Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek meg lehet találni...

Szerintetek meg lehet találni az arany közép utat?

Figyelt kérdés

Ha azt mondja az ember, hogy doku film, az emberek többsége csak húzza a száját. Tudom, hogy ez azért van, mert nekik elősször az unalmas adathalmaz jut eszükbe amit bele akarnak súlykolni a fejükbe. Tény, hogy Én is láttam már nem egy olyan filmet, ahol már a narrátor is közel volt az elalváshoz, hát még akik nézték..

A kérdés igazábólúgy is szólhatna, hogy van e mód arra, hogy közelebb hozzuk ezt a film stílust az emberekhez. ehhez valami ötletet tudnátok e adni? Én gondolkodtam egy ideig azon, mi lenne, ha néha vices, humoros narráció menne, derá kellet jönnöm, hogy pl egy 1956-os filmbe nem egészen illik bele, főleg nem akkor mikor mondja, hogy hány embert fogtak perbe, és végeztek ki...

Szóval ez sem játszik.Tippeket, ötleteket linkeket szívesen fogadok, mert érdekel ez a kérdés :)

Köszönöm a válaszokat.



2013. márc. 8. 00:07
 1/6 anonim ***** válasza:
A dokumentumfilm mindig hasznos. Rengeteget lehet belőle tanulni. És rengeteg színes "műfaja" van. Háborús, természet, horror. Izgalmas is, érdekes is. Én még eddig csak a Zeitgeist-ről láttam hitetlen kommenteket. És közelebb hozza az embereket a dokumentumfilm, mint egy sima akármilyen film.
2013. márc. 8. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Dokumentumfilm horror műfajban nincs legjobb tudomásom szerint,nem ezekre a kézikamerás 'áldokumentum' horrorfilmekre gondoltál?


Az a baj,hogy akit nem érdekelnek az ilyen témák(mint mondjuk '56) annak mindegy,hogy érdekes-e a narráció vagy sem.És sajnos sokakat nem érdekel.Akciófilmmé alakítani szintúgy nem éri meg.


Szerintem erre legfeljebb akkor lenne mód,ha elérnénk,hogy az embereket maga az adott téma érdekelje.A legtöbb dokumentumfilmben ugye tudás van,az pedig sosem rossz,de van,akit ezek a dolgok semmilyen formában nem érdekelnek,sem könyvben,sem rendes filmben,sem sehogy.Itt van a probléma.


(Persze azt is megértem,ha valaki nem igazán kedveli a természetfilmeket :) De most maradjunk a történelminél.)

2013. márc. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A 2.- válaszolónak tökéletesen igaza van.

A dokumentumfilm készítéséhez tudás kell.

Szerintem eléggé korosztály függő a szeretete.

Nekem kizárólag azért van tévé előfizetésem, hogy az ismeretterjesztő csatornákat elérhessem.

Természetesen nézek játékfilmeket is, de azt másképp oldom meg.

2013. márc. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy a doku film hasznos, mert tele van tudassal, csak az erdekelne, hogy ezt a tudast emeszthezobben atadni nem lehet e?
2013. márc. 9. 12:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez olyan mint az olvasás. Ha valakiben nincs annyi értelem, hogy indíttatást érezzen egy könyv kézbevételéhez, akkor ha fejenállsz, sem tudod ráerőltetni, és bemagyarázni neki, hogy márpedig ez jó dolog.

A dokumentumfilmeknek is megvan a maga közönsége, aki nem szereti a műfajt, annak kár mindenféle trükkökkel beadagolni.


Ha azért tetted fel a kérdést mert dokufilmet akarsz csinálni, akkor annyit tudok tanácsolni, hogy maga a téma legyen az, amiért megcsinálod, és ne a közönség esetleges száma.

2013. márc. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen a fejembe vettem, hogy majd idén valamikor leforgatok egy húsz perces fejtágítót :)

Azt már sokan írták, hogy akit nem érdekel, azt úgysem fogja. Azt tudom, hogy nem sokan vannak akik maguktól ülnek neki ilyen filmeknek, de gondoljatok bele, hogy vannak élethelyzetek, amikor kötelező. Pl iskolában. Igazából erre gondoltam, ha már mindenképpen meg kell néznie,akkor ne legyen annyira kínszenvedés, és befogadhatóbb neki.

2013. márc. 14. 16:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!