Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Csillagok Háborúja (Star...

Asd4ever159 kérdése:

A Csillagok Háborúja (Star Wars) filmet miért úgy készítették, hogy először a 4.5.6. és csak utána készítették el az 1.2. és a 3. -t?

Figyelt kérdés
2012. jan. 23. 21:24
 1/9 bánomisén ***** válasza:
100%
Mert az első hárommal felkeltették a figyelmet plusz pénzt is kerestek vele, aztán jöhetett az eleje. Szerintem jól csinálták, nem hiszem, hogy fordított sorrendben is ilyen sikeres lett volna a SW.
2012. jan. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egyszer régen azt olvastam, hogy George Lucas 9 részesre tervezte a fimsorozatot, de először (az akkori forgatókönyv szerinti) legmozgalmasabb filmet készítették el, hogy biztos legyen a siker, és legyen pénz a folytatásra. 200-ig akarta befejezni mind a 9 részt. Eredetileg azt tervezte, hogy az első 3 rész a három főszereplő korábbi életéről fog szólni.

Aztán a technika fejlődése kicsit változtatott az elképzeléseken...

2012. jan. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
10%
a IV, V, VI az EREDETI csillagok háborúja trilógia. először azt írta meg Lucas, utána amilyen nagy sikere lett megcsinálták az előzményt is, ami lett az I, II, III
2012. jan. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
jó de akkor még gondolom nem IV,V,VI volt a címe
2012. jan. 24. 20:45
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

Két trilógia van.

1977-ben először az eredeti trilógiát készítették el (Ezért EREDETI trilógia)Az új remény, A Birodalom visszavág, A Jedi visszatér

1999-ben az új trilógiát kezdték el csinálni. Bajlós árnyak (1999) A Klónok támadása (2002 vagy 2003) és A Sithek bosszúja (2005)


De a Star Wars univerzumban ezek ilyen sorrendben játszódnak:

YE 32: Bajlós Árnyak

YE 22: A klónok támadása

YE 19: A Sithek bosszúja

YE 0-YU 0: Az új remény alias Csillagok háborúja

YU 3: A Birodalom visszavág

YU 4: A Jedi visszatér


YE: Yavin-i csata előtt

YU: Yavin-i csata után

A Yavin-i csata az eredeti trilógia 1. részében van.


Egyébként az új trilógia szar. Csak a desing jobb mint az eredetiben. Ezt maga George Lucas is elmondta

2012. jan. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én az újat se mondanám szarnak, csak gyengébb mint az eredeti :) viszont pl. ewan mcgregor nagyon jól alakít benne szerintem, és persze ott tűnik fel darth maul is, aki igencsak érdekes karakter szerintem :D (de mondjuk a midikloriános rész az megbocsájthatatlan az első részben, és az egész történetben.... na mindegy ez már más tészta :D)
2012. jan. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Énszerintem az I, II, III jobb mint a régebbiek mert valahogy a cselekménye is jobb. De ez csak személyes vélemény. Amúgy olvastam olyat is nemtom mennyire igaz, hogy Lucas tudta, hogy az I, II, III részhez a régebbiekhez képest fejletebb filmes technika kéne mint a IV, V, VI-hoz és ezért csinálták meg fordított sorrendben, de nemtom ez mennyire igaz.
2012. jan. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%
igen, nyilatkozta hogy a technika még nem érte utol a képzeletét, de azt hiszem ezért várt az I-II vagy a II-III között. nem ezért kezdte a IV. résszel
2012. jan. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ismereteim szerint ez is közrejátszott, de ebben nem vagyok biztos. A lényeg a Star Wars örök ;)
2012. jan. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!