Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Narnia Krónikái vs Gyűrűk...

Synesztro kérdése:

Narnia Krónikái vs Gyűrűk Ura. Kinek melyik tettszett, és miért?

Figyelt kérdés
Gyűrűk Ura nálam jobban feküdt eddig, a Narniát pedig meg sem akartam nézni, a bemutatója sem tettszett. Azonban most párom (aki fordítva van így) rávett, hogy nézzük meg. Azóta az egész baráti társaság kisebb vitaklubbot alakított már ezen, mivel mindenkinek meg volt a véleménye.:D A kérdés arra irányul, hogy kiderítsem, hogy más külső szemlélőnek melyik és miért tettszett. Lehet döntetlen is, csak kíváncsi vagyok:D
2013. márc. 28. 10:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Gyűrűk Ura filmeknek és könyveknek is nagyobb a rajongói bázisa, de ettől függetlenül még a Narnia sem szar, hülyeség is ezen veszekedni. Mindkettő jó, ha valaki szereti az egyiket még nem kell a másikat utálnia.
2013. márc. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 loupsolitaire ***** válasza:

Hozzám a Gyűrűk Ura közelebb áll, mégpedig a következők miatt: a Narnia mese. Gyerekeknek íródott, stílusa, elbeszélésmódja is mesés (csúnyábban kifejezve szájbarágós). Így 22 éves fejjel pedig jobban értékeltem Tolkien mester stílusát. :)

Persze a Narnia is egy remek alkotás, nevelő szándékkal íródott, de akkor is mese.

A filmek terén szintén ez a véleményem.

2013. márc. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a Narniának csak az első részét láttam de nem tetszett, a Gyűrűk urát meg imádom ( ettől még van életem :) ) és amúgy érdemes a bővitett változatot megnézni, sok minden van benne amit nem kellet volna kihagyni
2013. márc. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem mindkettő tetszett, de tök mások. A Narnia egy gyerekmese, míg a Gyűrűk felnőtteknek szól, főleg a könyv és teljesen más a témája, üzenete.


Mivel én felnőtt vagyok, így a gyűrűk a befutó nálam.

2013. márc. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
3/4 es nem is hinné az ember mennyire!A párom miatt újra lekaptam egy trilógia pakkot, és bár a tündék nyelvét nm fordítják benne (azt majd fordítom én, vagy 15 szörre nézem meg;D)Ezt a teljes bővített változatot azonban most néztem meg először, és hihetetlen mit ki nem hagytak belőle, kezdve pl. Szarumán teljes halálát, a végén, hogy Frodóék beállnak álcában az orkok közé, és még sorolhatnám. Így egy teljesen más élmény volt ismét megnézni a filmet. Köszönöm az eddigi válaszokat amúgy, ment a pacsi mindenhová;)
2013. márc. 29. 06:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én mindkettőt ugyanannyira szeretem, pedig mások. A Gyűrűk Ura sötétebb, komolyabb mondanivalóval, míg a Narnia Krónikái könnyedebb de az azért tanulságos kaland.
2022. ápr. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!