Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik viszonylag új olasz...

Pro Patria kérdése:

Melyik viszonylag új olasz filmben hangzik el ez a mondat?

Figyelt kérdés
Pár éve az Oscar-díj átadáson láttam bejátszva, hogy olasz kommunisták tüntetnek (talán az első világháború után?), és az egyikük közülük azt mondja: "Az utolsó királyt az utolsó pápa beleivel fogjuk felakasztani!"
2012. máj. 27. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez egy Denis Diderot idézet!

"Az emberiség nem lesz szabad, amíg az utolsó királyt meg nem fojtják az utolsó pap belei."

2012. máj. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lehet, és köszönöm, de a filmben is elhangzik, és érdekelne, miben.
2012. máj. 31. 21:23
 3/6 anonim ***** válasza:

A Vincere-ben (2011.) elhangik ez a mondat.


[link]



És egyébként A csillagos emberben is (L'uomo delle stelle, 1995.).


[link]



A Subzin-ban találtam ezeket, ami egy felirat adatbázis filmekhez és filmsorozatokhoz:


[link]

2017. okt. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Úristen, köszönöm. A 2011-es évet tudtam, egy másik film trailerére, A szivárvány harcosaira (ez is mocsok volt, mert háromféle címen fut, az eredetin, és két angol címen, a wikis díjátadók listáján is hol így, hol úgy szerepel, ami rohadtul megnehezít mindent) emlékeztem, ami ugyanezen a filmes díjátadón volt, és ez a film alapján próbáltam a kapott jelöléseiből, a leforgatása évéből, és így az adott év ennek szereplésével zajló filmfesztiválainak listájából keresgetni ezt az olasz filmet, de hiába kerestem mindenhogyan évek óta, velencei filmfesztivál, Oscar, stb, kerestem végig a jelölteket mindenféle kategóriákban ebből az évből, nem találtam. Mindjárt 2018 van, és én azóta keresem a filmet vissza-visszatérve rá. Mindig eredménytelenül. Köszönöm!

Ment a zöld kéz! Ha lehetne, duplán.

2017. okt. 14. 13:08
 5/6 A kérdező kommentje:
Furcsa, hogy mindenhol 2009-esnek írják ezt a filmet, pedig az biztos, hogy A szivárvány harcosaival láttam egyazon filmfesztiválon, ami pedig szintén 2011-es, mint ahogyan a te adatbázisodban ez az olasz film is.
2017. okt. 14. 14:59
 6/6 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy segíthettem!

Ami a megjelenés dátumát illeti az IMDb.com alapján a film 2009-ben jelent meg először, de a vannak helyek, ahol csak később debütált, pl. a romániai filmfesztiválon 2010-ben, az Angers filmfesztiválon meg 2015-ben vetítették.


[link]

2017. okt. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!