Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik a legjobb south park évad?

Melyik a legjobb south park évad?

Figyelt kérdés
2009. júl. 29. 21:33
1 2
 11/15 anonim válasza:
Szentem a 6,8,9,10 nagyjábol egyformán a legjobbak
2010. szept. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Hát most a 14. nagyon jól sikerült!!!! Messze a legjobb!! Amik kiderülnek.....
2010. dec. 5. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy már egy régi és elég nagy South Park nézőnek mondhatom magam.


Véleményem szerint a 9. évadtól hanyatlik a sorozat. Amikor Garrison átoperáltatta magát... A karakterek már sokszor árnyékuk önmaguknak, a mellékszereplő emberek erőltetetten hülyék, a poénok gyengék, kevés társadalomkritika, kevés ötlet, gyenge sorozat vált azóta a South Parkból. Ráadásul, mint ahogy a WOW-os részben is, rengetegszer az altesti humorra építenek. Az erőltetése a legnagyobb veszte talán, régen is volt egy kicsi erőltetés egyébként, de pl. ami a wow-os részben van, az már kezd elfogadhatatlan lenni, de még említhetném a gyűrű, obama győzelme vagy a gyógyászati sült csirke részeket. Az érdekesség hogy a címről is már látszik mennyire gyenge a sorozat az utóbbi 8 évben. Egy érdekes cím, nincs, amely felkeltené az ember érdeklődését. Nem úgy, mint a korábbi évadokban.


Az első 3-4 évad még leginkább az abszurditásra épült (pl. a szivola, cartman anális beültetése, vackor néni busza) de abba is rengeteg volt a társadalomkritika ámde érzésem szerint nem forrott még ki eléggé a sorozat.


Úgy az 4-5. évadtól kezdett a következő pár évbe nagyon erős lenni. Akkor tényleg nagyszerű részek voltak. A legjobb véleményem szerint a 6. ÉVAD. Iszonyat erős részek vannak benne, remekül megcsinálták, pedig én azt hittem először, hogy Kenny nélkül nem lesz az igazi, de ott nagyot bizonyítottak az alkotók. A részek tömény társadalomkritikával, érdekes témákkal, remek gondolatokkal vannak kitömve. Az Univerzum legnagyobb kóklere, Bebe dudái konfliktust okoznak, a Jövőbeli énem és én, a Tolerancia haláltábora, Csúcsszuper barátok (5. season) mind-mind zseniális részek, és csak néhányat említettem belőlük. Itt nem is a poénra, hanem inkább fontos témákra (szekta, médiumok, jövőkép, tolerancia, kamaszkor) reflektáltak a részek és zseniálisan állították szembe a különböző karaktereket és nézeteket egymással. Iszonyat nagy évad a 6., de az 5.-től kezdett igazán jó lenni úgy a 8.-ig. A 6.-ba tényleg NINCSENEK gyenge részek, olyan ez, mint a The Dark Side Of The Moon album a Pink Floydtól. Nézzétek meg az egészet, különböző, fontos témákkal, foglalkozik az évad, zseniálisan (még egy Pink Floyd szimbólum, a Fal is megjelenik egyik részben). Az-az évad, úgy ahogy van mestermunka, egyetlen 10-es évada az SP-nek.


Ez az én szerény véleményem.

2013. jún. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Garrison 2001 ***** válasza:
Az én kedvenc évadom a hetedik, azon belül a kedvenc részem az "Emlékezet törölve". :)
2019. nov. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Menőcsajszi72 ***** válasza:
1. Csak mert benne volt gyerekkorom szerelme....
2022. okt. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!