Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ki tud mondani vmi jó sorozato...

Ki tud mondani vmi jó sorozatot? Mi a kedvencetek?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 5. 13:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Gossip Girl, CSI - A helyszínelők. Ezek a kedvenceim. :D
2012. ápr. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Agymenők, Shameless-szégyentelenek, 13-as raktár, Internátus
2012. ápr. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Milyen műfajban? Angolul vagy magyarul? Futó vagy befejezett/kaszált?

Hiába ajánlanának drámát, ha neked a vígjáték tetszik.


Azért két drámát mondok: Shameless US (2 évad eddig) és Breaking Bad (4 évad eddig), amik egyszerre tudnak humorosak, nyomasztóak és izgalmasak lenni, mindkettőt angolul érdemes nézni.


[link]

Breaking Bad - egy iskolai tanárról szól, aki megtudja hogy tüdőrákja van, ezért drogot kezd gyártani és terjeszteni, hogy halála után is gondoskodni tudjon a családjáról. Nagyon jól végigkövethető az évadok során a karakterek jellemfejlődése, és bár minden részben van valamilyen humoros jelenet, mégis a dráma erősen átjárja - kb. 3. évadban vettem észre, hogy nincs benne háttérzene, mert annyival magával tud ragadni a történet.


[link]

Shameless US - egy Chicago külvárosában élő egyedülálló apa és 6 gyerekének életét lehet követni, ahol az alkoholista apa nem foglalkozik senkivel magán kívül, és a legnagyobb gyerek gondozza a kicsiket. Viszont nem a sajnálatra alapoznak, hogy nekik milyen rossz, hanem azt lehet látni hogy az ő számukra természetes körülményekben hogyan boldogulnak (például hogy kiesik a foguk a rossz étrend és higiéniás körülmények miatt, vagy hogy a 10 éves gyereknek is munkát kell szerezni ahhoz hogy meg tudjanak élni). Ugyanakkor itt sokkal több a humoros elem, az anyacsatorna miatt pedig szabad a káromkodás és a meztelenség. Az első évad pedig télen játszódik, amitől még nyomasztóbb és nehezebb a szegénység.

2012. ápr. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nézz Így jártam anyátokkal sorozatot. Attól nem sok jobb van. Garantáltan feldobja a hangulatot és nehéz vele leállni.
2012. ápr. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A Breaking Badet és az Agymenőket én is ajánlom.

Amúgy ha felnőttebb, akkor Californication, Ments meg, Misfits.


Ha inkább tinisorozatot szeretnél, akkor Glee, Buffy, Angel, Veronica Mars, Skins UK

2012. ápr. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Komolyan nem értek pár embert...kérdez valamit, de kifejteni véletlen sem fejti ki a kérdést, nehogy már hasznos választ kapjon.

Nem fogok 50 sorozatot leírni, amikor kiderül, hogy Barátok Köztön és Jóban Rosszban-on nevelkedsz, és ezekhez hasonlóan színvonalas cucc kéne.


Mihez hasonlítson, milyen kategória, csaj/fiú vagy-e, stb.

2012. ápr. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
igazából nem tudom mért kell felkapni a vizet, nem kötelező válaszolni. azért nincs kikötés mert alapjáraton bármi jöhet, ha valaki ír vmit utánanézek és eldöntöm.ennyi segítség nekem bőven elég és köszönöm a tippeket !
2012. ápr. 5. 16:48
 8/14 anonim ***** válasza:

Azért kell ezen felkapni a vizet, mert nem ez az első eset.

Hidd el, ha egyszer láttam volna egy ilyen kérdést akkor pont leszarnám.


Akkor írok párat, kezdjük a legjobbakkal és jelenleg is futó sorozatokkal:

- Breaking Bad

- Sons of Anarchy

- Game of Thrones

- Spartacus


Jöhet a középmezőny:

- Justified

- Boardwalk Empire

- True Blood

- Supernatural

- The Walking Dead

- House

- Suits

- Dexter


Sitcom (vígjáték):

- How I Met Your Mother (első 2-3 évad)

- Rules of Engagement

- Archer

- Family Guy

- The Simpson (meg még ezer animációs, többet nem sorolok fel)

- Californication

- Eastbound & Down

- Misfits (bár ez inkább drámák közé kéne, hogy kerüljön, de tele van poénnal is)

- Modern Family


Már véget ért (mondhatni kult) sorozatok /vígjáték/:

- Arrested Development (de hamarosan jönnek új részek, szóval nem ide kellett volna írnom, de évekig pihent)

- Friends

- Better Off Ted

- Entourage

- Scrubs

- My Name is Earl


Véget ért drámák:

- Firefly (alap sorozat)

- The Shield

- The Pacific

- Band of Brothers

- The Wire

- Oz

- Sopranos


Ezek közül van sok zseniális sorozat, meg pár ami nézhető, amíg nézed kikapcsolsz, szóval egyiket sem gáz elkezdeni.


És mondhatni ezért is volt az előző kommentem olyan, amilyen, nem lett volna jó teljesen feleslegesen ennyit írni meg összeszedni a sorozatokat.

2012. ápr. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Meg sok brit sorozatot kihagytam, Luther, Sherlock, Skins, és még sok, most ennyit tudok.
2012. ápr. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A szökés.
2012. ápr. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!