúzió mellett, hogy másikuk is vállalta két ujjának elvesztését a tökéletes hasonlóságért. Angier, akit súlyosan megsebesített a golyó, elárulja, hogy minden alkalommal, mikor eltűnt szem elől a trükk előadása közben, egy lezárt tartályba esett és megfulladt. A gépezet megalkotta másolatát, akit a balkonra teleportált, s aki fogadta a tapsot. Angier elmondja, szenvedett a nagyszerűségért, s olyan bölcsességről tesz tanúbizonyságot, melyről Borden nem gondolta volna, hogy Angier valaha is elsajátítja a titkai ellopásával. Angier első kísérlete a géppel másolatának megöléséhez vezetett, s ezen árat minden egyes alkalommal meg kellett fizetnie a sikerért, ha előadta a számot."

2013. aug. 6. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

"Miután tudomást szerez a halott Angier-másolatokról, undorral hagyja el a helyet"

Igazából ez az egyetlen jelenet, ami bizonyítaná azt, amit te mondasz. A többi csak az alap story leírása. Mivel a filmet régen láttam, ezért erre nem is tudok mit mondani, viszont arra biztosan emlékszem, hogy anno erre a részre is olvastam valami magyarázatot.

Persze mindezektől függetlenül még mindig nem állítom, hogy úgy van ahogy én mondom, de mindenképpen egy érdekes felvetés a filmmel kapcsolatban.

2013. aug. 6. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!