Melyik a világ legjobb filmje?
A világ legjobb filmje? Na erre szinte nincs válasz. Nagyon sok szempontot figyelembe kell venni ahhoz hogy ellesen dönteni.
Még kategóriákba sorolva is nagyon nehéz lenne a döntés.
A legnépszerűbb talán A keresztapa, Harcosok klubja, A gyűrűk ura, és egyesek szerint A jó a rossz és a csúf, vagy a volt egyszer egy vadnyugat.
De még nagyon sokan említik meg kedvencükként a Star Warsot, Forrest Gumpot, a thriller fanok ezekkel a nevekkel dobálóznak: Hetedik, Bárányok hallgatnak, Mementó, stb.... És akkor még csomó filmről nem is beszéltem....
Az imdb szavazatai alapján a legjobb film a Remény rabjai.
De az imdb össze foglalja magába az összes korcsoportot, mert ha igazi filmkritikusok értékelnének csak, akkor valószínűleg a Keresztapa lenne az 1. Mondjuk így is a második. :D
De ez teljesen szubjektív, nincs olyan hogy legjobb film. Ez mindenkinek más.
A világban csak Amerika létezik????
Az ilyen kérdésekre miért csak amerikai kommerszfilmeket írnak a válaszolók? Mintha a világ többi országában nem is lenne filmgyártás...
Amúgy a világ legjobb filmje a Patyomkin páncélos.
Nálam A keresztapa a befutó, de egyébként nincs értelme a kérdésnek. Túl sok a szempont, meg egyes filmeket hogy lehet összehasonlítani. Mondjuk a Sztalkert vagy A keresztapát, hogy hasonlítod össze.
Egyébként a kritikusok szerint az Aranypolgár a legjobb. Rengeteg újítás volt benne, ami nagy hatással volt a későbbi filmművészetre. Több műfajt ötvözött, a történetvezetés sem volt megszokott és a technikai újítások stb.
Egyébként mai szemmel nézve a filmet, nem annyira tűnik különlegesnek. Az a vicces egyébként, hogy annak idején annyira újszerű és szokatlan volt, hogy meg is bukott a mozikban.
Igen, az Aranypolgár valóban forradalmi volt, pl. az alsó gépállással, világítással, stb...
Benne is van a Brüsszeli 12-ben, aminek viszont az első helyén még mindig a Patyomkin áll :)
Brüsszeli 12 (1958)
Eizenstein: Patyomkin páncélos – 1925
Chaplin: Aranyláz – 1925
Vittorio de Sica: Biciklitolvajok – 1948
Carl Dreyer: Jeanne d’Arc – 1928
Jean Renoir: A nagy ábránd – 1937/38
Erich von Stroheim: Gyilkos arany – 1923
David Griffith: Türelmetlenség – 1916
Pudovkin: Anya – 1926
Orson Welles: Az aranypolgár – 1941
Dovzsenko: A föld – 1930
Fridrich Wilhelm Murnau: Az utolsó ember
Robert Wiene: Dr. Caligari – 1919
Brüsszeli lista ide vagy oda, a XXI. században a Patyomkin és az Aranypolgár már csak a megrögzött sznoboknál a divat. Én láttam mind2-t, akármennyire nagy áttörésvolt a patyomkin, az a huszas években készült, nem lehet össze hasonlítani egy mai filmmel, akár amerikai, akár német, akár spanyol.
Azért dobálóznak az emberek hollywoodi filmekkel, mert ha leül a család filmet nézni a tévé elé, nem fekete fehér Patyomkin Páncélosra vágyik, ha nem igazi korabeli szórakoztatásra.
Az emberek többsége toszik a filmművészetre, és ide többnyire nem sznobok járnak, akiknél a film gyártás az 50-es években megállt.
És ha amerikai film a kedvencem, nem fogok csak azért Európait mondani hogy különbnek, jobbnak érezzem magam a másiknál.
Az osztály (nem a francia, hanem az észt).
Egy jobb világ.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!