Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogyan rögzítik a filmekben a...

Hogyan rögzítik a filmekben a jeleneteket több kameraállásból?

Figyelt kérdés
Mindig is gondolkodtam ezen, hogy folyamatosan váltogatják a kameraállást, pl hirtelen szemből van filmezve, és nyilván nem látszik a másik kamera. Hogyan csinálják? Nyilván többször felveszik, de hogy csinálják, hogy egyáltalán nem lehet észrevenni, hogy a következő vágás már egy másik felvételből van (tehát folyamatosnak tűnik)?
2011. júl. 29. 23:52
 1/6 anonim válasza:
több kamera van és utómunkába összevágják:)
2011. júl. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekel
2011. aug. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én azt vettem észre, hogy ugye egy jelentet többször felvesznek természetesen.. (egy jelenetet én úgy értek, hogy egy helyszín, folyamatosan) és azt vettem észre, hogy amikor két ember beszél, és azt nem lehet megvágni, azt úgy veszik, hogy az egyik oldalról, vagy úgy hogy ne látszódjon.. és akkor váltanak, amikor "elmennek a helyükről" a szereplők.. de ha megnézel egy sorozatot pl... szerintem a Jóbarátok-at biztos ismered.. ot van egy sarok amit sose látsz.. vagyis minden szobába.. nem tudnád leírni "körbe"... de természetesen nem minden onnan veszne fel, de az sose látszik..

meg ugye én is sokat gondolkoztam ezen, és egyszer az NCISbe volt, hogy két ember, egy szűk folyosón mentek egymással szembe.. és közbe beszéltek.. azt szerintem külön-külön vették fel..

de nem vagyok szakértő, de engem is érdekel, úgyhogy nyugodtan cáfoljatok meg, ha valami nem lehetséges amit írtam..:) én ennyire jutottam..:)

2011. aug. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A válasz rém egyszerű: több kamerát használnak, különböző szögekben elhelyezve, nem tengelyt ugorva, egymás látószögén kívül. Párbeszédeket is lehet egyszerre több kamerával venni, lsd. pl. CopLand (fotót nem tudok linkelni, de a korabeli VOX-ban van egy fénykép, amin lehet látni a szereplők körül a kamerákat).


Ha csak egy kamera van, akkor többször felveszik az adott jelenetet, csak itt nagyon kell ügyelni a snitten szereplő dolgokra, pl. a tárgyak elhelyezkedésére, ruházatra, mert könnyen előfordulhat hiba, ha a két felvétel között sok idő telik el (pl. több nap). Ezért le szokás fényképezni az adott beállítást, ill. a naplóban pontosan feljegyzik, hogy mi és hol szerepel a képen.

A végső jelenet pedig a vágás során készül el.

2011. aug. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én is kb. így képzeltem el, ahogyan az utolsó írta. De nem hittem el, hogy tényleg ilyen "nyers" technikával csinálják, hogy felveszik még egyszer az egész jelenetet gondosan beállított környezettel.
2011. aug. 4. 11:36
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát sajnos ez másképp nem megy.

Eddig az Eredet egyik jelenetében volt egyértelmű, hogy az ellentétes szögekből, egymással szemben felvett snittek utólag lettek kialakítva, hiszen a világon nincs olyan kamera és stáb, ami ne látszódna egy tükörben :)

2011. aug. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!