Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Harry Potter kérdés, bővebben...

Harry Potter kérdés, bővebben lent?

Figyelt kérdés

Van a 3. részben az a homokóra vagy mi, amivel Harry és Hermione visszamennek az időben. Miért nem használta azt Dumbledore, h visszamenjen Voldemort születésének idejére és megölje őt vagy az anyját vagy az apját stb?

Volt erre az órára vmi limit, h max meddig mehet vissza vagy mi?


2012. szept. 30. 23:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem. Ez gondolom paradoxonnal járt volna, Hermione is csak az órák miatt használta.
2012. okt. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az ötödik részben az összes összetörik a minisztériumban,amúgy ha visszament volna nem lenne 7 rész.
2012. okt. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

mert az végtelenül egyszerű és logikus lépés lett volna.

ez meg egy mese.

ha a valóságban is lennének ilyen képességű emberek,akkor a 90% voldemort lenne,nagy hatalmú félisten,nem árnyékban meghúzódó szerény mágus.

amúgy pár hp ellentmondás engem is megihletett-

http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek__3304121-h..

2012. okt. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nos, igazából ennek több oka is volt:

1. Az előttem szólók már említették a paradoxszont

2. Mivel az időnyerő csak óránként tud visszalépdelni, elés nehéz lenne ötven-hatvan éveket visszamenni

3. Az időnyerővel csak visszafele lehet menni (legalábbis szerintem) így Dumbledore-nak (aki már így is elég öreg) ismét újra kell élnie azokat az éveket, úgy, hogy az akkori másával nem találkozik, mert az már az előbb említett paradoxonhoz vezet.

4. (Idézet az ,,Azkabani fogolyból")

(Hermione),,Amit most csinálunk,azzal megsértjük a varázslók egyik legfőbb törvényét! Senki nem változtathatja meg a múltat! Senki!" (Harry-nek és Hermionénak csak azért sikerült, mert annak úgy kellett történnie. Legalábbis szerintem)


Egyébként is Dumbledore szerintem túl ,,sportszerűtlennek" tartotta volna ha csak simán visszamegy és megöli.

2012. okt. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!