Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak én szeretem Cersei...

Csak én szeretem Cersei Lannistert?

Figyelt kérdés
Eddig aki olvasta a könyveket vagy nézi a sorozatot, az nem kedveli őt.
2012. szept. 19. 21:30
 1/9 belapus ***** válasza:

Cersei rendkívül ambiciózus nő, aki egy olyan világban él, ahol a férfiak uralkodnak.Itt kell a maga eszközeivel (szex, intrika stb.) megküzdenie azért, hogy valóra váltsa az álmait.Egészen eddig tehetségesen csinálta, de úgy néz ki, most fordult a szerencséje.Kíváncsi vagyok, mit tervez vele az író?

Különösen azután, ahogy a "Jó"-nak gondolható Robb és Havas Jon élete

milyen meglepő fordulatot vett.

Nekem tetszik Tywyn Lannister alakja.Nagyon intelligens, hosszú távra tervez, de van egy "szeretett" fia.Egyfajta Julius Caesar.(Te is fiam,Tyrion!)

2012. szept. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nem nagyon tudok felfedezni benne szeretetre méltó tulajdonságot.

ha a sok szemétségét nem is vesszük,akkor is egy gonosz pszichó gyereket nevelt a fiából.

talán ez a legnagyobb bűne,amellett,hogy ő is egyértelműen pszichopata.

2012. szept. 20. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tehát akkor minden szülő hibás, mert a gyerekéből pszichopata szadista állat lett? Nem hinném. Ez nem így működik.

De ha már bűnöst keresünk, arra ott van Robert, piált, csalta az anyját és verte is. Cersei azért lett ennyire rideg, bár tény, mindig is őrült volt egy kicsit, de neki sint fedhetetlen családi múltja. Az anyja meghalt, az apja pedig ugyanolyan rideg volt akkor és továbbra is, mint most ő. Nem igazán vették körbe szeretettel.


És amit az első ír valóban. Rengeteg átfedés van a mi történelmünkkel a könyvekben/sorozatban.

Pont ez tetszik benne. Hogy lázad a "rend" ellen. Csak azért, mert valminék úgy kell lennie, még ne úgy történjen már. (Tehát itt: csak férfi uralkodhat, na nem, lovagi eskük - hülyeség) Tetszik a hozzáállása, bár paranoiából lehetne kevesebb.

2012. szept. 20. 08:24
 4/9 anonim ***** válasza:

Egy ősfeminista számára biztosan példaértékű a karaktere, de Cersei esetében figyelembe kell venni a fölösleges kegyetlenkedéseit, hihetetlenül ostoba és felelőtlen döntéseit, illetve a becsület teljes hiányát.

Ó és jut eszembe, ő is megcsalta Robertet. A saját testvérével.

2013. júl. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Feminista nehezen lehetek, de nem ő az egyetlen karakter, aki nem becsületes.

A családjában meg már más is hozott felelőtlen/rossz döntéseket. Pl. Tywin is, aki azt hitte, a Starkokat csak úgy le lehet váltani árulással. stb.

2013. júl. 31. 17:27
 6/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy "más is az", meg "nem ő az egyetlen", nem menti fel őt semmi alól. Tywin például pont rossz példa, mivel a hét királyság egyik legjobb stratégája, sikeresen leszerelt két lázadást szimultán (Észak-Folyóvidék és Stannis).

Cersei egyetlen mentsége, hogy a féktelen hatalomvágya mellett csak a gyermekeinek él, ami valamilyen szinten (ha nem is elfogadhatóvá, de) érthetővé teszi a cselekedeteit.

2013. júl. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

Cersei egyetlen pozitív tulajdonsága ahogy szereti a gyerekeit,mást nem találtam

Arról pedig hogy Joffrey egy szörny lett nem ő tehet,mivel Tommen és Myrcella teljesen normális kedves gyerekek

Amúgy egy hataloméhes,gonosz szajha

2014. márc. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Köv évadban kamatostul visszakapja a mocsokságait:D
2014. jún. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bellatrix:3 ***** válasza:
100%
Megszerettem ám a nőt. Mert amikor az első évadban szivatta Catelyn Starkot, akkor azthittem pofánverem. Dehát meg lehet ám érteni őt is. És annyira összetett karakter. És annyira lehet azonosúlni vele (legalábbis nekem nagyjabol összejött). Szereti a gyerekeit, és minden és mindenki elé helyezi őket, és ez tiszteletre méltó. Nem az a klasszikus gonosz, és szereti a testvérét, amit meg is lehet érteni. Olyan pasi mellett mint Robert király én legalább tíz másikat tartottam volna. Egyszóval mára már az egyik kedvenc karakteremmé vált, a kezdeti unszimpátiája ellenére. Szóval senki nincs semmivel egyedül. :)
2014. júl. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!