Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Titeket is idegesít a horrorfi...

Titeket is idegesít a horrorfilmekben szereplő áldozatok hülyesége?

Figyelt kérdés

A horrorfilmekben sokszor a benne levő brutalitásnál és vérengzésnél is jobban kiakaszt, hogy az áldozattá váló figurák mintha szándékosan keresnék a végzetüket. Ennek tipikus megnyilvánulása az, amikor üldözőjüket simán "hatástalaníthatnák" örökre, aztán mehetnének Isten hírével, de nem, csupán fejbe kólintják, aztán mindenféle piszlicsáré dolgokkal szöszmötölnek, szinte bevárva, hogy a gyilkos felébredjen, aztán újra rájuk vesse magát.


Tudom, hogy ez a szerepük, ezért fizetik őket, no meg ha kidől a gyilkos, akkor a sztorinak is vége, de így meg annyira bosszantó az egész, hogy egyszerűen nem bírom sajnálni az áldozatokat. Amúgy teljesen szelíd, türelmes ember vagyok, de ha valaki módszeresen üldözne, és az én (vagy szeretteim) életére törne, mint egynémely filmben teszik, azt hiszem, egy ponton kitörne belőlem valami ősi vadállat, és garantáltan egy darab szufla nem maradna az illetőben...:) Persze más tészta, amikor teljesen kiszolgáltatottak az áldozatok (pl. a Fűrész legtöbb csapdájában)...


2011. jún. 2. 22:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Amit csak a horror filmekből tudhatunk meg:


Ha ismeretlen és veszélyes környezetben vagy, hátrálva kell közlekedni.


Huzatos helyiségekben, kriptában, erdőben csak gyertyával szabad világítani.


Ha a házban szörnyeteg, vagy pszichopata gyilkos motoz, a férfiak alszanak tovább, a nők pedig elindulnak felderíteni, minimális ruházatban.


Tíz éve megbízhatóan működő zseblámpád a veszély közeledtére felmondja a szolgálatot.


A tizenhét éves szűzlányok, ha a közeli temetőből halálsikolyt hallanak, mindig megnézik közelebbről.


A lépcsőfokok MINDIG nyikorognak, és majdnem mindig leszakadnak.


Ha a házban kések, és balták repkednek a levegőben, miközben a bútorok remegni kezdenek, mindig a pincébe, vagy az emeletre menekülj. NE az utcára!


A denevér sötétben nem lát, és az emberek haját eszi.


Ha éjszaka, vidéken elromlik az autód és esik az eső, a legközelebbi házba NE MENJ BE!


Egy gyenge nő számára éjféltájban nincsen csalogatóbb dolog, mint egy kriptából hallatszó halk hörgés.


Ha autóstoppost veszel fel: a rongyos öregemberről kiderül, hogy lecsúszott tudós, a rokonszenves úr pszichopata kéjgyilkos, a kedves fiatalember vámpír, a csinos lánynak pedig négy nagydarab tettestársa vár a bokor mögött, vagy a következő benzinkútnál.


[link]

2011. jún. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Engem is idegesít, nagyon!De ami még jobban, hogy éjszaka ha valami hangot hallanak a házban, nem kapcsolják fel a villanyt és sötétbe mászkálnak.(kezdjük azzal, hogy én el se indulnék, de ha mégis, akkor az összes villanyt felkapcsolnám a házban)
2011. jún. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Zsír a link. Akció-klisé gyűjtemény hatalmas :D


Egyébként engem is baromira tud idegesíteni, hogy teljesen lebutítják a karaktereket. Én se sajnálom általában az áldozatokat, néha már drukkolok, hogy ütnék már agyon valamelyiket.


Amúgy ázsiai horrorok valamivel jobbak ebben. Ott szerepe van a lélekábrázolásnak, drámaibbak, mélyebbek emiatt nálam ütősebbek is. Az amcsi horrorok java kliséhegyekkel van tele és sokszor már totál banálisan akarják fokozni az izgalmat és inkább unalmassá vagy nevetségessé válik az egész.

2011. jún. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!