Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen sorozat a Mad Men?

Milyen sorozat a Mad Men?

Figyelt kérdés
Kedvenc sorozatom a Sírhant Művek. Szeretem a markáns stílusú, fanyar humorú, mégis mély, hiteles drámai sorozatokat. A Mad Men tetszeni fog-e nekem?
2012. márc. 3. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Mivel mi nem vagyunk te, így fogd magad és nézz meg 2-3 részt aztán eldöntöd. Ennyire ne legyél életképtelen légyszi.
2012. márc. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Megnézed az első 3 részt, és utána döntesz.

Ez minden sorozatra igaz (bár van olyan, amelyiknek egy egész évad kell a beindulásra).


Ha tényleg nagyon komoly dráma kell: Breaking Bad.

Jelenlegi legjobb sorozat a tv-ben (persze csak Sons of Anarchy mellett).

És ha már írtam, akkor SoA.

Ennek is megéri adni egy esélyt, 5 rész után "szabadul el", és aztán nem fogod tudni abbahagyni.


Mad Men is jó sorozat, de az előző kettőhöz képest minden más sorozat csak második lehet

2012. márc. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyező az ízlésünk kedves kérdező, de engem emellett még történelmi sorozatok/filmek is érdekelnek.


A Braking Bad nagyon jó, egyik kedvencem. A Sírhant műveken már túl vagyok, a végén azt kívántam bárcsak kitörölhetném az emlékeimet róla, hogy újra megnézhessem az újdonság varázsával. :D Nagyon megfogott!


Ajánlani tudom neked a DEXTER-t, HOMELAND-et, THE WALKING DEAD-et(igaz ebben zombik is vannak, de ne tévesszen meg ez az "aprócska" dolog ) és a THE KILLING-et.


Tölts le belőlük 1-1 részt, hogy megtudd akarod-e folytatni.


Nekem itt van a gépemen a Mad men és a Songs of Anarchy első része, de még nem jutottam el odáig, hogy megnézzem, de ma bepótolom. :)


Ha esetleg érdekelnek történelmi sorozatok, szívesen ajánlok azt is.


Ha úgy döntenél, hogy letöltöd amiket ajánlottam, írd meg hogy tetszett. :)



29/Lány

2012. márc. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Történelmi sorozatok is hatalmasak, Spartacus, Tudors, Rome, Game of Thrones, stb.


Van pár sorozat, amiből érdemes tényleg több részt nézni, Spartacus és SoA is 5. rész után indult be, mert addig "ellenőrizték" őket a fejesek, nem kaptak szabad kezet (legalábbis SoA esetében így volt, Spartacusnál csak be kellett indulni)

2012. márc. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kb. azokat ajánlottam volna neked, mint az előttem szóló , bár én azok közül csak a Tudors, Rome és a Game of Thrones-t láttam, de mind nagyon tetszett.


Hasonlóan jó a The Borgias vagy a Camelot (bár az utóbbi számomra felejthető).


29/L

2012. márc. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Tegnap este elkezdtem a Mad Ment; az első két epizódot néztem meg. Tetszik a stílus, jó a főszereplő karaktere, de egyelőre talán túl sok a moralizálás. Eddig 7-8/10, de persze nem akarok két részből messzemenő következtetéseket levonni. Folytatni fogom, ez a lényeg.


Az általatok írt sorozatokból is láttam már ezt-azt.

A Trónok harca 1. évadot végignéztem, nagyon jó, de mivel az életszerű környezetbe ágyazott drámai sorozatokat jobban szeretem, így ez annyira mégsem fogott meg, mint például a Sírhant Művek, ami ugye a viszonyítási pontom mint 10/10-es sorozat.


Már láttam részeket a Dexterből, de arról azt hallottam, hogy később nem lesz valami nagy szám, úgyhogy inkább jegeltem a megtekintését.


A Homeland első részét is láttam: nagyon tetszett. Sajnos valamiért félbehagytam az első rész után; családi okok... Azóta pedig azért nem kezdtem újra, mert még nem készült el elég epizód, hogy belekezdjek.


A Totál szívás... hát igen, rengetegen dicsérik. Az a helyzet, hogy itt is csak az első részt néztem meg, s bár érdekesen indult, nekem kicsit ellenszenves a főszereplő (nem annyira a karakter, mint inkább maga a színész, aki alakítja), így ezt is jegelem, noha tudom, ez a sorozat nagyon be fog indulni később.


Más sorozatokról is sok jót hallottam már: A drót, Gengszterkorzó, Maffiózók. Ezek mennyire drámaiak, színvonalasak (ha éppenséggel a SÍrhant Művek a mérce)?

2012. márc. 4. 11:46
 7/7 anonim ***** válasza:
79%

The Wire alapsorozat, ennek a "társa" meg a The Shield, ami szintén kihagyhatatlan.

Hogy mennyire hasonlít a Six Feet Under-hez nem tudom, azt még nem láttam (de rajta van a listámon), de mindkettő erősen ajánlott sorozat.


The Sopranos is szintén egy jó sorozat (mondjuk ez bármelyik HBO sorozatra mondható, csak valamelyik nem jön be egy-két embernek), előbb-utóbb azt is érdemes megnézni.

Boardwalk Empire nekem nem jött be 5-10 rész után, de lehet majd visszatérek hozzá. Az is jó sorozat lenne, csak nem nekem való.

Az összes sorozat amit írtál ajánlott, pár részbe mindenképp nézz bele, az összes úgy sem fog tetszeni, de azt nem tudhatjuk, hogy a te ízlésednek épp mi jön be.


Dextert meg nézném tovább a helyedben (pláne ha nagy Six Feet Under rajongó vagy, Michael C. Hall a Dex főszereplője, akit ugye minden SFU részben láthattál).

Bár szerintem nem olyan jó sorozat, mint akármelyik másik amit ennél a kérdésnél már írtunk, de nem bántam meg azt a 6 évadot eddig, hiába voltak gyengébb részek is.

2012. márc. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!