Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Kinek melyek a kedvenc filmjei...

Kinek melyek a kedvenc filmjei? 5 darab.

Figyelt kérdés
Jelzem az 1900 és 1960 közötti időszakból.

2013. júl. 11. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Országúton

(La Strada, 1954) [link]


A vágy villamosa

(A Streetcar Named Desire, 1951) [link]


A félelem bére

(Le salaire de la Peur, 1952) [link]


Vágyakozás

(Les Orgueilleux, 1953) [link]


Hannibál tanár úr

(1956) [link]

2013. júl. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Na mondjuk ez 60 évből csak 10-et foglal magába, de jó filmek tény.
2013. júl. 11. 15:25
 3/10 anonim ***** válasza:

ma 15:21 vagyok.

Utalhatnék a filmművészet kezdetétől a legnagyobb, rendezők mester műveire, de megkíséreltem öt olyan filmet említeni, ami a mai fiatalok részére is élvezhető.

Kibővítem rendezőkre: Federico Fellini, Makk Károly, Ingmar Bergman, Vittorio De Sica, Francois Truffaut összes filmje.

2013. júl. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én olyat gondoltam ami számodra a kedvenc attól hogy én speciel 18 vagyok Eisenstein és Lang, de Sica kedvenc rendező ugyan nem ebből a korból de Pasolini is, ötödiket nehéz eldönteni, Godard talán franciákat szeretem, na igen, majd írok neked privátot.
2013. júl. 11. 16:20
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez így nehéz, túl sokat lehetne írni, legyen csak 1957-ből:

-12 dühös ember

-A vád tanúja

-Híd a Kwai folyón

-A dicsőség ösvényei

-A nap vége


A filmgyártás legerősebb éve szerintem.


Ritkán látni értelmes kérdést ezen az igen magas színvonalú oldalon. Leírnád te is az öt kedvencedet?

2013. júl. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Patyomkin Páncélos, Metropolis, Biciklitolvajok benne lenne a top ötben, de ebből a korszakból ha jobban belegondolok szinte lehetetlen csak 5-öt művet megnevezni rendezőt talán könnyebb, de azt se nagyon, én 18 és fél vagyok szóval az én korosztályom képviselőivel erről sajna nem is diskurálhatok.
2013. júl. 12. 00:28
 7/10 anonim ***** válasza:

Én most leszek 25, ebben a korosztályban se találsz sok olyat, aki ne ragadt volna le Jason Statham-nél.

Amúgy elárulnád, hogy a Patyomkin páncélos miért annyira jó? Értem én, hogy egy filmtörténeti klasszikus és az egyik leghíresebb orosz film, de nem hiszem, hogy valakinek tényleg annyira sokat tudna adni mint mondjuk egy Mechanikus narancs vagy Száll a kakukk fészkére.

2013. júl. 12. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szerintem a Száll a kakukk a fészkére nem egy akkora nagy film, mondjuk a könyv ott teljesen más, mindkettő jó, de szerintem nem annyira kiemelkedő, csak nagyon jó. Na most a Mechanikus Narancs is a kedvenceim közé tartozik, legjobb minőségben van a gépemen mindig, nem csak a társadalomról, hanem az emberi érzelmekről és természetről szól, hogy mindenkiben ott van Alex karaktere egy kicsit, meg a képi világa is na hát jó film nagyon top5 nálam. A Patyomkin Páncélos számomra különleges, egyszerűen jönnek a képsorok és ámulok volt módom azt a verziót látni ami a legjobb minőségű első kópia restaurálása ahol vörösre színezte a filmen a zászlót Eisenstein, ja igen és hát a rendező örökre meghatározta a mozi alakulását, azt is tegyük hozzá, szóval tényleg nagyon közel áll hozzám az a mű, bár a Metropolis talán nem top3 nálam, ezen ma lefekvés előtt gondolkoztam mert azért Truffaut meg Bunuel is bőven alkottak 60 előtt. Bergman is bár Godard épp kicsúszik de rengeteg jó alkotás és alkotó. Aztán majd jön Pasolini,Kubrick,Melville,Klimov,Coppola,Tarkovsky. Amúgy nem megyek filmszakra vagy valami csak a minőség na igen ami felett manapság sokan elsiklanak.
2013. júl. 12. 09:44
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy másik kérdésnél, csak érintőlegesen vannak válaszaim, te ráismersz:


http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__filmek-sorozatok__..

2013. júl. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, már korábban olvastam azt a kérdést és a válaszokat, azon filmeket kivétel nélkül láttam, most egyébként Renoir filmeket nézek, A nagy ábránd egy remekmű.
2013. júl. 12. 12:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!