Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hófehérkés rajzfilmsorozat -...

Hófehérkés rajzfilmsorozat - emlékszik valaki erre a mesére?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban láttam ezt a mesét, sok része volt, talán úgy '95-00 között adhatta a tévé. Nem a Disney féle Hófehérke volt, mások készíthették (azt sem tartom kizártnak, hogy anime volt, annyira nem emlékszem a karakterek kinézetére). A törpéknek is más nevük volt, Kuka pl. azt hiszem Picur volt.

A sztori nagyjából arról szólt, hogy ugye itt is üldözte Hófehérkét a királyné, és menekültek, közben mindenféle tájat bejártak, a királyfi is velük volt. Egy olyan epizódra emlékszem, hogy egy elvarázsolt erdőbe kerültek, ahonnan nem tudtak kijutni, és a bokrokból valami gombaféle kis lények jöttek elő. Egy másik epizódban pedig egy gonosz nő (nem a királyné) szerelmes lett a hercegbe és nem akarta elengedni a birodalmából, fává változtatta, hogy örökké vele maradjon. Egyszer pedig több részen át egy kisbabát nevelgettek, aki aztán tündérré alakult. Rendes baba mérete volt, de átalakulva pici emberalakú szárnyas tündér volt, jöttek is érte a társai.

A vége felé kiderült, hogy a gonosz királyné azért gonosz, mert a 12. születésnapján a nagyanyja megszállta a lelkét, mikor ezt kiűzték belőle, újra jó lett és happy end lett a vége. Valakinek így dereng valami? Esetleg tudtok hozzá linket adni, mert egyelőre hiába keresem.


2012. jún. 15. 14:43
 1/4 anonim válasza:

Azt hiszem, én is emlékszem erre a mesére, és némi kutatás után sikerült megtalálnom az intróját:


http://www.youtube.com/watch?v=NlnC26nvpx4


És tényleg egy animéről van szó, az eredeti japán címe: Shirayuki Hime no Densetsu

Angolul pedig: The Legend of Snow White


Magyarul nem hiszem, hogy meg lehetne szerezni, szerintem a tévében csak akkor egyszer adták le és akkoriban még kevesen vettek fel ilyesmiket. Sőt, még angol szinkronnal sem találtam meg így hirtelen sehol. Youtube-on viszont fent van az egész franciául és japánul is, ami tudom, hogy nem a legmegfelelőbb, de több a semminél :-)

2012. júl. 3. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Itt van még egy oldal, ami a sorozattal foglalkozik elég részletesen, van egy oldal, ahol bemutatja a karaktereket, egy másikon meg rövid tartalmat ír az összes epizódról:


[link]

2012. júl. 3. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Most akadtam rá a youtube-on, németül fennvan minden rész.

http://www.youtube.com/watch?v=rXJSuXwrsFM

Én is nagyon szerettem :)

Bár az se rémlett, hogy Hófehérke volt benne, csak hogy gonoszak lettek benne a szereplők, és állandóan menekültek.

2013. nov. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ja, meg fennvan Wikipédián

[link]

és itt a magyar főcímdala:

http://www.youtube.com/watch?v=LkVdMCGPWbo

2013. nov. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!