Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ennek mi értelme van? (Revolut...

Ennek mi értelme van? (Revolution)

Figyelt kérdés

Most kezdtem el a Revolution c.sorozatot, a negyedik résznél járok, amikor is egy viharban mennydörgések/villámok vannak.

Mi ebben a ráció, miközben mindenféle elektromosság megszűnt?

Vagy akkor a villámokból nyerhetnének energiát..


2013. júl. 20. 15:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

Heló!


Hogy gondoltad, hogy nyerhetnének energiát? Csak mert erre semmilyen berendezés nem kéeps jelenleg - és nem is lesz egy jó ideig, már ha egyáltalán sikerül.


Továbbá, egy villámnak roppant kicsi az energiája - bár néha lehet óriási is, de akkor meg szétcseszné a berendezéseket úgyis. Nincs értelme tehát "befogni" - ezért sem.


Az is fontos, hogy voltakép az egész a másodperc töredékéig tart - mármitn a villámlás. Ráadásul tárolni kellene az energiát, az pedig nem egyszerű feladat - főleg ha ipari mértékekben gondolkodunk.

2013. júl. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az, hogy kevés energiát képes az ember leszedni egy villámlásból, eltörpül a tény mellett hogy semmilyen elektromos eszközt nem tudnak áram nélkül működtetni, így a legkevesebb energiának is nagy értéke volna.

Kondenzátorok? De végül is fölösleges rágódni azon, hogy hogyan szerezhetünk elektromos áramot, amikor nincs is elméletileg a földön. Szóval a válaszod még nem zárja ki azt, hogy a villámlás egy idióta húzás volt a rendezőktől.

2013. júl. 20. 15:35
 3/11 anonim ***** válasza:
61%

Ha kondenzátorral be lehetne "fogni" a villámot, szeritned ne mtették vonla meg? Ahogy írtam, a villám befogása jelenleg NEM LEHETSÉGES. A tárolása pedig HATALMAS PROBLÉMA.


A kérdés többi részéhez: Vagy hiba, vagy majd később kideról, vagy ez csak egy sorozat, amibe ennyi belefér a banalitás és egyéb dolog mellé.

2013. júl. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egyedül egy kérdés volt, nem volt kérdés többi része, az nem érdekel hogy hogy lehet energiát kreálni villámból. Az érdekelt hogy mi értelme volt villámot tenni egy áramtalan filmbe.
2013. júl. 20. 15:49
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
Amíg a GYK-n a "kérdés" részt ki lehet egészíteni, ahogy te is tetted, az alatta található részben, addig van "kérdés többi része". Bár értem én, hogy ehhez el kellene rugaszkodni az "egy mondat= egy jelentéstől...
2013. júl. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Te már a válaszadásból tértél át offba.
2013. júl. 22. 01:20
 7/11 anonim ***** válasza:

Bánom, hogy több kommentet is pazaroltam rád. Az elsőre való reakciód után látható volt, hogy nem fogadod el, hogy egy része egész egyszerűen hülyeség annak, amit írsz, de képtelen vagy elfogadni.


Hiába a leszavazás, hüyleségeket írtál a villámmal kapcsolatban. Ez is tény.

Részemről ennyi, nem érdekel több tipikus védekezés, mint ami a hasonló helyzetekre és ahogy látom, Rád is jellemző.

2013. júl. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Egy öt szóból álló mondatot/megjegyzést írtam a villámlásról a kérdés leírásában. A kérdésem ill. kérdésem leírásának túlnyomó része nem arról szólt, amibe te belekötöttél.

A 2. válaszodhoz nyomtam egy "félig hasznos" jelecskét, hiszen azon válaszodnak második fele legalább a kérdéshez tartozott.


Köszöntem a valótlan alapokon nyugvó diagnózisodat rólam, sajnálattal látom hogy egy tipikus elvakult magyar mentalitással rendelkező sekélyes ember "válaszolgatott".


Üdv.

2013. júl. 23. 00:36
 9/11 muhahahehe ***** válasza:
54%

Erre kérdésre a választ biztosan csak a készítők tudják. Lehet azért volt ott villám, mert szemüveges törpe született...


Elovlastma az összes kommentet és egy vlamai ltászik, "kedves" kérdező hogy az "egy tipikus elvakult magyar mentalitással rendelkező sekélyes ember "válaszolgatott"" rész abszolút igaz rád. a válaszolónak teljes mértékben igaza volt amx annyi róható fle neki hogy nem váalszolt meg egy oyan rész amit nem is tudhat - mint írtam - erre te a Gyakori kérdések tipikus kérdezőihez hasonlóan lepontozod csak mert olyan dolgokra világított rá amiket rosszől tudsz és még erőlteted is - kondenzátor te jó ég aki kcisit is ért a fizikához de leglaább nem hülye az msot nagyon jót mulatott ezen


Remélem madj lesz egy olyan rendszer ami megvéd minket váalszolókat a krédezők ellen akik cska úgy lepontozzák atökéletes válaszokat is - és a kérdezők személyétől is.

2013. júl. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A pontozás területén 3 opció lép föl: Hasznos, Félig hasznos, Nem hasznos válasz. Ha lehetőség van a válaszadásra, had akadjon lehetőségem eldönteni, milyen mértékben volt számomra hasznos a válasz.


A kondenzátor-sztori biztosan hülyeség volt, nem ez az én szakterületem, azonban teljesen eltért a válaszoló a fő kérdéstől, amire ha nem tudja a választ, azt sem értem miért írt provokatív megjegyzéseket.


Ha én nem tudom valamilyen kérdésre a választ, nyilván nem is ütöm bele az orrom.


Mivel te sem a kérdéshez szóltál hozzá, jogom van eldönteni hogy hasznos volt e számomra a válaszod. Ezért legyek én a (had éljek a kifejezéssel) sz@r?


Ha így gondolod, legyen kettőtök egyéni szociális problémája ez.

2013. júl. 23. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!