Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit jelent az Amerikaiaknál a...

Mit jelent az Amerikaiaknál a "9/8c" és a 9:00 pm "ET"?

Figyelt kérdés

pl.:

New hit siries

Merlose Place

Tuesday 9/8c

The CW


odaát 6.évadja alatt láttam, és engem a 9/8c érdekel. de van hogy /jel nélkül írják, csak a (pl) 8-as fele akkora mint a 9-es.


a másik meg NBA-nél láttam, amit úgy írtak most a The Finals-nál, hogy (a soron köv. mérkőzés) "Sunday, jun 9 SAS:MIA 9:00 pm ET. Itt viszont az ET-t nem tudom mit akar jelenteni, a többivel tisztában vagyok.


2013. jún. 7. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:

9/8c: 9 óra keleti és 8 "central" időzóna szerint: USA-ban 4 időzóna van ezek eastern, central, mountain, pacific, a c az időzóna párt jelöli, a 2. időpont central, akkor az első eastern


az ET szintén eastern time-ot jelent, azaz keleti időzóna szerint xy ótát

2013. jún. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Előző:


ezt én már tudtam, viszont úgy látom értesz a dolgokhoz, megkérdezem itt, nem akarok ez miatt külön kérdést kiírni.

Tehát ezzel a 9/8c-vel le van rendezve az eastern és a central időzóna, de mi a helyzet a másik kettővel? Azt hogy jelölik vagy honnan tudják akik abban az időzónában vannak, hogy mégis mikor kezdődik?

2013. jún. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én még nem találkoztam 9/8c-hez hasonló jelöléssel a másik pár esetére, gyanítom, hogy nem is szokták használni. Akik ott élnek, azok tudják, hogy nekik 1 órával hamarabb kell tv elé ülni pl., vagy 2-vel, ha a pacific időzónában vannak.

Persze előfordulhat, hogy jelölik, bár én még nem találkoztam ilyennel. Az szokás még, hogy mondjuk az időponthoz teszik, hozzá, hogy EST (vagy ET) vagy PST (pacific standard time) így tud mindenki számolgatni, hogy most mikor is lesz az a valami.

2013. jún. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
pont most bukkantam rá még egy hasonló jelölésre, mint a ET. egész pontosan EDT. van különbség a kettő között?
2013. jún. 7. 21:13
 5/6 anonim ***** válasza:

#3


De ennyi erővel elég lenne írni, hogy 8c, és mindenki tudja, hogy centralról van szó, és akkor hozzáadnak/elvonnak annyit, amennyit kell.

Abba meg nem látom a logikát, hogy kettőt jelölnek, kettőt meg nem.


#4


Az az Eastern Daylight Time, a nyári időszámítás.

2013. jún. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2013. jún. 8. 09:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!