Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek miért népszerűek...

Szerintetek miért népszerűek a soroztatok?

Figyelt kérdés
Érvelő fogalmazást kell írnom és közvélemény-kutatást szeretnék tartani : ki szerint miért népszerűek a sorozatok? Ha hasznosak, miért? Ha károsak, miért? Kinek mi a véleménye?
2011. nov. 8. 16:40
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*sorozatok
2011. nov. 8. 16:41
 2/11 anonim ***** válasza:

Én személy szerint egyre kevesebbszer nézek TV-t, de a kérdésre válaszolva:

A sorozatok fent tudják tartani az érdeklődést, kíváncsi vagy a folytatásra, ezért ülsz mindig a TV elé adott időpontban. Hátránya: ha lemaradsz az elejéről nem biztos, hogy érteni fogod a történéseket. Káros: Elveszi az időt a családtól. (Igaz, minket egy-egy sorozat pont hogy összehozott) Hasznosnak nem mondanám, max szórakoztatónak.

Bár valamennyi kultúrát azok is közvetítenek.

2011. nov. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én a karakterek miatt nézek a sorozatokat. Egy-egy film csak másfél óra, azalatt nem lehet történelmi krimit csinálni, lélekboncolni és ütős poénokat belerakni, mindezt egyszerre, vagy csak nagyon ritkán. Egy sorozatban minden benne van, ha jól csinálják. Max heti pár óra, a hátránya meg... Nos, nézzünk rá a Jóban rosszbanra például.
2011. nov. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

mert a minőségük a 2000es évektől kezdve hatalmasat ugrott.

nem ritka,hogy egy rész költségvetése megegyezik egy mozifilmével.

és így egy történetet,kalandot jobban kibontva,részletesebben élvezhetünk,mintha besűrítenék a sztorit egy mozifilmbe.

2011. nov. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
szerintem azért hasznosak, mert egy rész ugye elég rövid, lehet nézni pl kajálás közben, vagy pihenésképpen, nem vesz el egyszerre másfél-két órát. a káros része meg ugye az, hogy minden nap/héten nézni "kell". mondjuk a napi sorozatokat speciel nem szeretem, nem is nézem, így a heti 20-30 perc nem olyan sok.
2011. nov. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A sorozatok is alapvetően filmek, hiszen ugyanúgy vannak konfliktusok, megoldandó problémák, katarzis, érdekes karakterek, feszültség, izgalom, stb, viszont a játékfilmekkel ellentétben a sorozat hosszabb távon "tervez a nézővel", vagyis nem csak egyetlen estére akarja lekötni a figyelmét, hanem hetekig, hónapokig, akár évekig is.


Fontos leszögezni, hogy amennyiben amerikai sorozatokról van szó, akkor azokat elsősorban szórakoztatóipari termékekként kell vizsgálni, azaz egy olyan üzleti vállalkozás (a megrendelő tévécsatorna) termékeként, amit a fogyasztóknak (a nézőknek) kíván eladni. (A mai értelemben vett tévésorozatok amúgy is az USA-ban indultak, és ma már ezt a gyártási- és marketingmodellt használják a világ nagy részén - több-kevesebb sikerrel.)

Az is fontos, hogy kereskedelmi csatornákról van szó, amiknek profitot kell termelniük, azaz el kell tudni adni a reklámidőt, amihez nézettség szükséges. Nézettséget pedig olyan műsorokkal lehet elérni, amiket sokan néznek meg, ezért van az, hogy az USA-ban elkaszálhatnak pl. egy Caprica-t - hiába a BSG-franchise -, amennyiben a nézettsége országosan - kb. 260 millió lakos mellett - alig pár millió, esetleg 20-30 millió. (Ekkora nézettség nálunk vagy elképzelhetetlen, vagy tévétörténelmi rekord :) )

Tehát a tévécsatornáknak elemi érdekük olyan sorozatok gyártása, ami képes hosszú ideig nagyszámú nézettséget produkálni. Mivel Hollywood alapvetően formálja a nézők mindenkori ízlését, nyilván figyelembe kell venni az ilyenfajta visszajelzéseket is, hogy pl. épp divatban vannak-e a vámpírok, mint manapság, így az HBO tarol a True Blood-dal, vagy hogy a detektívtörténetek már jóval a tévé előtt is népszerűek voltak, így egy nyomozós sorozat jó eséllyel sikeres lehet (lsd. a CSI-sorozatok évek óta tartó sikerét).

Ritkán előfordul az is, hogy egy sorozatnak kialakul egy stabil rajongótábora, ami képes fenntartani - sőt, követeli - nagyon sokáig a folyamatos gyártást és az újabb szériákat (pl. Star Trek, ami az 1960-as években indult).


A tévésorozatoknak tehát olyanoknak kell lenniük, amik nem csak 45 percre, de akár évekre is képesek lekötni a nézőket. Nem is feltétlenül fontos, hogy szoros következetesség és folyamatos kapocs legyen az egyes epizódok között, elég egy kerettörténet, amitől hébe-hóba el lehet térni, és közben be lehet mutatni a szereplőket a konfliktusaikkal az életükben, stb.

Különösen fontos, hogy olyan problémákkal kell szembesíteni a karaktereket, amikkel a nézők könnyedén tudnak azonosulni (pl. családi gondok), mert akkor közelebb érzik magukhoz az egészet, ill. bizonyos élethelyzetek megmozgatják a fantáziájukat, ami még szorosabb azonosulást tesz lehetővé, akkor is, ha pl. sosem fognak űrhajót vezetni, vagy zombikra vadászni, de a körítés olyan, hogy bele tudják képzelni magukat egy adott szituációba.


Úúúúú, tök jól meg tudnám írni a dogádat, hallod :D:D:D:D:D:D

2011. nov. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok választ, nagy segítség voltatok :) Az utolsó válaszolónak külön köszönet hogy ennyire kifejtetted, egyszer ha alkalmad nyílik rá akkor javaslom hogy írj a témáról :D Köszi mindenkinek, kíváncsian várom a tanárom visszajelzését a dogámról :D
2011. nov. 9. 18:20
 8/11 anonim ***** válasza:
Nincs mit, 1,5 éve filmkritikákat írok egy online magazinba, meg általában jó 20 éve foglalkozom a filmekkel, szóval azt hiszem, eléggé ismerem a témát :D
2011. nov. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én az utobbi 3-4 évebn álltam ráa sorozatokra. Előtte nem igazán érdekelt.

Kizárólag eredeti nyelven szeretem nézni, feliratosan és ugye ebből következik, hogy Barátok közt fan vagyok. :)

Drámákat,horror-thriller és történelmi jellegű sorozatokat nézek leginkább (Breaking Bad, Dexter , The Killing , The walking dead, Homeland, Tudorok, The Borgias, Rome, Game of thrones ).

Hasznos, mert munkából hazajövök és elalvás előtt jó nézni ilyesmiket. :)

Ha káros is, én még nem tapasztaltam.


Sok sikert na fogalmazáshoz!


29/L

2011. nov. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
*Kizárólag eredeti nyelven szeretem nézni, feliratosan és ugye ebből következik, hogy NEM!!
2011. nov. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!