Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Vannak itt igazi X-Men fanok?

Vannak itt igazi X-Men fanok?

Figyelt kérdés
Akik nem a filmeket, hanem mondjuk a képregényeket szeretik (az igazi X-Men sztorival)?
2011. okt. 31. 23:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Én többé-kevésbé annak mondom magam, már ha fan-nak nevezhető az, ha megvan az összes magyar kiadású képregény, ami anno a 90-es években megjelent. :)
2011. nov. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hah, van egy! de jó! :D

Hmm, irigyellek! :) Nem tudod, hogy most honnan tudnék képregényeket szerezni, viszonylag olcsón?

2011. nov. 2. 14:37
 3/6 anonim ***** válasza:

A régi Semic-es lapokat a vaterán és teszveszen meg lehet venni, de kösd fel a gatyádat, ha össze akarod gyűjteni mindet, meg persze ott van a legelső történet is, ami a Pókember-ben jelent meg. (ebben Vihar-t majdnem a szolgájává teszi Drakula gróf)

Magyarul megjelentek még az Ultimate X-Men részei is (sajnos nem mind), ezeket Újvilág X-Men-néven keressed.

Ma már sajnos csak könyvesboltokban, képregényboltokban lehet kapni X-Men-t, az újságárusokon keresztül történő terjesztés évekkel ezelőtt megszűnt.


Sajnos, annyira kicsi a magyar piac és annyira nem vesznek az emberek képregényeket, hogy nem éri meg nagyobb példányszámban kiadni a címeket. Na meg az sem tesz jót a műfajnak, hogy az átlagember gyermeteg műfajnak tartja a képregényt, amit csak gyerekek olvasnak. Ez persze közel sincs így, mindenesetre ez a vélekedés is közrejátszott abban, hogy taccsrategye a magyar képregény-életet.

2011. nov. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, ez nagyon sajnálatos, hogy az emberek így gondolkodnak. Hasonló a helyzet az animékkel, ez saját tapasztalat; azokat is sokan gyerekesnek vélik, habár műfajaikat tekintve vannak különösen felnőtteknek gyártottak is. Én régen "animéztem", most már nem, viszont pl. a Marvel "világa" nagyon megfogott. :) Persze még nagyon kezdő vagyok a témába, ezért is reméltem hogy belebotlok egy hozzád hasonlóba, ha szabad így fogalmaznom, persze a kifejezés kizárólagosan pozitív értelmével. :))

Köszönöm a tippeket, hát utána nézek! Azok a képregények, amelyek nem lettek magyar nyelvre fordítva, kaphatóak angol nyelven hazánkban? Vagy csak rendeléssel lehet azokat beszerezni?


És még egy kérdés, ha nem zavar; esetleg olvasási sorrendet tudnál mondani? Mindenhol mást olvastam, és nem akarok belekuszálódni. :)

2011. nov. 6. 22:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, a képregények kishazánkban kb. az animék-mangák, ill. általában a rajzfilmek szintjén vannak, pontosabban a közvélemény így kezeli ezeket, egy kalap alá véve az egészet, anélkül, hogy tudnák, miről van szó.

Sajnos, az emberek lusták és buták, ami nem érdekli őket, azzal még a legminimálisabb szinten sem akarnak foglalkozni, ezért tájékozatlanok, műveletlenek, stb. És nem csak ilyen semmi kis témában, hanem akármiben. Ez csak egy jó példa arra, hogy az ilyen apróságok esetében sem fontos a pontosságra való törekvés, de akkor mit várunk tőlük tényleg fontos dolgok esetében?...


Ami engem illet, én általában kedvelem a képregényeket, mivel - szintén a közhiedelemmel ellentétben - ez nem egy csak szuperhősös történetekre korlátozódó műfaj, hanem annál lényegesen több. Ez egy ugyanolyan vizuális kifejezési eszköz, mint a festés, vagy a fényképezés. Ugyanúgy képes komoly jelentést hordozni magában, nem csak Garfield-ot, meg TinTin-t :) Csak hát az emberek ezt sem tudják...


Képregényboltokban (ha még van valahol) szerintem biztosan lehet kapni angol nyelvű képregényeket, de ennek bővebben utána tudsz nézni pl. a www.kepregeny.net oldalon, ami valószínűleg Magyarország legnagyobb és legjobb tematikus honlapja. Van fórum, hírek, stb.


Úgy érted, X-Men olvasási sorrend? Hát az első számtól haladj sorrendben :):):):)

De ha hozzá tudsz jutni, akkor kezdjed a 60-as évekbeli történetekkel, hiszen akkor indult maga a cím is. Azok persze még kicsit másmilyen képregények, a régi stílust követik rajz és történetek szempontjából is. A modernizálásra kellett várni pár évtizedet, akkor jött a csapathoz pl. Rozsomák, Kolosszus, stb, és onnantól a történetek is sokat komolyodtak. A legújabb képregények a 2000-es évek elején indultak (Ultimate X-Men), ezek már teljesen a mai modern világban játszódnak, de a történetek megtartották az eredeti támpontokat is (pl. mutánsüldözések), de mindezt napjainkban.


Igazából annyira szerves sorrend nincsen, habár sok dolog épül egymásra következetesen, de az egyes sorozatoknak önálló történetei vannak, nincsen annyira szoros kapcsolat pl. a régi és az új X-Men között, hiszen mások a szereplők, mások a konfliktusok.

2011. nov. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nemrég kezdtem el olvasni a képregényt, a legeslegelején. :D Odavagyok érte! :)
2011. dec. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!