Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az ismeretterjesztő filmeket...

Az ismeretterjesztő filmeket miért úgy szinkronizálják, hogy alattuk hallattszik az eredeti szöveg?

Figyelt kérdés
Speciel most a Discoveryn, meg a NatGeon leadott sorozatok 99%-ára gondolok, ahol mindig hallani a beszélő eredeti hangját a szinkron alatt, halkabban. Ez miért jó?

2012. aug. 21. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Mert az csak alábeszélés!

Egyébként a régi DAvid Attemborough filmeket is ugyanígy "magyarították".


Mivel kevesen beszélnek benne, így sokkal olcsóbb alábeszélni, mint szikronizálni... szerintem

2012. aug. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mennyivel lenne drágább teljesen letekerni a szereplők hangját? Szerintem semmivel sem. Amúgy most hogy mondod, beugrott az öreg David bá. Annó kicsinek szerettem az öreg műsorát. Akkor még volt színvonal a TV-ben, nem ez a győzike féle hányástenger, meg a lólik meg a darázs féle néphülyítő fosadék ment. Régi szép idők...


Amúgy köszi a választ.

2012. aug. 23. 12:11
 3/8 A kérdező kommentje:
lólika na... tudjuk mire gondoltam
2012. aug. 23. 12:12
 4/8 anonim ***** válasza:

Olcsóbb és kevesebb munkát is igényel. Alámondáskor nem kell ügyelni a szájszinkronra, a hibák beleférnek, és még a fordító is megengedheti magának, hogy lazább legyen, hiszen a szövegének nem muszáj tökéletesen ráillenie a szájmozgásra. Lényegében csak rábeszélnek az eredeti hangsávra -- ez sima, primitív munka, amit akár egy otthoni hangfelvevővel is meg lehet csinálni. Plusz a színészeket sem kell igényesen összeválogatni.


Rendes szinkronhoz ezzel szemben eleve olyan hangsávok kellenek, amik csak az "egyéb" hangokat tartalmazzák, de a beszédet nem. A fordítónak precízebben kell dolgoznia, a színészeknek jobban oda kell figyelniük, aztán a felvett hangokat még be is kell "illeszteni" a többi hangsáv közé, hogy ne lógjanak ki. És ha a színész nem jókor mondott valamit, akkor vagy a teljes jelenetet újra kell venniük, vagy pedig külön szakembereket kell fizetni, hogy utólagosan szájra illesszék a hangokat.

2012. aug. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, így már érthetőbb, és logikus a dolog. Köszi még 1*
2012. aug. 24. 11:34
 6/8 soldierdan ***** válasza:

Akkor most megfogsz döbbenni kedves kérdező, ugyanis a 80-90-es években a nem forgalmazott filmeknek is ilyen szinkronja volt !


http://www.youtube.com/watch?v=brGI-nCpxFk

2012. dec. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Több éve amúgy az Animal Planet-en láttam olyan természetfilmet, amiből kikeverték az eredeti beszédet, és úgy mondták rá a szöveget. Persze a szájszinkron teljesen elmaradt, de én így is meglepődtem, hogy van ilyen. Aztán ugyanannak a sorozatnak a következő része megint a megszokott "fölébeszéléssel" ment.
2012. dec. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

alámondásnak hívják, nem fölébeszélésnek, de mindegy is.


ahogy a többiek leírták, olcsóbb így megoldani, mint rendesen szájra igazítani a szinkront. viszont amiről senki nem beszélt, hogy dokumentumfilmeknél és hír műfajnál azért is alkalmazzák inkább ezt, mint a rendes szinkront, mert hitelesebb, kevésbé átverés szagú hogy hallod az eredetit is, meg sem próbálják elhitetni veled, hogy ő a te nyelveden beszél, mikor nem így van. így jobban átjön valami az erdeti nyelvből, hangulatból még ha rá is va keverve a magyar szöveg.


Amerikában pl. kimondottan utálják a szinkront, mert nem elég természetes nekik. minimum részben ezért is van, hogy annyi máshol készült filmet inkább újraforgatnak amerikai változatban, minthogy szinkronizálják - persze az sem mellékes, hogy így jobban pörög a saját filmgyártásuk és gazdaságuk is...

2020. jan. 22. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!