Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Előző rendszerbe miért sulykol...

Előző rendszerbe miért sulykolták azt hogy a "világhírű magyar szinkron", amikor rajtunk kívül tökre senkit nem érdekelt? :D

Figyelt kérdés

Még ha vezető hatalom vagy világnyelv lettünk volna azt mondom, na de csak így?

Érdekelt valakit is a világban hogy mi hogyan szinkronizálunk?

Neki ez is csak egy blabla lett volna, akkor meg hogyan tudná értékelni, mert ezt csak egy magyar tudja igazán, aki anyanyelvi szinten beszéli a nyelvet, de ilyen meg csak nálunk volt akkoriban.

Jól érzem hogy ez ilyen népbutító hülyeség volt?


Még most is ha felhozom mondjuk nagyanyámnak hogy de szarok ezek a szinkronok mert én tudok angolul és tönkre félrefordítottak valamit, illetve a szinkron hang is elüt a karaktertől teljesen, vagy vicces hogy ugyan ez a hang egy előző filmben egy 50 kilóval és 20 évvel öregebb karakterhez tartozott, most ennél a filmnél ismét itt van, és zavaró.


De erre mit mond nekem?

Ezt a blőd propagandát, amit ő sem tudott nekem megmagyarázni, és csak mosolyogtam rajta.

Mondtam is neki finoman hogy mama, a FrédiBéni meg 1970 már eléggé régen volt, a mostaniak meg nem annyira nagy számok.

Bár az tény hogy engem a 80,90s évekbeli filmek szinkronhangjai, zenéi sokkal jobban elvarázsolnak, még ha gáz is a minőség, valahogy jobban elhiszem mint a maiakat, ahol kb mindenkinek ugyan az a hangja.

Már röhögök amikor pl. gyerekfilmekben van egy 1 hang, és az jut kb mindenhova.

Biztos tudjátok ti is kikre gondolok, kíváncsi lennék ezek a színészek mikor nőnek fel, mert még 10 évvel ezelőtti filmekben is ugyan ilyen hangjuk volt, nem is értem :D



2013. jún. 16. 03:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen érdekelt valakit, hogy mi hogyan szinkronizálunk. Azzal pl díjat nyertünk, ahogyan a Frédi és Bénit leszinkronizáltuk, ráadásul Amerikában ismerték el, hogy ez a világ legjobb Frédi és Béni szinkronja. De nem ez volt az egyetlen.
2013. jún. 16. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem csak a szinkron volt híres, hanem a filmek is. A szinkronnál a színész hangja azonosult az eredeti szereplővel. Sőt! Még szép magyarsággal is beszéltek, nem úgy, mint most.

Csak néhány film: Egy magyar nábob, Kárpáti Zoltán, Beszterce ostroma, a sok jobbnál jobb mesefilm, vagy a természetfilmjeink.

2013. jún. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Még mindig jobb volt, mint a lengyeleknél a hangalámondásos "szinkron" :)
2013. jún. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
32%
Mert a magyar az egyetlen mely őrzi az ősnyelvet. Ezt beszélték a világon mindenhol és ez a legkifejezőbb nyelv. A többi csak később fejlődött ebből ki.
2013. jún. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
26%

A régi magyar szinkron többségében tényleg fantasztikus, csak nézz meg egy Kernnel szinkronizált Woody Allen filmet, jobb mint az eredeti.

Viszont, hogy a magyar a legkifejezőbb, legnagyobb szókinccsel rendelkező nyelv, hatalmas baromság. Mi találtuk ki és ragaszkodunk is a hülyeségünkhöz.

2013. jún. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azert, mert nem csak azok az orszagok tartottak minket mintapeldanak, akik szinten szinkronizalnak, hanem mint az elso mondta, az USA-ban is el lett ismerve. Amig volt a Pannonia film es szinkron studio, addig lehet beszelni (azthiszem 1994-ig) errol az elso minosegi szinkronrol. Manapsag van vagy 20 szinkronstudio es ezert (is) szar a mai magyar szinkron.


A Fredi es Beni meg legendas volt, konkretan a franciak a magyart hasznaltak alapanyagnak es magyarbol forditottak le franciara, nem az eredetit! Ennyivel jobbak voltunk.

A forditas es a szinkron is..ma mar egyik sincs ott.

2013. jún. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!