Hogy készül egy sorozat?
Az évadokon átívelő történeteknek lehet hogy van egy tervezett végkifejlete, de általában az évek során írják meg az új dolgokat. Sok minden befolyásolja, például évről évre egyre több gázsit kérnek a szereplők. Lehet hogy valaki pár évad után kiszáll mert nem fizetik meg, így nem lehet az első évadban azt eldönteni, hogy az adott szereplő majd a hatodikban valamit csinál, mert lehet már a harmadiknál ki kell írni a karakterét.
A másik befolyásoló dolog a nézettség. Hiába vannak jó sztorik, izgalmas cselekmények és érdekes szálak, ha nem nézi elég ember. Ha idő előtt elkaszálják a sorozatot, akkor ott marad félbehagyva az egész, és lehet hogy valami hatalmas fordulatok jöttek volna vagy egy érdekes lezárás, és ezt már nem készíthették el.
Olyan is van, hogy a tavaszi berendelési időszakban kiderül, hogy nem lesz több évad, így gyorsan átírják az adott évadnak a végét egy lezárásra. A House ilyen volt, pár héttel a vége előtt tudták meg hogy nem lesz folytatás, és egy fél évad alatt kellett olyan szálakat behozni, hogy elinduljon a lezárás felé a történet.
A színész sokat visz bele, pont ezért nem jó ha szinkronosan nézel egy sorozatot. A jellemet, a hangulatot, az akcentusokat főleg nem tudják és már nem is akarják magyarul átadni. A szinkronrendező néha nem végez olyan jó munkát, és szinkronhangnak olyan embert állít be, aki nem csak hogy nem adja vissza, de akár ellentétes jellemmel ruház fel egy karaktert csak szimplán a hangjával, a kiejtéssel, stílusával. Arról nem beszélve, hogy sokszor nem lehet lefordítani magyarra dolgokat, vagy nincs magyar vonatkozású értelme, és valami teljesen mást mondanak magyarul, mint eredetileg a sorozatban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!