Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Sci-fi, űrhajós filmek, és a...

Sci-fi, űrhajós filmek, és a lehetetlen hangok?

Figyelt kérdés
Most komolyan, mikor dollár milliókat költenek egy filmre, annak effektjeire, nincs ott egy fizikában jártas ember sem aki felhívná a figyelmet a tényre, hogy légüres térben nem lehet az űrhajóknak hangjuk, vagy a lézerfegyvereknek?

2012. júl. 15. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:
ember nem vagyok nagy scifi fan de gondolkozzál te neked tetszene ha egy kb némafilm lenne 2012-ben??
2012. júl. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem néma filmet várok, hanem ha már minden képi világban törekszenek a realisztikára akkor hangzásban miért nem lehet?
2012. júl. 16. 15:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Igazad van. :) Nekem még az szokott eszembe jutni, hogy amikor az űrhajó halad, akkor mellette elhúznak a csillagok. Viszont a csillagok olyan messze vannak, hogy mozgás közben is csak pontnak látszanának a valóságban. Csak ha nem lenne a hang meg nem látszana, hogy mozognak a csillagok, akkor úgy tűnne, mintha egy álló űrhajót mutatnának, mert az emberek a földi viszonyokhoz vannak szokva. Ja, és még valami eszembe jutott: ha fölrobban az űrhajó, az valószínűleg nem látványos tűzijáték lenne, mert az űrben nincs levegő, ami táplálja a tüzet. Esetleg egy nagyobb űrhajó robbanhat így, de egy kisebb egyszemélyes nem nagyon. De ez kell az élményhez. Engem borzasztóan zavarnak a logikátlanságok, szóval megpróbálok nem gondolni ezekre, mert csak elrontaná az élményt.:)
2012. júl. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Most már létezik olyan film (2012-ben még nem volt) Gravitáció a címe
2014. máj. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!