Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Prométheus 2012! Csak nekem...

Prométheus 2012! Csak nekem volt kusza és értelmetlen a film?

Figyelt kérdés

- Miért nem a Földre ment vissza a nő a végén?

- Miért lett az elején öngyilkos az a "teremtő"?

- Mitől lett szupergonosz és szupererős az első megfertőzött fickó, akinek sav marta át az üveggömbjét?


2012. jún. 10. 19:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Azért, mert egész életében a válaszokat kereste az ember eredetére. Máskülönben meg nem maradt semmi, ami a Földhöz kötné. Elszánta magát, hogy megtudja, kik a teremtők és miért akarnak elpusztítani minket.

2. Azért, hogy életet teremtsen. Azzal a jelenettel akarták bemutatni, hogy kerültek az első aminosavak az ősóceánba.

3. Valószínűleg az egyik kígyószerű parazita miatt, ami megtámadta őket.

2012. jún. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első kérdésre megvan a filmben a válasz.

A másodikra szerintem az,hogy beáldozza magát a kísérlet céljából.A a fekete izé amit megeszik,valami vírus cucc..átalakítja ad dns-t vagy mi,így születik meg az emberi dns.

Harmadik kérdésre ugyanez a válasz,megfertőződött,azt ilyen lett.

De ezek csak az én feltevéseim..egyébként a film tényleg kusza,csak nekem más kérdések értelmetlenek.

2012. jún. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
61%

Nee... tegnap láttam, esküszöm életem legszörnyűbb filmje volt. Soha többet. Egy baromság. Alig várom, hogy vége legyen..


Bocsánat, ha valakinek tetszett, és bántó volt, de fúúúújj :D

2012. jún. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első jól írta, az első két kérdés válaszával egyetértek, viszont akinek sav átmarta az üveget ha jól emlékszem fejjel beleesett abba a fekete szarba ami az urnákból jött elő!A film megosztja az embereket, nekem például tetszett, látvány zene fantasztikus,a történet elég kusza de sok kérdésre rá lehet jönni ha az ember elgondolkodik!10-ből egy erős 8-ast nekem megér!
2012. jún. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, mindenkinek ment a zöld mancs.


Én egy "síma" idegen elől futkosó, levadászós filmet vártam, ahol csak azon kell aggódni, hogy a főszörny halála előtt a statiszták minél változatosabban legyenek kiírva a forgatókönyvből.


Nem egy elgondolkodtató thrillerre volt kedvem aznap este. Én 10-ből egy erős 4-est esetleg 5-öst adnék, mert vontatott volt és agyilag nehezen követhető, pedig nem kisegítős vagyok. :)

2012. jún. 11. 15:48
 6/10 anonim ***** válasza:
Lost írója írta forgató könyvet első pár éved iylen volt végére fog magyarázni szal önmagába véve lehet azthiszed te tudod de 2. 3. résznél fog majdcsak csattanó lenni amitől átértéklődik benned minden az előző részekből. Szerintem az volt gagyi ahogy Janek ennyit mondott ezek vegyi fegyverekkel kisérleteztek ez kb wtf vegyifegyver szakértő?
2012. jún. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az volt a baj, hogy túl nagy elvárásokkal ültél be a moziba. Szerintem általános, hogy aki egy új Alien mozit várt az leszólja a filmet, de akinek nem volt különösebb elvárása annak tetszett. Amúgy meg Ridley meg is mondta, hogy ez nem Alien film lesz és nem is igazi előzmény. Egy teljesen külön filmet akart csinálni, ami ugyan valamennyire az Alien univerzumban játszódik, de mégis megállja a helyét külön filmként.


Azt én sem vágom, hogy miért lett öngyilkos az elején. Szerintem nem teljesen stimmel, hogy életet akart teremteni, mert ha jól láttam azon a bolygón volt, ahová később jöttek az emberek, de ott meg nem fejlődött ki semmi élet. Vagy amit le tudok képzelni, hogy az a kezdetleges Alienek termetek meg ott, akiket fel akartak használni a teremtők. Mondjuk így is sem tiszta teljesen. Legalább egy évszámot írhattak volna, hogy mikor történt, hogy öngyilkos lett. Lehetett akár több millió éve, de 1-2 éve is mielött odajött a Prometheus. Meg akkor még ott volt az a hajó is az elején a bolygón..


Az első kérdésedre meg az a válasz, hogy azért, mert így tudnak folytatást csinálni, ha akarnak. És szintén ezért írták ilyen ködösre a forgatókönyvet, ami több kérdést tesz fel mint amit megválaszol. Be akarják csalogatni a következő részre a nézőket, hátha így többen nézik majd meg a kíváncsiságuk miatt. Persze a fedősztori az amit az első írt.


-------------------------------------------------------------------------


Azon már elgondolkodott valaki, hogy ha a robottal kettesben indult el a csaj az idegenek bolygójára, akkor a következő rész hogy fog folytatódni? Biztos, hogy nem csak ő lesz egyedül emberi szereplő, pedig a sztori szerint a film végén azonnal elindult. Nehéz belevinni még több szereplőt így, de majd csak megoldják, de azért remélem nemlesz túl erőltetett a dolog.


A másik, hogy a robot honnan tudta, hogyan kell használni az idegenek dolgait? Elméletileg semmi előzetes ismerettel nem rendelkezhetett, de mégis már az elején egyből tudja hová és mit kell nyomkodni. Meg ugye tudta, hol van a bolygójuk, amit persze a csillagtérképből is kiolvashatott, de akkor is nagyon furcsa ez az egész.

2012. jún. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 lacatka ***** válasza:

Nem vagyok benne biztos ,hogy miért volt ez a film ,kusza ,értelmetlen ,vagy ködös.

Szerintem ennél egyszerűbben ennyi információt nem lehet belepréselni 2 órába!

Az elején az öngyilkos alien teremtő szerintem nem a földön volt ! Mert az emberek ismerték ezeket a góliátokat! (apropó:DAVID)AZ ,hogy meg itta azt a trutyit azt jelképezte, hogy elakarta pusztítani az "ALIEN BIO fegyvert ", mert megmutatták ,hogy szét esett a DNS-e! Mondjuk az tény ,hogy a film szerint szar munkát végzett.

Az embereket pedig csak azért hozták létre ,hogy legyen egy fasza keltetőjük! Szerintem a vízbe eső gólem volt köztük a "Jó arc"!

2012. jún. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ridley Scott mondta, hogy az első rész, amikor "Öngyilkos lett" a teremtő az a földön volt.
2012. jún. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 lacatka ***** válasza:

Hol ,mikor,és hogyan mondta a rendező?

Az érdekelne elsősorban melyik szót használta a földre?

2012. jún. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!