Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Most hogy vannak ezek a Dűne...

Most hogy vannak ezek a Dűne filmek?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, van egy 1984es és egy 2000es gyártású Dűne című film, plusz még a 3 részes Dűne gyermekei 2003ban. Van még ezen kívül is? Még vmi oldalon vki emlegetett dűne miniseriest a 2003ason kívül. Az itt felsoroltak kapcsolódnak egymáshoz?
2011. okt. 11. 10:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Van ugye a '84-es film, amit David Lynch rendezett.

Aztán van a 2000-es, amit tévés minisorozatnak mondanak, és van a 2003-as A Dűne gyermekei-sorozat.


Ezek között annyi a kapcsolat, hogy ugyanazt a történetet dolgozzák fel, azaz Frank Herbert regényét, de ha arra gondolsz, hogy esetleg a 2000-es film folytatása-e a 84-esnek, akkor a válasz: nem.


Viszont lesz 2014-ben is egy Dűne-film, ami valószínűleg egy remake, vagy inkább reboot lesz.

2011. okt. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Na, erre voltam kíváncsi, köszi a kielégítő választ. Azt hiszem minden kérdésemre kaptam választ!
2011. okt. 12. 09:38
 3/3 Bgs ***** válasza:

Régi a kérdés, de megér egy kiegészítést.


Van egy híres "el nem készült Düne film is", a Jodorovsky féle a hetvenes évekből. Sokak szerint a legnagyobb befolyású el nem készült film. Sok filmre volt hatással így vagy úgy (Star Wars, Lynch féle Düne, Alien sorozat, képregények, stb.)

2014. szept. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!