Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet a Jobbiknak Dr....

Hogy lehet a Jobbiknak Dr. Morvai Krisztina, egy világhírű emberjogi aktivistája, e párt Eu- parlamenti képviseletének vezér alakja?

Figyelt kérdés

Hogy lehet a "Magyar náci pártnak", a Jobbiknak Dr. Morvai Krisztina, egy világhírű emberjogi aktivistája, e párt Eu- parlamenti képviseletének vezéralak Ez a nő, miként lehet egy rasszista párt vezetője. Ezt nem tudom megérteni. Vagy nagy csalás van a média által sugallt vízióban vagy kacsa az egész előélete(Én az előbbire szavazok)?



[link]



Budapesten született 1963-ban. Szülei Fekete Klári divatmodell és Morvai Miklós közgazdász. Az ELTE Apáczai Csere János Gimnáziumában érettségizett biológia-latin tagozaton, majd az ELTE Állam- és Jogtudományi Karán szerzett diplomát 1986-ban cum laude fokozattal. Egy évig ügyvédjelölt volt a Pest Megyei Ügyvédi Kamara alkalmazásában, majd bírói szakvizsgát tett. 1987-től mind a mai napig az ELTE Állam- és Jogtudományi Kar Büntetőjogi Tanszékén tanít, jelenleg docensi beosztásban.


1989-ben Londoni Egyetem Kings College Jogi Karán tanult, ahol a Master of Law (LL.M) tudományos fokozatot nyerte el. 1993–94-ben az Amerikai Egyesült Államokban, a Wisconsini Egyetem (Madison) Jogi Karán tanított, 1995-ben az évet Strasbourgban töltötte, ahol az Európai Emberi Jogi Bizottság jogászaként dolgozott.


2003-ban kapta meg a PhD fokozatot, disszertációját a családon illetve párkapcsolatokon belül elkövetett erőszakos bűncselekmények büntető anyagi és eljárásjogi, valamint kriminológiai összefüggéseiről írt. 2002–2006 között az ENSZ CEDAW bizottságának tagja volt.


2009. szept. 2. 21:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
32%
Köszönjük bejelentésed. Moderátoraink amint tudják, ellenőrzik ezt a kérdést.
2009. szept. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%

Látom, véget ért a nyári szabadság a provokátoroknak is...

A Jobbik még mindig nem náci párt, de sajnos ahhoz, hogy erről meggyőződj, olvasni kell és az komoly szellemi erőfeszítés.

A Jobbik nem is rasszista úgy egyébként. Én még nem hallottam tőlük olyan nyilatkozatot, miszerint csupán a bőrszín vagy nemzetiség alapján meg kellene különböztetni az embereket. Igen, beszélnek a cigánybűnözésről, de én még nem hallottam, hogy a cigányokat ki kellene irtani, meg kellene szüntetni a jogaikat... Csupán annyit, hogy a cigánybűnözést fel kell számolni és azt hiszem, ez egy jogos társadalmi igény.

Egyébként meg az emberi jogok tisztelete összefér a Jobbik programjával (legalábbis azzal, amit az EP-választásokon hirdettek meg). Vagy te nem így gondolod?

2009. szept. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Éppen erről beszélek. Hogy fér össze egy rasszistának kikiáltott párttal az ember jog? Morvai Ember jogi aktivista, de rasszista fajüldöző. Nem a jobbikosoktók kérdem, mert nekem 1 hete felnyílt a szemem csak a többi hülyétől kérdem ezt. Miként fér össze e személyiség a rasszizmussal? Tudod hülye voltam eddig és elhittem, hogy a tv-k általam olvasott megyei lapok igazat írnak. Viszont myvipen valaki elküldte ezt a wiki oldalt és ledöbbentem.

Ezek szerint még sem vagyok teljesen hülye.

Ezért várom a többi ember válaszát. Lehet, hogy provokatív a kérdés, de számomra igen sokat jelentenének e válaszok.

2009. szept. 2. 21:24
 4/20 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon egyszerű:rájött,hogy nem a romák jogaiért,érdekeiért kell vinnyogni(ezt teszi épp elég idióta,mindet kötelezném,hogy lakjon,éljen közöttük,hamar megjönne az eszük,miután megvernék,késelnék vagy kirabolnák őket).

Az áldozatokat kell védeni,nekik több emberi joguk van,mint a lincselő bűnözőknek.

Ilyen egyszerű ez.

A média MINDIG hazudik,ezt tudhatnád már.

2009. szept. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
A cigány élet modót ismerem laktam ott. Így nem kell bemutatni. Egyébkánt már próbáltak megkéselni szintén cigányok.
2009. szept. 2. 21:45
 6/20 anonim ***** válasza:
87%

Igen tisztelt vérkommunista, félzsidó, félcigány, tökhülye barátom!

Egész egyszerű a kérdésedre a válasz. A Jobbikot összekeverted valakivel. Nem nácik. Nemzeti érzelműek.

(Bocs, de bírom a hülyéket)

2009. szept. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Juj ennyi rasszistázás meg nácizás egy kérdésben. Büszke lehetsz magadra!
2009. szept. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
62%

"Igen tisztelt vérkommunista, félzsidó, félcigány, tökhülye barátom!"


Hát igen, a Jobbik nem rasszista, csak a tagsága meg a szavazói :DDDDD

2009. szept. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

És akkor mi van?

Csak az nem rasszista,aki nem kénytelen köztük élni.

2009. szept. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
61%

"És akkor mi van?

Csak az nem rasszista,aki nem kénytelen köztük élni."


De akkor már legyetek büszke rasszisták, ne mondogassátok folyton, hogy nem vagytok azok.


A jobbikosok legröhejesebb tulajdonsága, hogy kijelentik, hogy ők nem rasszisták, aztán a következő pillanatban már dől belőlük a rasszista szöveg. Meg kijelentik, hogy nem nácik, de ha valaki rosszat mer szólni Hitlerről, már mondják a mantrát arról, hogy a történelemkönyvek hazudnak, meg Hitler igazából milyen jó fej volt stb.

2009. szept. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!