Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a különbség a szappanopera...

Mi a különbség a szappanopera és a teleregény között?

Figyelt kérdés
2011. aug. 3. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A szappanopera tipikusan a dél-amerikai produkcióra mondható el, ahol fő téma a szerelem, társadalmi-gazdasági helyzetek (szegénység-gazdagság, cselédek, szolgák - módos emberek) bemutatása.


A teleregény pedig mindenből (szerelem, dráma, akció, vígjáték) vegyít egy kicsit, inkább európai formátum, itteni helyzeteket helyez előtérbe, és a terjedelemre miatt lehet a regényhez hasonlítani (több száz vagy ezer rész).


Szerintem ez alapján jobb megkülönböztetni a két elnevezést, de szerintem egy argentin szappanoperához is odaírják hogy teleregény, de én egy Barátok köztre nem mondanám azt hogy szappanopera, inkább teleregény.


Közben itt egy leírás is, hátha pontosabb képet ad mint én, és ahogy beleolvastam, majdnem jól gondoltam:

[link]

2011. aug. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kedves első! Ne haragudj, de ki kell javítsalak. Pont ellentétes leírást adtál, mint ami a wikipédián szerepel. Az ottaniak szerint a lényeges különbség az, hogy a telenovella zárt végű, közép-és dél-amerikai, a szappanopera pedig "végtelen", amerikai vagy angolszász formátum. Ez alapján is inkább szappanoperának nevezhető a Barátok közt, (nincs a történetnek gerince, igazi főszereplője és látható kifutási ideje), ráadásul annak idején "az első magyar napi szappanopera"-ként reklámozták.
2011. aug. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm,érthető,alapos válaszod! Maximálisan ielégiitő volt.
2011. aug. 3. 21:21
 4/5 A kérdező kommentje:
k :))
2011. aug. 3. 21:22
 5/5 anonim ***** válasza:
A 2.-nak igaza van, a mexikói sorozatok alá van írva a telenovella szó, és azoknak egyértelműen van főszereplője, és gerince is.
2015. dec. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!